Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Temat: Alfa Romeo 75 88r Naprawa blacharsko-lakiernicza

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Podczas grzebania po forach trafilem na takie wizualizacje.. Co myslicie? Czerwona robi robote Gdyby jeszcze jasniesze felgi miala.










  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197

    Domyślnie

    pierwsza wg mnie robi najlepsze wrażenie
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Mam pytanie. Jak powinien byc zamontowany zderzak przedni na bokach kolo błotnikow? Na bokach sa takie plastiki - jakby ślizgi przykrecone do blotników. Jednak w zderzaku nie ma zadnego mocowania do nich ani miejsca w ktore one by "weszły". Zderzak byl przykręcony wkrętami na wylot do tych "ślizgów" Ponizej foty zeby bylo wiadomo o czym mówie. Brakuje mi jakiegos elementu od wewnatrz zderzaka?








  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    Mam pytanie. Jak powinien byc zamontowany zderzak przedni na bokach kolo błotnikow? Na bokach sa takie plastiki - jakby ślizgi przykrecone do blotników. Jednak w zderzaku nie ma zadnego mocowania do nich ani miejsca w ktore one by "weszły". Zderzak byl przykręcony wkrętami na wylot do tych "ślizgów" Ponizej foty zeby bylo wiadomo o czym mówie. Brakuje mi jakiegos elementu od wewnatrz zderzaka?







    Ten plastikowy czarny mały element był prawdopodobnie zgrzewany ze zderzakiem, a w nim powinna być jakaś blaszka nagwintowana (stąd ten otwór widoczny na zdjęciu) w którą wkręca się śrubę trzymającą zderzak na błotniku ;-) U mnie zawsze te blaszki były zrośnięte ze śrubą i był problem żeby zdemontować zderzaki. Może dobrze by było wstawić śrubę i blachę nierdzewne?
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Jedna strone dało się odkręcic a druga sie urwała niestety. To co zakleje otwory w zderzaku przed malowaniem. Przykleje potem te mocowania na klej do szyb albo cos i bedzie ok.

    Jeszcze mam urwane gwinty w tylnej listwie nad lampami. Jeden tylko jest caly. Nie da sie jej chyba rozebrac na kawalki zeby porobic od nowa te gwinty..

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    Jedna strone dało się odkręcic a druga sie urwała niestety. To co zakleje otwory w zderzaku przed malowaniem. Przykleje potem te mocowania na klej do szyb albo cos i bedzie ok.

    Jeszcze mam urwane gwinty w tylnej listwie nad lampami. Jeden tylko jest caly. Nie da sie jej chyba rozebrac na kawalki zeby porobic od nowa te gwinty..
    Listwa nad lampami na pewno jest mocno skorodowana z tył dlatego ktoś przy demontażu powyrywał śruby. Ja zawsze przykręcałem na małe wkręty, takie które same wiercą sobie otwór. Trzeba też dobrze zabezpieczyć tył listwy przed korozją.

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boss_do
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Brera 3.2 V6 Q4; 147 1.6 TS; GTV 2.0 TS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Jak wyszło malowanie dachu z listwami???
    Ostatnio edytowane przez boss_do ; 22-11-2015 o 14:54

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie



    Zaznaczyłem strzałka miejsce.. Odwiercać dalej nadkole czy nie? Widać powierzchowną rdzę na łączeniu nadkola wew. z zew. Co myslicie?

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    '91 75 Twin Spark
    Postów
    63

    Domyślnie

    jak robić to porządnie, moim zdaniem zgadywanie czy dalej jest ruda czy nie to nie sposób. Bez sensu żeby za 3 lata wyszło obok to samo co teraz. Uważam że wycięcie po "obwodzie" i wstawienie reperaturki to jedyne słuszne rozwiązanie.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar dreadsimon
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    75 1.8 IE 1991, 147 FL 2.0
    Postów
    37

    Domyślnie

    U mnie były te jak i wszystkie inne listwy ściągane, więc da się to zrobić. U mnie nadkole gniło aż do progu, mimo w 100% zdrowej podłogi i progów, więc z pewnością warto tam zaglądnąć głębiej.
    Tu można podglądnąć (aczkolwiek oczywiście pod wieloma względami nie jest to wzorcowa odbudowa):
    http://alfa75indy.com

Podobne wątki

  1. [159] Niewiadoma usterka blacharsko-lakiernicza a późniejsza sprzedaż
    Utworzone przez kosmo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 17:52
  2. Gdzie kupić? Zaprawka lakiernicza Alfa 156
    Utworzone przez cin.mk w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-06-2013, 07:03
  3. [MiTo] powłoka lakiernicza, trwałośc
    Utworzone przez jamrozw w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 14:29
  4. POWŁOKA LAKIERNICZA - PROBLEM
    Utworzone przez as w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-04-2008, 19:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory