Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Problemy w "korku" - 2 zerwane paski

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar aquarius6
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    156 SW 1.9 m-jet Nero Metalico
    Postów
    64

    Domyślnie Problemy w "korku" - 2 zerwane paski

    Witam

    Problem zaczal sie w upalną niedziele wracalem moją alfą z nad jęziora w długim ok 8 km korku miałem włączoną klimatyzacje dodatkowo pracował wentylator na końcu tego pechowego korka nagle afla zgasła zapaliła sie kontrolka akumulatora a z pod maski poleciał dymek - woń palącej sie gumy - patrze pod maske i widze rozerwany pasek alternatora - rozczłonowany po całości a nie pękniety w jednym miejscu. Auto oddałem do mechanika który stwierdził ze pasek po prostu sie zuzył i trzeba wymienieć i rzeczywiście wszystkie rolki sa ok koło pasowe także pracuje bez luzów, napinacz ok sprzęgiełko na alternatorze ok wracam od mechanika i po przejechaniu ok 40 km sytuacja sie powtarze stoje w korku z włączoną klima i auto nagle znowu gasnie - komunikat - zbyt niskie ciśnienie oleju auto juz nie odpala zagladam pod maske - kolejny pasek zerwany... kolejny mechanik - wymienia pasek i twierdzi ze jest to wina sprężarki klimatyzacji - dodam ze teraz po wymianie drugiego paska przejechałem ok 300 km bez włączonej klimy i nic sie nie dzieje pasek smiga jak ta lala - czy to prawda ze spręzarka klimy moze być zatarta i tyle namieszac? jesli tak to regenerować czy wymieniać na nową? miał ktoś podobny problem?

    dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez aquarius6 ; 30-07-2013 o 23:45

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adamus
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 GTA Q2 kolor Azzuro nuvola AR 156 2,5 V6 AR145 1,6Ts AR 146 2,0 Ts AR 146 1,9 TD
    Postów
    77

    Domyślnie

    Też mi się wydaje że to będzie za ciężko pracująca sprężarka klimy a prędzej i taniej chyba będzie wymienić sprężarkę na drugą

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,565

    Domyślnie

    Całkiem możliwe, że to właśnie klima. Moja sprężarka gdy się zaczęła zacierać (albo w sumie już się wtedy zatarła) powodowała taki opór, że pasek się ślizgał po kole pasowym, dając lekki dymek. Na szczęście był wieczór i stojąc na światłach zauważyłem, że coś zaczyna się wydobywać spod maski. Po zjechaniu na bok od razu padło na klimę, więc ją wyłączyłem i problem zniknął, znaczy się na chwilę, bo sprężarka do wymiany/regeneracji.
    Podjedź na serwis klimy (tylko to musi być prawdziwy serwis, a nie coś w stylu mam maszynę do nabijania i wiem jak ją obsługiwać) i niech sprawdzą sprężarkę.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  2. [159] 2x problemy. Skrzynia biegów orazi "chrobotanie" czegoś
    Utworzone przez Scorpio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 09:38
  3. [146] problemy przy wrzucaniu "trójki"
    Utworzone przez xaraf w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-01-2009, 14:53
  4. [33] "Zjada" paski alternatora...
    Utworzone przez hudy w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 23:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory