Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Uwaga na "renomowane" sklepy z częściami do klasycznych Alf...

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie Uwaga na "renomowane" sklepy z częściami do klasycznych Alf...

    Ktoś powie że może robię dramę, ale dla mnie to już nie naciąganie, a jawny wałek...

    Zamawiałem części (łączniki wału) z pewnie dość dobrze znanego wśród kręgu sklepu myalfa.eu Jak wyciągnąłem środkowy łącznik wału z opakowania, to coś mi do końca nie pasowało... wyglądał znajomo, ale nie z Alfy i na 90% byłem przekonany z czego jest ta część, ale chciałem się upewnić:



    Z lewej oryginalny jurid do GTV6 z prawej łącznik z myalfa.eu



    Ups, 5mm w tą czy tamtą, who cares?!



    Zupełnie przypadkowo starty numer części z myalfa.eu

    Ten nowy łącznik wału pochodzi z BMW i występuje w całej masie modeli od E30 po E92. Widoczne są nawet strzałki (trójkąty) orientujące łącznik względem skrzyni/dyfra.

    Reasumując. myalfa.eu sprzedaje części z BMW jako oryginalne zamienniki Alfy, po cenach alfowskich. Tutaj link do tego co myślałem, że kupuję http://www.my-alfa.com/en/ersatzteil...n-nachbau.html
    Ceny części do BMW wahają się od 70-160 zł, pierwsza lepsza z brzegu http://allegro.pl/bmw-e30-e34-e36-e4...463453057.html
    Ja rozumiem, że może być problem z dostępem do zamienników, ale w momencie gdy konsumenta wprowadza się w błąd, sprzedając część jako dedykowany zamiennik, który pochodzi z auta innej marki w dodatku z kasuje z 3/4 krotną przebitką ceny części to coś jest bardzo nie halo.
    Bardzo słabe zagranie myalfa.eu, bardzo słabe...
    Jakbyście nie mogli znaleźć oryginalnego środkowego łącznika do V6/tb to kupujcie cześć z bmw, i nie dajcie się nabić "dedykowanym sklepom", które sprzedadzą wam część z innego auta po chorych cenach.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Czyżby ten sklep byl zarejestrowany w PL i prowadzony przez jakiegoś Janusza biznesu?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Czyżby ten sklep byl zarejestrowany w PL i prowadzony przez jakiegoś Janusza biznesu?
    To pewnie cześć od Helmuta biznesu . Prawda jest taka że Niemcy to strasami tandeciarze.
    Moje Alfy
    AR 166 Sportronic LPG, 2.5 24v
    AR 166 3.0 Sportronic
    AR 166 Manual 3.0 => swap r5 q4
    AR 164 3.0 24v, Q2, Motronic ME 2.1, ABS+EBD, 6speed
    Gtv_Spider 2.0=> swap 3.0 24v

    Oraz
    Delta III 1.75 k04
    Espace IV 3.5

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Oni walą w ch... tak samo jak my, nie wiedzieć tylko czemu mają dobra opinię...

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Nic nowego, poniżej zdjęcie dedykowanych popychaczy hydraulicznych do silnik Renault F7R Clio Williams. Po gabarytach rozszyfrowałem że pochodzą z V6 24V [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo - problem taki że element kasujący luz zaworowy ma około 1mm mniej skoku roboczego i nowe szklanki tłuką okrutnie Sprzedawane są jako "OE fitment" i przychodzą przepakowane w pudełko bez oznaczeń
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	popychacze.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	22.2 KB
ID:	230883
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 30-06-2017 o 12:25
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    COś chyba fota nie działa...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    GTV 2000 '83, GTV6 2.5 '83, Giulia Nuova 1600, Giulietta 1.4 '2010
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar4me Zobacz post
    To pewnie cześć od Helmuta biznesu . Prawda jest taka że Niemcy to strasami tandeciarze.
    myalfa.eu jest to jest zrejestrowany w DE, natomiast ma też polski element. Jest to partner np znanej w obszarze renowacji włoskich marek szczególnie AR firmy rez cc spod Krakowa. Części zamawiane u nich są sprowadzanie z tego sklepu. Ciekawy jestem czy w innych kategoriach też takie freestyle uprawiają... ja u nich nigdy nic nie zamiawiałem, do tej pory żadnych problemów nie miałem w OKP z Monachium i Alfa-Service.com

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Pytanie czy słowo "partner" oznacza cośkolwiek w praktyce, poza deklaracją i wymianą banerów.

    Druga sprawa, że to może to oni zostali zrobieni w bambuko, jeśli np. wałek jest po stronie ich dostawcy. Ktoś jednak, pracujący przy samochodach w praktyce, musiał to rozwiązanie zastosować. PieterQ, próbowałeś może reklamować? Ciekaw jestem jak podeszliby do sprawy i jakie rozwiązanie zaproponowali, włącznie z potencjalnym zadośćuczynieniem/rekompensatą.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Pytanie czy słowo "partner" oznacza cośkolwiek w praktyce, poza deklaracją i wymianą banerów.

    Druga sprawa, że to może to oni zostali zrobieni w bambuko, jeśli np. wałek jest po stronie ich dostawcy. Ktoś jednak, pracujący przy samochodach w praktyce, musiał to rozwiązanie zastosować. PieterQ, próbowałeś może reklamować? Ciekaw jestem jak podeszliby do sprawy i jakie rozwiązanie zaproponowali, włącznie z potencjalnym zadośćuczynieniem/rekompensatą.
    Częsci zamawiał mój znajomy bezpośrednio w myalfa.eu Czy wałek po ich stronie, albo dostawcy? Hmm... Inny sklep okp.de, który de facto zaopatruje się u myalfa.eu od razu informuje, że część którą mają jest o 4 mm grubsza i nie jest oryginalnym zamiennikiem. Jeszcze jakby ktoś powiedział, że ceny w de są droższe, oto ceny tej części (bmw) w innych niemieckich sklepach: https://www.pkwteile.de/oen/26111225624
    Łącznik zwróciłem i czekam na kasę.

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Czyli nie pierwszy i nie ostatni raz, zapewne. Mało wspólnego z uczciwością ma sprzedawanie części jako część, którą wcale nie jest.
    Ostatnio edytowane przez JacekK ; 07-07-2017 o 16:09

Podobne wątki

  1. Uwaga Nowy Oszust "ARbunia"
    Utworzone przez Tomasz Dobosz w dziale Części
    Odpowiedzi: 189
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 22:20
  2. Uwaga na "oryginalne" ksenony Philipsa
    Utworzone przez Złoty w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 13:09
  3. sprzedawca na allegro "sparco123" UWAGA!!!!
    Utworzone przez viruskill w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 28-11-2011, 13:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory