Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44

Temat: [75] Remont silnika 1.8 dohc

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Odgrzebuję umarlaka

    Poważnie zastanawiam się nad reanimacją mojego zakurzonego 1.8, które zostało mi po pożarze. Chciałbym zrobic z tego silnika coś wyjątkowego, począwszy od pełnego remontu bez żadnych kompromisów (kute tłoki, korbowody pod kątem przyszłego uturbiania? ma to sens?). Idę do pracy na wakacje, mając szczytny cel będę pracował jak dziki osioł, żeby do niego dotrzec. Marzy mi się 'street legal' niepozorna, czerwona 75, gotowa skopac dupsko wszystkim amatorom nocnych, mocnych wrażeń. Jestem niepoprawnym optymistą, czy ma to jakikolwiek sens?

    Jaki potencjał ma ten silnik? Można gdzieś znaleźc informację na temat jego usprawniania mechanicznego? Będzie w przyszłości turbo (zależy jak szybko uda mi się zgromadzic potrzebny budżet). Czym konstrukcyjnie różnił się silnik w 1.8 i.e. i w 1.8 turbo? Użyte materiały? Cokolwiek? Niech to będzie swojego rodzaju dedykacja dla mojej byłej 75.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Imo bez sensu. Jest to 1,6 z większym skokiem czyli silnik który nie lubi obrotów. Albo załatw sobie 1,8t albo TS'a - jest to silnik z największym potencjałem do modyfikacji ze wszystkich aluminiowych DOHC'ow alfy

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    Imo bez sensu. Jest to 1,6 z większym skokiem czyli silnik który nie lubi obrotów. Albo załatw sobie 1,8t albo TS'a - jest to silnik z największym potencjałem do modyfikacji ze wszystkich aluminiowych DOHC'ow alfy
    Ale przecież w 1.8 ie i 1.8 turbo był chyba ten sam silnik? Właśnie dlatego pytałem, czym konstrukcyjnie się od siebie różniły. Na chwilę obecną ze względów ekonomicznych jestem jednak za tym, żeby pobawić się beemką. Odpadnie remont silnika i przeniesienia napędu w związku z czym teoretycznie więcej gotówki zostanie na modyfikacje.

    Może i jest to 1.6 z większym skokiem, ale przecież w przeszłości te silniki świetnie sobie radziły na torach wyścigowych? Giulietta 1750? To cały czas ten sam silnik przecież.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Nie to nie są takie same silniki, poczynając chociażby od stopnia sprężania. Generalnie taniej i łatwiej jest zawsze bawić się z fabrycznie uturbionym motorem
    1984 GTV6 3.2 24V

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    Witam. Pozostając w klimacie remontu wie może ktoś gdzie można dostać przeguby elastyczne wału napędowego?? Jest więcej niż jeden a to już problem bo w intercarsie mają środkowy i żadnego więcej. Czym się różnią od siebie te przeguby i czy wogóle się różnią? Temat kolejny, znika mi płyn chłodzący ze zbiorniczka. Silniczek puszcza lekkiego dyma rano, do oleju nie idzie. Możliwe żeby było to związane z lekkimi pęknięciami w zbiorniczku??
    Ostatni problem to regulacja gaźników, może ktoś zna jakiś solidny warsztat w okolicy Wrocławia?? Niemam szczęścia bo gdzie nie zajade to pytają dzy nie wiem może gdzie jest gniazdo diagnostyczne ;// Tak nawiasem silniczek to 1.8 carb. 170 tysia z kawałkiem na liczniku i nie bierze oleju chyba wcale. Pozdrawiam
    NO TO WPADŁEM...

  6. #36
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    przeguby wału róznią się od siebie wielkościa i rozstawem otworów
    http://www.centerlinealfa.com/cgi-lo...a1b+1242741039
    W tych silnikach często przepalają sie uszczelki pod głowicą i woda może iść do komory spalania . Ustawienie gazników dwuprzelotowych możesz powierzyć tylko specjaliście

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    Dzięki za linka ale chyba będę musiał skożystać z czyjejś pomocy przy zakupie części z tej stronki. Zawsze ograniczony byłem pewnymi czynnikami o których aż wstyd wspominać do kozystania z polsko języcznych ofert. Tak nawiasem po przejechaniu 2 tysi kilometrów wzioł troszkę oleju, może z 200ml. Przy okazji wymiany amortyzatorów przednich zmieniłem również zbiorniczek wyrównawczy i muszę powiedzieć że jak narazie to płyn mi nie ucieka i stan jest raczej taki sam. Mam nadzieję że tak zostanie i obejdzie się bez wymiany uszczelki. Na wszelki wypadek leży i czeka komplet uszczelek do głowicy ale mam nadzieję że zostaną tam gdzie są. Jedno pytanie, na czek panelu mruga mi kontrolka od oleju, tzn czasami mruga a czasami się świeci cały czas. Dlaczego tak się dzieje??? Pytanie może dziwne ale stan oleju jest ok, ciśnienie przy obciążeniu pokazuje w granicach 6, filtr oleju został wymieniony przez poprzedniego właściciela (stary mam w bagażniku) olej podobno też wymieniony był. No właśnie czy to może być wina samego oleju? Czujnik w bloku pod kolektorami wydechowymi wymieniłem osobiści. Wracając do tematu gaźników to właśnie dobrze zdaję sobie sprawę że te gaźniki to nie taki prosty temat. Włożyłem sobie dawno temu do 125p :mrgreen: 2.0 od argenty i wpadły mi właśnie Webery w ręce tylko że pionowe od Ritmo Abarth-a coś pięknego ale chodził ten silnik jak chciał a nie jak powinien bo nikt nie potrafił ogarnąć tematu. Troszkę mi się Alfunia dławi i wolnych nie trzyma więc to chyba będą gaźniki. Kopułka, palec, przewody, świece wymienione, zapłon ustawiony przez w miarę żetelną osobę. Troszkę możliwości zwalenia winy na inne podzespoły się kończą.
    NO TO WPADŁEM...

  8. #38
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    No tak jeśli ktoś nie ma pojecia o ustawieniu takich gażników to tylko może je jeszcze bardziej rozregulować . W tych gaznikach są tak naprawdę tylko dwie śuby regulacyjne zaraz przy przepustnicach , regulacje powinno się robić przy podłączonym analizatorze spalin . Świecąca kontrolka stanu oleju to nic nadzwyczajnego w starszych Alfinkach jak zwykle uszkodzony czujnik stanu oleju (taka długa rurka) Trzeba równiez pamiętać że świece zapłonowe muszą mieć przerwę 6 mm i bardzo często wymieniany filtr paliwa

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  9. #39
    WlodekzPoznania
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    Nie to nie są takie same silniki, poczynając chociażby od stopnia sprężania. Generalnie taniej i łatwiej jest zawsze bawić się z fabrycznie uturbionym motorem
    Mam nadzieję, że po wczorajszym nieco zmieniłeś zdanie co do 1750 i jego zdolności obrotowych?

    Cytat Napisał GUNIOZAUR
    Ostatni problem to regulacja gaźników, może ktoś zna jakiś solidny warsztat w okolicy Wrocławia??
    Chyba musisz się wybrać do Poznania - Kotowicz albo Nagórski. To dwóch ludzi, którzy wciąż często robią gaźnikowe Alfy. Umów się i powiedz, że przyjeżdżasz z daleka.

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    Dzięki Włodziu za cynka ale kombinuje jak mogę żeby wygospodarować kapkę czasu na własne auto u mnie na warsztacie więc o wypadzie do Poznania nawet nie ma mowy. Tak nawiasem to nie masz może gdzieś czujnika poziomu oleju? Intercars nie ma nic takiego, a ze stronami obcojęzycznymi nie jestem obyty.
    NO TO WPADŁEM...

Podobne wątki

  1. [75] SWAP silnika czy remont silnika?
    Utworzone przez Alfista92 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 21:02
  2. 156 JTS remont silnika
    Utworzone przez 75 turbo w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 21:12
  3. Remont silnika?
    Utworzone przez FerraEnzo w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 17:21
  4. [146] Remont silnika
    Utworzone przez malyr21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-01-2010, 13:59
  5. remont silnika w 1,4 boxer pelen wtrysk remont silnika
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-04-2007, 07:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory