Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wymiana przednich klocków i tarcz 75 v6

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    164 twin spark
    Postów
    38

    Domyślnie Wymiana przednich klocków i tarcz 75 v6

    Witam. Mam taką zagwostkę, bo nie wiem jak zdjąć przedni zacisk. Do tej pory nie miałem styczności z tym modelem i nie wiem jak to zrobić.
    Mógłby ktoś z Was łopatologicznie wytłumaczyć jak się do tego zabrać oraz co profilaktycznie zmienić aby za jakiś czas nie powtarzać operacji

    dziękuję

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał bred Zobacz post
    Witam. Mam taką zagwostkę, bo nie wiem jak zdjąć przedni zacisk. Do tej pory nie miałem styczności z tym modelem i nie wiem jak to zrobić.
    Mógłby ktoś z Was łopatologicznie wytłumaczyć jak się do tego zabrać oraz co profilaktycznie zmienić aby za jakiś czas nie powtarzać operacji

    dziękuję
    Ja nie wiem, ale tak z ciekawości - udało Ci się kupić tarcze do 75 ? bo niedawno były tu rozmowy że bardzo ciężko dostępne?

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Zacisk zdejmujesz odkręcając dwie śruby trzymające go na zwrotnicy (logiczne). Tarcze zdejmujesz odkręcając śruby trzymające tarczę w piaście (dwie gdzieś pomiędzy szpilkami) a póżniej odkręcając centralną nakrętkę piasty (klucz 24mm). Czasami tarcza przyrdzewieje do piasty i trzeba trochę pogłówkować ;-) Żeby wyjąć tarczę z zacisku (gdy zacisk jest zamontowany), wybij klocek hamulcowy na zewnątrz. Warto sprawdzić gumki w zaciskach osłaniających tłoczki i jeśli są zniszczone - wymienić je.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie




    Nakrętkę piasty dokręcasz najpierw 20 - 24 Nm
    potem 5 - 10 Nm

    Nie wymieniałbym tylko osłon przeciwpyłowych tylko również uszczelnienie tłoczka, zresztą reperaturki i tak są sprzedawane jako komplet (uszczelnienie + osłonka). Sprawdzić stan tłoczka, jak skorodowany to do chromowania, ew. nowy tłoczek. I co bardzo ważne pamiętaj o poprawnej orientacji tłoczka przy ponownym składaniu! Tłoczki na przodzie mają podcięcie, które ma na celu poprawić nacisk klocka do tarczy:


  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Ciekawe z tym położeniem tloczka.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Wspominałeś, że mieszkasz niedaleko ode mnie.
    Jak byś miał faktycznie problem z dostaniem tarcz lub klocków do V6 to podjedz i pytaj tutaj: http://www.czesciwilczynski.pl/kontakt.php
    Co prawda to było dobre 4 lata temu, ale jak zagadałem z sprzedawcami w sklepie i poprosiłem o pomoc to za dwa dni dostałem telefon, że są i po dwóch tygodniach sprowadzili mi tarcze TRW i klocki ( nie pamiętam firmy ) do GTV6. Klocki nawet mi wymieniali bo przyszły od 75 V6 a w GTV6 były trochę inne. Tez bez problemu.
    To stary sklep, mający dobre kontakty w hurtowniach. Jak wejdziesz z ulicy i zapytasz o coś nietypowego to powiedzą, że nie ma. Jak poprosisz by poszukali i zostawisz numer telefonu do siebie to jak będzie im się chciało to są w stanie znaleźć praktycznie wszystko.
    Choć z cenami bywa różnie, za łącznik elastyczny wału do V6 chcieli ponad tysiaka gdzie normalnie dostępny jest na zachodzie za 100 euro, ale za to za hamulce zapłaciłem przyzwoitą cenę ( nie pamiętam już dokładnie ).

Podobne wątki

  1. Wymiana klocków i tarcz hamulcowych
    Utworzone przez iscub w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 22:23
  2. wymiana tarcz i klocków hamulcowych
    Utworzone przez pieknylolo w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-11-2010, 06:57
  3. Wymiana tarcz i klocków - problem
    Utworzone przez Matti w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 18:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory