Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Wspomaganie kierownicy 147 ciężko pracuje?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar jan dukat
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz okolice
    Auto
    GIULIA 2.0T,ABARTH 500,AR 147 JTD 16V,fiat barchetta
    Postów
    165

    Domyślnie Wspomaganie kierownicy 147 ciężko pracuje?

    Jeszcze jeden problem? dziś. ostatnio osoby,które jeździły moim autkiem zwróciły mi uwagę na ciężko pracujące wspomaganie kierownicy. przedtem nie zwracałem na to uwagi, nawet podoba mi się taka sztywność i bezpośredniość ale teraz autosugestia zadziałała i jest ciężko, rzeczywiście, a raczej mam mocną łapę. co prawda fekga 17 i opona 215, ale kręci się zwłaszcza na parkingu raczej nie jednym paluchem.
    czy ten typ tak ma, czy może wymienic olej-przyznaję się od wiosny,czyli od zakupu tego nie zrobiłem, ale się przymierzałem.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie

    A czy ubywa ci płynu do wspomagania ?, masz gdzieś wycieki ?, sprawdź maglownice a dokładnie jej gumowe osłony - czy nie kapie ci gdzieś z ich okolic płyn do wspomagania. Płynu do wspomagania nie sądzę że trzeba wymieniać, chyba nie traci on swoich właściwości z czasem ?.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0HDi
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan dukat Zobacz post
    czy może wymienic olej
    jak każdy płyn hydrauliczny powinno się co pewien czas wymienić bo jest "przepracowany". dobierz dokładnie bo są różne na rynku. najlepiej ATF DexIII (np. mobil atf 320)

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Wydaje ci się moim skromnym zdaniem alfa tak ma i mi to pasuje "czuję drogę" też myślałem że moja bella ma przyciasne lejce jak się przejechałem clio nówka z salonu ale clio jest miejskim autem i musi mieć układ kierowniczy zestrojony do jazdy po mieście a twoja alfa ma sportowe zacięcie i musi ci dać poczuć drogę

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Dzis przejechalem sie malutkim Citroenem c2. Wspomaganie na paluszek. Potem wsiadam do alfy i o jpd ale to ciezko chodzi^^ Do tego stopnia ze az zaczalem szukac podobnych tematow Dobrze ze geo znalazlem ^^

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Cytat Napisał alcapone154 Zobacz post
    Dzis przejechalem sie malutkim Citroenem c2. Wspomaganie na paluszek. Potem wsiadam do alfy i o jpd ale to ciezko chodzi^^ Do tego stopnia ze az zaczalem szukac podobnych tematow [emoji14] Dobrze ze geo znalazlem ^^
    Jak będziesz miał okazję to sprawdź wspomaganie w Grande Punto. Przy parkowaniu momentami mam wrażenie że tylko ręką macham, tak ładnie chodzi

    Wyryte rantem felgi

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Podczas pierwszej jazdy moją 147 miałem identyczne wrażenie teraz jak jeżdżę czasami Corollą mamy to tam można by kręcić jednym palcem. Alfy po prostu tak mają a przynajmniej na to wygląda, mi się to podoba akurat

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Jarocin, Poznan
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtdm 16v 150km fl, Alfa Giulietta 2016 1.4 M-Air.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Alfa 147 tak po prostu ma. Jeżdżąc np. Giuliettą często włączam tryb dynamic bo wspomaganie mi zbyt lekko chodzi. Pozdrawiam.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    147 FL
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleyer3 Zobacz post
    Wydaje ci się moim skromnym zdaniem alfa tak ma i mi to pasuje "czuję drogę" też myślałem że moja bella ma przyciasne lejce jak się przejechałem clio nówka z salonu ale clio jest miejskim autem i musi mieć układ kierowniczy zestrojony do jazdy po mieście a twoja alfa ma sportowe zacięcie i musi ci dać poczuć drogę
    Ten post wyczerpuję temat. Im mniejsza siła wspomagania tym więcej informacji przekazuje kierowcy. Jako ciekawostkę dodam, że siła wspomagania zmniejsza się jeszcze bardziej wraz ze wzrostem prędkości i układ kierowniczy ma ledwie ponad obroty od oporu do oporu dla lepszej reakcji na ruchy kierownicy (kosztem średnicy zawracania).

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 FL 1.9 JTDm 16V 150KM '05
    Postów
    10

    Domyślnie

    Teraz jak kupowałem 147 też zwróciłem uwagą na to, ze układ wspomagania działa z większym oporem niż w innych samochodach, jak dla mnie bomba bo auto lepiej czuć i dzięki temu się pewniej prowadzi, jednak pan na przeglądzie przedzakupowym stwierdził że powinno troszkę lżej chodzić i stwierdził, że winą w tym przypadku jest nieprawidłowa geometria kół.

Podobne wątki

  1. Wspomaganie - ciężko pracuje po nagrzaniu
    Utworzone przez tom202 w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-07-2016, 13:20
  2. Wspomaganie ciężko chodzi
    Utworzone przez Flaku2012 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-02-2014, 20:49
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2013, 13:12
  4. [145] Lewarek ciężko pracuje - wybierak?
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 14:15
  5. Wspomaganie ciężko chodzi. Przeskakuje.
    Utworzone przez grzes1226 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 23:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory