Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Temat: Alfa Romeo 75 88r Naprawa blacharsko-lakiernicza

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    75
    Postów
    1

    Post Alfa Romeo 75 88r Naprawa blacharsko-lakiernicza

    Witam.

    Prowadzę warsztat blacharsko-lakierniczy kilka dni temu trafiła do mnie Alfa 75 do pełnego odrestaurowania.

    Panowie krótkie pytanie...
    Być może już gdzieś się pojawiło i ktoś na nie odpowiadał wielokrotnie, natomiast szukałem i nic niestety nie znalazłem...

    Jeden z waszych klubowiczów do którego należy samochód wspominał, że można gdzieś dostać cała gotową reperaturkę koła zapasowego do ww Alfy. Czy ktoś z was zna temat i może się podzielić jaka firma coś takiego produkuje?

    Z góry wielkie dzięki za informację.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Tutaj jest do Bertonki, na pierwszy rzut oka wygląda podobnie - może ktoś, kto ma większe doświadczenie się wypowie:

    http://www.okp.de/xtc2/105/115-Berto...ml?language=en
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Alfa 75 od gościa "boss_do", siwa?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR GTV6, BMW 530i E39
    Postów
    123

    Domyślnie

    Tu szukając po GTV6 znalazłem również do 105tki:
    http://www.highwoodalfa.com/2d2b5f74...7397c18-9.html

    Cena w funtach.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Podpowie ktos jak zdjac listwy ktore idą kolo szyby czolowej i potem wzdłuż dachu az do tylnej szyby? Kolo szyby to juz chyba osobny element. Jak sie za to zabrac zeby nie popsuc? Bo malowanie calega auta z listwami na aucie chyba nie jest dobrym pomyslem... Chociaz pare projektow widzialem malowanych calych razem z listwami..

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar HyenaHF
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Oborniki Śl.
    Auto
    Lancia Dedra
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał auto.perfekt Zobacz post
    Prowadzę warsztat blacharsko-lakierniczy kilka dni temu trafiła do mnie Alfa 75 do pełnego odrestaurowania.
    przy okazji, na jaką kwotę taka pełna renowacja jest wyceniana? zakładając wóz w nie najlepszym stanie, ale taki w którym punkty odniesienia jeszcze istnieją i jest do czego spawać? w tym rozbiórka do gołej, piaskowanie, a może nawet suchym lodem?
    In October 2013, Top Gear magazine placed the Dedra on its list of "The 13 worst cars of the last 20 years.".

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    Podpowie ktos jak zdjac listwy ktore idą kolo szyby czolowej i potem wzdłuż dachu az do tylnej szyby? Kolo szyby to juz chyba osobny element. Jak sie za to zabrac zeby nie popsuc? Bo malowanie calega auta z listwami na aucie chyba nie jest dobrym pomyslem... Chociaz pare projektow widzialem malowanych calych razem z listwami..
    Oddawałem już dwie alfy 75 do malowanie i był malowane bez demontażu tej listwy. Są oryginalnie malowane w kolorze nadwozia więc w niczym nie przeszkadzają, a zdemontować je w całości jest raczej nie możliwe.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    http://classiccarrestorationcenter.c...eo-75-america/

    Tutaj listwy sa zdjete...

    Nie wiem czy z listwami uda sie dobrze pomalowac dach.. Bez by bylo lepiej zapewne. To moze chociaz te kolo tylnej szyby? W servisowce czytalem ze sa na 3 kolki i na klej ktory trzeba podgrzac i wtedy da rade wyciagnac listwe? Jakos slabo to widze..

    Maske i klape tylna mam wyszlifowane z odpadajacego klaru. Jutro biore sie za prawy bok. Blotniki jeszcze nigdy nie byly zdejmowane w niej i maja 110 mikronow lakieru. Niezle.

    Ogladalem dzisiaj w mieszalni fiszke z lakierem Alfa rosso 130 i jakis ciemny mi sie wydawal. Moze jakis inny czerwony bym pomalowal? Np z palety ferrari albo cos? Zwykly czerwony ale nie metalic chyba. Ty wujo jaki masz kolor na 75? Albo na jaki malowales?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    http://classiccarrestorationcenter.c...eo-75-america/

    Tutaj listwy sa zdjete...

    Nie wiem czy z listwami uda sie dobrze pomalowac dach.. Bez by bylo lepiej zapewne. To moze chociaz te kolo tylnej szyby? W servisowce czytalem ze sa na 3 kolki i na klej ktory trzeba podgrzac i wtedy da rade wyciagnac listwe? Jakos slabo to widze..

    Maske i klape tylna mam wyszlifowane z odpadajacego klaru. Jutro biore sie za prawy bok. Blotniki jeszcze nigdy nie byly zdejmowane w niej i maja 110 mikronow lakieru. Niezle.

    Ogladalem dzisiaj w mieszalni fiszke z lakierem Alfa rosso 130 i jakis ciemny mi sie wydawal. Moze jakis inny czerwony bym pomalowal? Np z palety ferrari albo cos? Zwykly czerwony ale nie metalic chyba. Ty wujo jaki masz kolor na 75? Albo na jaki malowales?
    Jaki mam kolor na starej 75 to już nie pamiętam, ale nowa maluje się na kolor z palety Audi N9N9 Czerwony Misano. Jak dla mnie jest zajebiście czerwony, na żywo wygląda naprawdę super. Najlepszy czerwony jaki udało mi się zaobserwować na żywo w ciągu 3 miesięcy bo tyle miałem czasu na wybór koloru.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar maicher
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    156; Giulietta; Spider i jeszcze cośtam
    Postów
    543

    Domyślnie

    Wnęki koła nie widzę w sklepach w których zamawiałem. Gdyby idealnie pasowała taka ze 105-tki, to by ją sprzedawali w kategorii "75"...
    Można pisać tutaj: info@classicalfa.com albo tutaj: https://ww
    w.my-alfa.com/en/contacts/ żeby się dowiedzieć.

Podobne wątki

  1. [159] Niewiadoma usterka blacharsko-lakiernicza a późniejsza sprzedaż
    Utworzone przez kosmo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 17:52
  2. Gdzie kupić? Zaprawka lakiernicza Alfa 156
    Utworzone przez cin.mk w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-06-2013, 07:03
  3. [MiTo] powłoka lakiernicza, trwałośc
    Utworzone przez jamrozw w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 14:29
  4. POWŁOKA LAKIERNICZA - PROBLEM
    Utworzone przez as w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-04-2008, 19:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory