Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: [75] Modyfikacje przedniej osi

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pituś
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 75 V6
    Postów
    113

    Domyślnie [75] Modyfikacje przedniej osi

    mam namyśli teraz MODYFIKACJE mocowania drążka reakcyjnego górnego wahacza do nadwozia.
    W standardzie jest to wiadomo system 'kanapkowy' który jest (podobno) dość komfortowy i bezpieczny bo kompensuje uderzenia spowodowane dziurami w nawierzchni ale zwykle w naszych egzemplarzach z racji wieku mocno już skapciały z zaburzoną geometrią..

    Jakie są niedrogie i realne osiągalne na warunki polskie sposoby na dobrą modyfikację?? Jak macie do u siebie ogarnięte?? ;>

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    No więc tak, u mnie wygląda to jak jakieś jedno wielkie nieporozumienie ponieważ te poduszki nie były nigdy wymieniane, na szczęście mam komplet świeżutkich IMP. Co do zmian, z tego co wyczytałem w "księgach tajemnych" całkiem dobrze radzi sobie z tym problemem sworzeń kulowy. Sworzeń wkręcasz w miejsce wspomnianych poduszek poduszek i łączysz śrubą rzymską z wahaczem i śmiga. Podejrzewam że to rozwiązanie trochę mocniej daje o sobie znać na dziurach ze względu na większą sztywność takiego rozwiązania więc do normalnych warunków lepiej chyba poszukać tych poduszek. Jak by coś to mogę zorganizować zestaw do takiej przeróbki, cena to około 135f w UK ale jak dobrze pogrzebiesz to uda się poskładać zestaw za jakieś 60-70 dolców. Tak w ogóle to te sworznie pochodzą z jakiegoś seryjnego samochodu tylko za nic nie mogę sobie przypomnieć co to było, na allegro chodziły po 110zł szt. Fotki z przeróbki pochodzą z alfabb.
    Ostatnio edytowane przez GUNIOZAUR ; 29-09-2010 o 14:38
    NO TO WPADŁEM...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar arljazz
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Giulietta 1.4TB 120KM
    Postów
    102

    Domyślnie

    Same poduszki można kupić w hurtowni wysyłkowej moto-hurt.
    Kupiłem ostatnio za jakieś grosze. Oprócz tego mają jeszcze inne ciekawe części.

    Adres do sklepu
    http://motohurt.info/sklep/advanced_...l=75&x=39&y=12

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez arljazz ; 01-10-2010 o 15:54
    Pozdrawiam
    Arljazz
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120KM
    Mercedes C43 AMG
    ex. Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive, 75 TS Czerwona i Czarna Limited Edition
    ex. Lancia Ypsilon 1.3 JTDM, Lybra SW 2.4JTD, Phedra 2.0 JTD
    ex. Fiat Punto HGT, Marea Weekend 2.0 20V

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Muszę przyznać ze przednia oś w tytule brzmi dość kuriozalnie...

    A dop tematu. Seryjne gumy to nieporozumienie. Pozwalają górnemu wahaczowi na ruchy w płaszczyźnie poziomej, w zakresie kilku cm. W dodatku ta guma jest bardzo porowata i elegancko chłonie wilgoć... Alternatywą jest zawsze powerflex - przerabiałem, teraz mam właśnie sworznie. To "inne auto" to alfy serii 105: spider/giulia/gt. W SZ powrócono do tego schematu. Po kupnie sworznia należy dorobić aluminiowy adapter, jeśli nie chcesz rozwiercać seryjnego otworu. Wszystko pasuje p&p do seryjnego drążka i tulei z gwintem rzymskim. Samo zaaplikowanie sworzni jeśli reszta jest seryjna też wiele nie da, do v6 przydałby Ci się jakies twardsze amory albo takie z regulacją (np GAZ) no i przynajmniej stabilizator 28mm na przód...
    tak to u mnie wygląda:


    i porównanie


    I nie daj się naciągnąć na jakieś hiper duper dedykowane do transaxli - wszyscy ci sprzedawcy sprzedają zwykłe sworznie od spiderów, dostępnych nawet u nas bez problemu - nie trzeba niczego sciągać ze Stanów.
    1984 GTV6 3.2 24V

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pituś
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 75 V6
    Postów
    113

    Domyślnie Amorki

    po pierwsze ŁADNIE dziękuję za wyczerpujące i uzupełnione w foto informacje!
    -sworznie górnego wahacza szukam po Polsce
    ale puki co wszędzie 'widzieli' kiedyś

    i AMORKI też chodzą po głowie..
    ale do jazdy turystyczno-sportowej (po naszej kochanej PL )
    a nie tylko na równy tor..
    myślałem -Koni, czy Bilstein..

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    do v6 przydałby Ci się jakies twardsze amory albo takie z regulacją (np GAZ)
    -właśnie dzwoniłem do przedstawiciela zaproponował mi komplet regulowanych GT7/GT9 w cenie bliskiej 1,5 kilo..
    do tego jeszcze dochodzi kwestia sensowności takiego wzmocnienia 'setup'u'
    a co do Bilstein to podobno typ B6 to już są mocno twarde jak na turystykę a znów łagodniejsze B4 to praktycznie to samo co seria.. - więc czy ma to w ogóle sens..??

    Czy mam ktoś wyrobione doświadczeniem zdanie w kwestii doboru amorków jest proszony o wypowiedź

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    Hej, wszyscy gdzieś kiedyś widzieli Pituś, sworznie o które nam chodziło i Tobie pochodzą od alfy serii 105: spider/giulia/gt jak to PietereQ słusznie zauważył. Nic tylko pogrzebać po hurtowniach O amorach pojęcia jakieś mam ale tylko teoretyczne więc oszczędzę Ci teorii
    NO TO WPADŁEM...

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pituś Zobacz post

    Czy mam ktoś wyrobione doświadczeniem zdanie w kwestii doboru amorków jest proszony o wypowiedź
    Odnośnie B6 - po założeniu będziesz mocniej czuł małe nierówności, nie wybiera ich niestety już jak np. seryjny amor ale za to nie ma nurkowania, masz mocną progresję ugięcia, im mocniej składa się zawias tym mocniej tłumi i nie dobijesz, po przejściu przez chopę auto siada i wstaje na raz, nie ma mowy o bujaniu, na nasze drogi B6 to optimum, ale to tylko moim skromnym zdaniem chociaż troche różnych zawieszeń objeździłem ...

    KONI - fajnie bo sobie jak chcesz skręcisz amor mocniej, jednak jak pocieknie to śmietnik, Bilstein za to nawet jak się sypnie to masz ZERKOPOL fabryczny serwis na Polske a że Zerkopol robi/serwisuje zawias do sportu Bilsteina to Ci w razie czego i pod Twoje indywidualne preferencje skręcą charakterystykę, co do samej charakterystyki B6/B8 nie ma co im zarzucić.
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 29-10-2010 o 06:30
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Z autopsji - koni to totalna porażka. Może w innych autach lepiej działają ale nie w transaxlu. Bezsensownie twarde, a wogóle nie ograniczają przechyłów - opinie zresztą w tej kwestii są dość jednoznaczne. Polecałbym B6 nie powinno być dramatu, B8 (nie wiem czy oferują do 75) to już na codzien mogły by być uciążliwe.
    Odnośnie ceny 1,5 koła... Nie oczekujmy poprawy amorkami za 70 zł szt. Tym bardziej biorąc pod uwagę że dobry zamniennik (np b4) kosztuje te 200-240 zł/szt.
    1984 GTV6 3.2 24V

  9. #9
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    hmmm b8 nie ma do 75 z b6 tez juz bywa problem b4 sa od reki od ok 200 zł

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pituś
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 75 V6
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    ..ale za to nie ma nurkowania, masz mocną progresję ugięcia, im mocniej składa się zawias tym mocniej tłumi i nie dobijesz,..
    to mogło by być fajne rozwiązanie bo w standardzie tłumienie nierówności drogi (polskiej -nie zawsze gł.krajowej) jest bliskie optimum.
    ale przechyły w zakrętach trochę dają się we znaki przy ostrzejszej jeździe :/

    a jeszcze jeśli można dodatkowe pyt.
    jak się maja BILSTEIN B4 do seryjnego amorka??


    PS. chciałbym przypomnieć, ze moje aktualne amorki (3.0QV) są wyraźnie twardsze (silniejsze) niż w poprzednich TS'ach
    TS nie był tak twardo 'przycupnięty' do drogi -lepiej wybierał nierówności zdecydowanie lepiej nierzadkie przecież koleiny

Podobne wątki

  1. 166 - 2.4 JTD 10V 140 KM CF3 modyfikacje
    Utworzone przez Kowalm w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 22:26
  2. Modyfikacje układu wydechowego
    Utworzone przez matt155 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2012, 09:35
  3. [145/146] ciekawe modyfikacje
    Utworzone przez Vito74m w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 06-12-2009, 13:24
  4. [33] modyfikacje wiązki
    Utworzone przez anubis82 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-06-2008, 12:28
  5. [156] 1,8TS modyfikacje wydechu cd
    Utworzone przez b.pawelek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 18:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory