Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: Podniesienie mocy JTD 105 koni małopolska,podkarpacie Tanio

  1. #21
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Kolego Jacekk90, twoje posty w tym temacie to tak na poważnie czy jaja sobie robisz? Bo jak na poważnie, to jako trochę starszy i bardziej doświadczony kolega radził bym ci nabrać trochę wiedzy i doświadczenia, zanim zaczniesz się wypowiadać w jakimś temacie, bo to co piszesz, to niestety głupoty, tak szczerze powiedziawszy w ani jednym twoim poście w tym temacie nie ma ani odrobiny prawdy, są tylko twoje domysły, które niestety bardzo rozmijają się z rzeczywistością nie mają z nią nic wspólnego. A do założyciela tematu, zadzwoń do Cinka i z nim pogadaj na ten temat, może się okaże, że Cię jednak stać. Robienie chipa za 200zł bez hamowni może się skończyć śmiercią silnika, turbiny, koła dwumasowego, sprzęgła- jednego z tych elementów lub wszystkich na raz, najgorsze jest że prawdopodobieństwo wystąpienia takiej awarii jest bardzo duże, a z drugiej strony, może się okazać, że zysk w mocy jest znikomy lub żaden- czy takie ryzyko jest warte zaoszczędzenia kilkuset złotych? Na to pytanie sam sobie musisz odpowiedzieć.
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.piotrus Zobacz post
    zadzwoń do Cinka i z nim pogadaj na ten temat
    Do takiej rozmowy trzeba mieć minimum wiedzy na ten temat

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jacekk90
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 155KM sedan
    Postów
    41

    Domyślnie

    No nie mam wiedzy i wszystko opieram na domysłach, ale jakoś na razie każda moja teza jest przez was potwierdzana Może opieram to na innej wiedzy, a nie doświadczeniu, ale dochodzimy koniec w końcu do tych samych wniosków.

    że nie warto

    Na czym fizycznie polega chodziło mi raczej o to co dzieje się z silnikiem po przeprogramowaniu. Co takiego robi ten komputer z silnikiem że ma większą moc...

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekk90 Zobacz post
    Co takiego robi ten komputer z silnikiem że ma większą moc...
    Zmiany dokonane w mapach programu dotyczą takich parametrów jak: dawka paliwa, kąt wtrysku, ciśnienie turbodoładowania, limiter obrotów oraz ciśnienie wtrysku paliwa (w przypadku Common Rail).

  5. #25
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Czy nie warto? Nie powiedziałbym bo podniesienie mocy i momentu w granicach rozsądku można zrobić niewielkim kosztem, ale daje to dużo lepsze przyspieszenie i może Cię zaskoczę, ale również często niższe spalanie (zależy od mapy).

    Mam dwie AR 156 z tymi samymi jednostkami tj. 1.9 JTD 115KM z czego jedna ma zrobionego chipa na 140KM i powiem tak, przyspieszenie, elastyczność po prostu nie porównywalna, jakby tam były dwa różne silniki. Po chipie zbiera się od samego dołu i rwie do przodu, a do tego spalanie około 1 l/100km niższe niż w tym bez chipu.
    Fakt trzeba się liczyć z tym, że zużycie takich części jak turbina, sprzęgło, dwumas jest sporo wyższe, ale coś za coś. Akurat turbinę i sprzęgło mam nowe więc myślę, że na jakiś czas będzie spokój.

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maxiking
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Tarnów 33-100
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 115 koni 2001/2002r
    Postów
    483

    Domyślnie

    Pochwale się pochwale ale dopiero za miesiąc lub dwa bo narazie inwestuje w takie sprawy jak tarcze opony i inne rzeczy ważniejsze od tej mocy jeżeli już wszystko dopieszcze to wtedy wybiore się na to podniesienie mocy ale pewnie i tak wcześniej sprawdze wszystkie podzespoły w jakim są stanie bo jeżeli nie w przynajmniej dobrym to szkoda się szarpać bo może być więcej problemu niż pożytku a jak narazie alfka służy i ma się dobrze )

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jacekk90
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 155KM sedan
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał malin2k5 Zobacz post
    Zmiany dokonane w mapach programu dotyczą takich parametrów jak: dawka paliwa, kąt wtrysku, ciśnienie turbodoładowania, limiter obrotów oraz ciśnienie wtrysku paliwa (w przypadku Common Rail).

    Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Więcej pytań nie mam. Nadal wychodzi na to że miałem rację już w pierwszym poście

  8. #28
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Przeczytalem twoj pierwszy post i wydech mam ok , filtr ok , spalanie spadlo, silnik i reszta jak do tej pory tez hula dobrze

    Tylko tak sobie chcialem poscika napisac - nie zebym w dyskusje wchodzil bo jak widac i tak w kolejnym poscie mozesz jak zwykle napisac ze miales racje i tyle mimo iz twoje tezy o spalaniu , filtrach , wydechu itp koledzy powyzej jednak poddali w watpliwosc no ale ty swoje ze jednak masz racje :p
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 03-08-2013 o 20:03








  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekk90 Zobacz post
    Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Więcej pytań nie mam. Nadal wychodzi na to że miałem rację już w pierwszym poście
    Widzisz podstawowa jednostka Fiata to 1,9 jtd a moc zależnie od modelu od 75 do 150 KM. Może pora rozum ztiuningowac

  10. #30
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maxiking
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Tarnów 33-100
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 115 koni 2001/2002r
    Postów
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    Przeczytalem twoj pierwszy post i wydech mam ok , filtr ok , spalanie spadlo, silnik i reszta jak do tej pory tez hula dobrze

    Tylko tak sobie chcialem poscika napisac - nie zebym w dyskusje wchodzil bo jak widac i tak w kolejnym poscie mozesz jak zwykle napisac ze miales racje i tyle mimo iz twoje tezy o spalaniu , filtrach , wydechu itp koledzy powyzej jednak poddali w watpliwosc no ale ty swoje ze jednak masz racje :p
    Pozdrawiam
    Może poprostu nie może przeżyć że dobrze zmodzony klekot objeżdża jego 2-litrowego TS-a jak chce a w dodatku pali połowę mniej . Taka tylko malutka sugestia
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Alfaholicy Małopolska i Podkarpacie Grupa na Facebooku
    Utworzone przez Michał(Pliszka) w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 21:44
  2. Alfaholicy Małopolska i Podkarpacie Grupa na Facebooku
    Utworzone przez Michał(Pliszka) w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-01-2015, 16:20
  3. Grill & 1 Spotkanie Alfaholików Małopolska i Podkarpacie
    Utworzone przez Michał(Pliszka) w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2014, 19:12
  4. Alfaholicy Małopolska i Podkarpacie Grupa na FB
    Utworzone przez Michał(Pliszka) w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 18:49
  5. Alfaholicy Małopolska i Podkarpacie Grupa na FB
    Utworzone przez Michał(Pliszka) w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 18:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory