Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Szukam pomocy dla mojej GTV6

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie Szukam pomocy dla mojej GTV6

    Witam Szanownie Zgromadzonych

    Post będzie utrzymany w rozpaczliwym tonie - osoby o słabych nerwach czytają na własną odpowiedzialność

    Moja GTV6 jest już ze mną blisko 5 lat - z uśmiechem na twarzy jechałem po nią blisko 1000km w głąb Niemiec - a już na skrzydłach nią wracałem ( wg. GPS 196kmh na niemieckich autostradach ).

    Niestety z perspektywy czasu były to moje jedyne radosne chwile z tym autem.

    Powinienem był - cieszyć się autem, jeździć i odłożyć kasę na jedno wielkie odrestaurowanie auta w profesjonalnym zakładzie renowacji.

    Niestety, zacząłem robić różne rzeczy etapami - jak się trochę gotówki uzbierało. I to był błąd - niestety przez tak długi okres czasu nie udało mi się trafić na mechanika, który z uśmiechem na ustach zrobiłby coś przy aucie. Przerobiłem wiele zakładów w Łodzi i nie tylko ( słynni podobno Kotowicz z Poznania - nie opiszę tej historii ) i za każdym razem 5 rzeczy zrobionych, z czego 3 dobrze a na dokładkę 3 kolejne spie...

    Można oczywiście zapytać - przecież takie auto kupuje ktoś, kto więcej zrobi przy nim sam a nie zleci prace mechanikom, którzy tylko w celu naciągnięcia klientów mówią " Nooo Panie kiedyś to były samochody nie to, co teraz " a jak widzą moją GTV6 to stwierdzają - " Panie - coś Pan to się nie da - ja wolę wymienić innemu tarcze i klocki albo rozrząd i zgarnąć szybką łatwą kasę ". Do tego zazwyczaj byłem traktowany na zasadzie " No skoro posiada auto do zabawy to pewnie ze 3x w Lotto wygrał, więc oferty cenowe najczęściej były zabójcze.

    Zgadzam się, że najlepiej było zakasać rękawy i wziąć się do roboty, ale życie różnie nam się układa i często nasze plany weryfikuje - i z wielu względów nie było przede wszystkim czasu a jak już się trochę luzowało to nie było sił lub weny a czasem po prostu zaplecza, narzędzi lub umiejętności i doświadczenia.

    Szukam więc po raz już chyba ostatni jakiegoś porządnego mechanika - może nie koniecznie zakładu szukającego tylko $$$ - tylko mechanika, który po godzinach lubi pogrzebać i przy okazji zarobić. Najlepiej z okolic Łodzi lub niedaleko Łodzi ( niestety auto będę musiał zlawetować do miejsca naprawy ). Ale takiego, którego osoba polecająca jest pewna w 200% że zajmie się 30 letnim autem z należytą czułością ( nie mechanika, który od 2 lat naprawia Yarisa żony i fajnie sobie radzi a do tego wydaje się miły ). Zresztą, co będę tłumaczył - sami macie auta bez 7 calowych dotykowych nawigacji i automatycznych 8 strefowych klimatyzacji.

    Jeśli ktoś ma jakieś namiary na kogoś godnego polecenia - dajcie znać.

    Z góry dziękuję

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    Tak Ci ją zepsuli, że już nie jeździ?
    Wysyłałbym zgłoszenie do "kup i zrób".

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Dawaj do mnie www.flar-ital.pl, jesteśmy oswojeni z V6 12v
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Ja mam jednego mechanika.
    Jest osobą której ojciec prowadził warsztat od czasów gdy mnie na świecie nie było. On sam za młodu uczył się mechaniki w Austrii niejednokrotnie pracując przy transaxle Alfy jak i starszych modelach.
    Przez kilka lat prowadził zakład robiący rozrządy wahacze itp w zwykłych autach a po godzinach dłubał swoje i swojego brata klasyki z lat 50tych, 70tych ( choć głównie francuskie i niemieckie ).
    Od pewnego czasu zmienił jednak preferencje i zajął się jak to nazywa prawdziwymi autami. Choć na jednym z kanałów zawsze stoi jakieś współczesne auto w którym jest wykonywana szybka naprawa ( czy to diagnostyka ) to na pozostałych podnośnikach stoją zawsze klasyki. Odwiedzam czasem to miejsce by móc pooglądać np głowice Ferrarri czy innych nietypowych aut.
    Przy tym wszystkim człowiek ma cierliwość i mnóstwo znajomości jeśli chodzi o części. Jak przyprowadzisz mu auto z jednym mankamentem on przejrzy Ci całe auto i powie co i jak.
    Ceny no zależy wiadomo dla kogo. Wiem, że serwisuje jedną bardzo dużą kolekcję aut zabytkowych wykonując pełen serwis jak i kompleksową renowację aut. Wtedy ceny są raczej zaporowe. Ja jednak serwisując tam wszystkie auta od ponad 10 lat nie płacę zbyt dużo nawet gdy auto musiało postać na warsztacie ponad miesiąc bo szukałem tańszego dostępu do części
    Jest to jedyna osoba której bez zastanowienia jestem w stanie dać kluczyki do swojej Alfy w momencie gdy dana czynność przekracza moje możliwości.
    Dla Ciebie jeden minus to, że są to moje okolice ( Puław ) więc troszkę drogi masz do przebycia.
    Warsztat ten swojej strony nie posiada jednak jeśli Jesteś zainteresowany to śmiało dzwoń może się dogadamy?

    PS Właśnie nawinął mi się dobry film z GTV6 w roli głównej z jeszcze lepszym przekazem na koniec

    http://www.youtube.com/watch?v=bVwKV24bYPo
    Ostatnio edytowane przez Stefan116 ; 07-11-2013 o 20:15

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie

    tomi - myślałem kiedyś o tym ale nigdy nie mogłem trafić na okres zapisów do kolejnej edycji

    QBA - na PW wysłałem listę rzeczy do zrobienia - ponieważ auto do celu musi dojechać na lawecie - wycenę muszę mieć z góry

    Stefan - od końca - filmik rewelacyjny. To jest właśnie historia jak Wucio kupił GTV6. Tylko że mi życie nakręciło część 2 słuchaj z tym warsztatem - brzmi jak ideał - pytanie czy chciałbym się zająć moją i w jakiej cenie. Wysłałem listę rzeczy na PW - jeśli to nie problem zapytaj w wolnej chwili u swojego magika.

    Ja jeszcze u siebie też zarzuciłem temat w 3 miejsca - jak nic nie wypali to podpalę w lesie i będę miał spokój

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    hmm, wydaje mi sie ze italperformance z torunia ogarnia temat. Oni lubia takie dziwne rzeczy robic http://ital-performance.pl/

    - - - Updated - - -

    no i jeszcze twardowski w wawie ogarnie temat ale ceny pewnie beda malo atrakcyjne http://www.twardowski.pl/

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,303

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wucio Zobacz post
    jak nic nie wypali to podpalę w lesie i będę miał spokój
    Jak nic nie wypali daj cynk, laweta będzie jeszcze tego samego dnia .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    Alfasud Sprint 1,5QV; AR 33 1,7 II seria; AR 156SW 1,9 2005
    Postów
    161

    Domyślnie

    Wucio czytając twój temat, przypomina się mi historia z moim Sprintem, nikt nie chciał go ruszyć bo każdy wolał szybką robotę, zwiedził parę warsztatów zanim natrafił na ten jedyny. Trzymam kciuki że się nie poddasz i GTV6 trafi w dobre ręce. Znam warsztat który wszystko ogarnia, blacharkę i całą resztę dosłownie pod klucz jednak ich warsztat mieści się w Gdańsku.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    hmm, wydaje mi sie ze italperformance z torunia ogarnia temat. Oni lubia takie dziwne rzeczy robic http://ital-performance.pl/
    http://www.racingforum.pl/RzetelnoAe...h-t113860.html

    Wucio sprawdź pw
    1984 GTV6 3.2 24V

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie

    No i dojechała na miejsce - teraz wszystko w rękach Marcina ( a ja już zaczynam brać leki na serce żeby być gotowym jak zadzwoni z kosztorysem ).
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie 1 (1).jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	82.9 KB
ID:	123500   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie 2.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	135.3 KB
ID:	123501  

Podobne wątki

  1. [Brera] Szukam autoradia do mojej Brery
    Utworzone przez Pau_Pau92 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 10:41
  2. [GTV6] - szukam paru części
    Utworzone przez Bartek77 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 11:00
  3. Szukam pomocy w paru kwestiach odnośnie mojej 156
    Utworzone przez Pacman w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 14:02
  4. Szukam nowego właściela mojej Alfy - z Tychów
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 14:24
  5. [146] szukam właściciela mojej byłej.
    Utworzone przez alces1 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 17:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory