Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Temat: SWAP V6 24V (CF3) do transaxle

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    Jasne, że można tylko nawet take off plate trzeba do czegoś przykręcić, a w tym 24V już nie ma gwintu w bloku na filtr. Ten adapter to nieinwazyjne rozwiązanie, nie mam warunków żeby porządnie nagwintować blok pod tuleję filtra. Poza tym jeszcze jak dochodzi chłodnica oleju, to doszły by dodatkowe węże... za dużo
    Wiem że blok nie ma gwintu, bardziej miałem na myśli wykonac od razu relokator dedykowany pod ten blok. Przy okazji jeśli będzie chłodnica oliwy skróci takie rozwiązanie też węże.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Mały update.
    Dwie z 3 większych pierdół już załatwione. Niestety, nie jestem do końca zadowolony ze spawania alu - trochę jest rozprysków które trzeba bedzie oczyścić, bo trochę słabo jakby kulka aluminium o średnicy 1mm wleciała do cylindra... anyway, oddam jeszcze do szkiełkowania żeby to jakoś w miarę jednolicie wyglądało.

    Flansza od 24V połączona z obudową termostatu z gtv6, jeszcze muszę dać do splanowania.




    I kolektor dolotowy, jaki jest każdy widzi







    Pytanie do GrzesiekK: W którym miejscu wwiercić się pod ten króciec pod mapsensor? Słyszałem że jak za blisko portów to będzie błędny odczyt. Początkowo myślałem o tej ściance, gdzie przedtem była przepustnica.


    Klatka na przedni donut, która ma być złotym środkiem między kasą a bezawaryjnością. Jeszcze dać do tokarza na sprawdzenie bicia i do ocynku.


  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Fajny kolektor. Gdzie robiles i ile Cie policzyli? Bo ja gdzieś tak od prawie roku szukam fachowca który by mi takie coś ogarnął do 12v - bezskutecznie ;-)
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    Fajny kolektor. Gdzie robiles i ile Cie policzyli? Bo ja gdzieś tak od prawie roku szukam fachowca który by mi takie coś ogarnął do 12v - bezskutecznie ;-)
    Narysowałem sobie te blaszki i flanszę pod kolektor w cadzie, dałem do waterjeta, i z wyciętymi gratami do spawania. Takie coś pospawa Ci pierwszy lepszy kumaty spawacz, z alu najlepiej uderzać do wszystkich serwisów chłodnic. Za wszystko mi policzył 500 zeta ale w sumie miał 5 rzeczy różnych do pospawania, więc za sam kolektor nie wiem ile.

    Jak chcesz mogę Ci wysłać .dwg i sam sobie wytniesz, są to nadwymiary więc do 12V nie powinno być problemu myślę.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    Narysowałem sobie te blaszki i flanszę pod kolektor w cadzie, dałem do waterjeta, i z wyciętymi gratami do spawania. Takie coś pospawa Ci pierwszy lepszy kumaty spawacz, z alu najlepiej uderzać do wszystkich serwisów chłodnic. Za wszystko mi policzył 500 zeta ale w sumie miał 5 rzeczy różnych do pospawania, więc za sam kolektor nie wiem ile.

    Jak chcesz mogę Ci wysłać .dwg i sam sobie wytniesz, są to nadwymiary więc do 12V nie powinno być problemu myślę.
    Oddałem swoje klamoty jakiemuś magikowi w mojej okolicy, ale od wypadku saabem nie mam głowy nawet do tematu wracać. Gość z polecenia, więc mam nadzieję że wiochy nie narobi, ale gdyby znowu miało nie wypalić - podrzuć rysunki. Tylko że nie mam autocada, więc wyślij mi je w pdfach, rzucę sobie okiem jak to wymyśliłeś
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Kurde jaki ten silnik jest po prostu piękny!

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Masz już pomysł na kolektory wydechowe?
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    Pytanie do GrzesiekK: W którym miejscu wwiercić się pod ten króciec pod mapsensor? Słyszałem że jak za blisko portów to będzie błędny odczyt. Początkowo myślałem o tej ściance, gdzie przedtem była przepustnica.
    Jak najbliżej przepustnicy, będziesz miał najbardziej stabilny odczyt MAPa plus szybsza reakcję elektroniki na to co się dzieje z przepustnicą i napełnianiem kolektora. W okolicach kanałów w stronę głowic już mocno pulsuje. Jeśli jeszcze masz możliwość wstaw na kolektorze gniazdo na typowy VAG-owy/Boschowski MAP Sensor i używaj zewnętrznego a nie zabudowanego w EMU.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    Masz już pomysł na kolektory wydechowe?
    Pomysł jest od dawna, ktoś w końcu robi od ręki i nie kręci nosem:






    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Jak najbliżej przepustnicy, będziesz miał najbardziej stabilny odczyt MAPa plus szybsza reakcję elektroniki na to co się dzieje z przepustnicą i napełnianiem kolektora. W okolicach kanałów w stronę głowic już mocno pulsuje. Jeśli jeszcze masz możliwość wstaw na kolektorze gniazdo na typowy VAG-owy/Boschowski MAP Sensor i używaj zewnętrznego a nie zabudowanego w EMU.
    Dzięki! chodzi o coś takiego? :
    http://allegro.pl/flansza-podstawa-a...ant=6823730742


    Po długich poszukiwaniach udało dorwać się miskę, wielkie dzięki Robert! Miska pochodziła z jakiejś uturbionej 90tki i gały mi wyszły z orbit jak zobaczyłem dodatkowy ssak oleju do turbo... jak to działało nie wiem.




    Dolna miska swoje przeszła, ale większość żeberek żyje i w pełni wszystko szczelne, co i tak nie ma znaczenia bo spodu nie będę używał.



    Śmiem stwierdzić, że miska z busso rwd to jedna z lepiej zaprojektowanych oemowych misek ever.



    Pierwsze przymiarki. Ssak pompy w rwd jest z przodu miski, z oczywistych względów jest to lepsze rozwiązanie. Niestety w cf3 pompa ma ssak przesunięty do tyłu, i z tego powodu właśnie stosuje się kanapkę, między górną a dolną miską.



    Niestety, trzeba wyciąć kilka przegród olejowych, żeby wszystko pasowało...



    W związku z tym, że chcę wykorzystać fabryczne przegrody, zaprojektuję sobie cały dół miski, a wokół pompy myślę zastosować klapki antyprzelewowe, tym sposobem nie będę oddawał walkowerem 20mm prześwitu i miska zachowa jakąś tam swoją oryginalną funkcjonalność. Jeszcze myślę żeby to od góry zamknąć i zrobić jakiś baffle plate / splash guard.

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Raczej na pewno był spływ oleju z turbo. Zrobił ktoś to jak powinno się robić, pod lustro oleju - wtedy gazy w komory korbowej nie pompują w spływ oleju ze sprężarki i ta nie oddaje za chwilę oleju uszczelnieniami w dolot i na wydech.

    Co do flanszy tak wspawaj na płasko na boku za przepustnicę takie cosik i sobie typowego MAPa w VAGa wstawisz i skalibrujesz w EMU.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. Bazar Transaxle...
    Utworzone przez PietereQ w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 745
    Ostatni post / autor: 11-01-2024, 09:42
  2. Naprawa Transaxle
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-08-2017, 18:12
  3. Transaxle na codzień:)
    Utworzone przez amigas w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 16:30
  4. Swap V6 do transaxle
    Utworzone przez Stefan116 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 03-01-2007, 17:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory