Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: SWAP V6 24V (CF3) do transaxle

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Też obstawiałem spływ, ale ponoć było inaczej, nie wiem, autor musiałby się wypowiedzieć

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    Też obstawiałem spływ, ale ponoć było inaczej, nie wiem, autor musiałby się wypowiedzieć
    Mówisz na zewnętrznej wolnoprzepływowej pompie zapewne z dyfra albo ze skrzyni z Forda jechal chłopak
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    gtv
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Raczej na pewno był spływ oleju z turbo. Zrobił ktoś to jak powinno się robić, pod lustro oleju - wtedy gazy w komory korbowej nie pompują w spływ oleju ze sprężarki i ta nie oddaje za chwilę oleju uszczelnieniami w dolot i na wydech.

    Co do flanszy tak wspawaj na płasko na boku za przepustnicę takie cosik i sobie typowego MAPa w VAGa wstawisz i skalibrujesz w EMU.
    Mam pytanie, jest jakaś różnica w ciśnieniu w spływie oleju w zależności czy on jest czy nie poniżej lustra oleju w misce?

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Koniec końców zmieniłem koncepcje co do miski - niby gotowe, internetowe rozwiązania rozwiązania sugerowały kanapkę albo full customowy dół miski. Po działaniach z suwmiarką, jednak wychodziło, że da się zostawić seryjny dół, bez oddawania ponad 20mm prześwitu. Wpadłem na dość debilnie proste rozwiązanie - wyciąłem prostokątny otwór w misce i dałem do wspawania "kuwetę", w której będzie siedział smok, zachowując fabryczną (cf3) odległość od dna miski. W rezultacie miska siedzi tylko o 3mm bliżej do asfaltu - myślę że nie najgorzej





    Jak pisałem wcześniej, trzeba było usunąć poprzeczną przegrodę z miski z V6 RWD, bo wadziła o nią pompa z CF3. Pewnie to raczej dla efektu placebo, ale wstawiłem taką szczątkową przegodę, z blachy alu 3mm z klapkami przelewowymi z Vitonu - cholerstwo niedostępne w Polsce i trzeba było ściągać z Wielkiej Brytanii.


    Dodatkowo zrobiłem sobie anti-slosh plate, żeby nie chlupał olej za bardzo przy przeciążeniach. Jak ktoś chce mam rysunek w dwg. Przy poziomie max płyta powinna być zanurzona w oleju.


    Z reszty to przerobiony termostat, nieco lepiej się prezentuje po szkiełkowaniu:


    Poprawiona klatka na przedni donut i osłona koła zamachowego poszły do ocynku.


    Lekko liźnięte koło zamachowe - teraz waży 7kg. Grzesiek?


    W zasadzie można zamykać silnik, może nawet jutro, jeśłi nie będzie taka słaba temperatura jak dzisiaj.

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Pięknie to wszystko wygląda!

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Busso już przestało wisieć w konfiguracji rodem z messerschmitta, i jest postawione na nogi

    Ostatnie foty przed zamkięciem dolnej części miski:




    Tak jak pisałem, miska ma praktycznie prawie tą samą odległość od ziemi co w serii:



    Tak to wygląda teraz.





    W zasadzie można już silnik wrzucać do auta, ale pozostaje jeszcze kwestia alternatora. Chcę użyć tego samego altka co miałem w GTV6 a ten z kolei pochodził z 164. Dodatkowo mam już gotowe mocowanie na misce więc pod względem łatwości ta opcja jest najlepsza. Wiem że są mniejsze i lżejsze alternatory, ale boję się, że będzie znowu "temat", który będzie się rozwiązywał tygodniami jeśli nie miesiącami. Mam tylko zagwozdkę z kółkiem od alternatora. To wielorowkowe z 164 ma 1-2 rowki mniej niż z 166. Myślałem żeby przełożyć kółko z alternatora z 166, ale jest ono mniejszej średnicy, i nie wiem czy ten alternator z 164 zniesie wyższe obroty. Jak ktoś ma jakieś sugestie to będę wdzięczny.

    Natomiast jeśli zdecydujemy się na alternator w oryginalnym miejscu w rwd, pozostaje nam tylko dorobić górne mocowanie:

    W rwd mocowanie jest na pompie wody:


    ... W CF3 przeszkadza nam rolka paska. Dorobię mocowanie o kształcie mniej więcej opisanym czerwoną linią, będzie mocowane na 3 śruby, powinno styknąć

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar piorkum
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pilzno
    Auto
    Alfa Romeo 159Ti 2.4, ALFA ROMEO GTV 2.O 1987
    Postów
    60

    Domyślnie

    W końcu ktoś ruszył konkretnie ten zakurzony dział forum

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    No i jeden post więcej

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Coś tam sobie skubię, ale jak to bywa hobby raczej schodzi na boczny tor w starciu z rzeczywistością.
    Myślałem, że uda mi się ogarnąć temat koła zamachowego w Poznaniu, ale każdy majster "wie lepiej" i nie wytłumaczysz, że chcesz przenieść niewyważenie z jednego koła na drugie "bo na pewno jest na zero panie". Tak więc wysłałem oryginalne koło z 24V i z tranaxla do krasnobrodzkiej żeby mi to niewyważenie przenieśli na koło z rwd. Oto rezultat:



    Wiadomo, żeby było wszystko zgodnie ze sztuką to wypadałoby wyważyć komplet, ale jako że jest to silnik niskoprzelotowy, cały dół zostaje seryjny to nie widzę sensu ze strony finansowej wszystkiego rozbierać. Tym bardziej jeśli nie wlatują jakieś grubsze graty. W każdym razie, każdy kto myśli że można sobie swobodnie żonglować kołami zamachowymi z różnych silników, nawet o tej samej pojemności / modelu, niech się dobrze zastanowi. 300zł to chyba mała cena za jako taki spokój ducha

    Dalej, biorę się za wzmocnienie obudowy sprzęgła + wymiana łożysk. Zrobię sobie coś w tym stylu:


  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    No i to by było na tyle. Wystarczy "tylko" zrobić wydech, resztę dolotu, pokombinować z wałkami, to spiąć z ecumasterem i wystroić, przerobić układ ham. na dwie pompy, poparwić geometrię na przodzie. Z wdzimisię, chciałbym zrobić jeszcze tylko wewnętrzny shifter i basta zacząć w końcu jeździć.





Podobne wątki

  1. Bazar Transaxle...
    Utworzone przez PietereQ w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 745
    Ostatni post / autor: 11-01-2024, 09:42
  2. Naprawa Transaxle
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-08-2017, 18:12
  3. Transaxle na codzień:)
    Utworzone przez amigas w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 16:30
  4. Swap V6 do transaxle
    Utworzone przez Stefan116 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 03-01-2007, 17:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory