Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Temat: Zmiana planów przeróbki mojej alfy !!!

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stefan116
    http://www.rpracing.info/gallery/view_album.php?set_albumName=ar75_20050610_diffzen der
    No wlasnie tez mialem na mysli te jego szpere na 50%, tylko nie wiedzialem, ze jest w galerii. :wink:

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Wołek i jak tam prace .... :?:
    1984 GTV6 3.2 24V

  3. #23
    Wołek
    Gość

    Domyślnie

    Powoli do przodu. Ta pieprzona pogoda wszystko psuje . Myślę, że za 2 tygodnie będzie pomalowana i będę ją powoli składał. Szpery nie będę regenerował i zostawiam seryjne nastawy. Muszę jedynie przejżeć synchronizatory.




    A niby dlaczego miało by dmuchnąć uszczelkę?? Ten silnik ma stopień sprężania 1:9 więc w czym problem?? 0.2 mm to w ogóle szkoda ruszać. Uszczelka da radę. Zresztą już w jednej była tak spalnowana i wszystko chodziło jak w zegarku. Nie bedę się spierał. Jeśli ktoś uważa, że przesada to jego sprawa, ale nie jego silnik. Ja zawsze jak coś robię przy samochodzie to czytam i próbuję, a nie słucham takich rad, które dają mi ludzie, którzy sami nigdy tego nie robili ale słyszeli, że się nie da.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Jakieś foty byś zapodał... A wogóle jak trzyma szpera? Jak to bywa z visco co jakiś czas trzeba regenerować...
    1984 GTV6 3.2 24V

  5. #25
    rwww
    Gość

    Domyślnie

    Przedewszystki robie glowice caly czas i nie pisze glupot. Jak zrobiles tak masz zobaczymy jak to bedzie chodzic.
    Jak odpalisz daj znac, jezeli masz racje i wszystko bedzie ok to gratuluje i potraktuje to jako lekcje. Bogiem nie jestem wszystkiego nie wiem. Takiego silnika jeszcze nie robilem.

  6. #26
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Jak w swoim maluchu na kjsy planowalem glowice to udalo mi sie maksymalnie zejsc do 2,55 w minusie, dalej pojawialo sie takie zjawisko jak spalanie stukowe, nie wspominam o obowiazku zrobienia walu, panewek i korbowodow przed takim drastycznym scinaniem glowicy.
    Wiec jesli zamierzasz sciac glowice o 2mm to musisz sie liczyc z wieksza cieplota wytwarzana przy pracy silnika - im wieksza cieplota i stopien sprezania tym wieksze ryzyko wystapienia spalania stukowego, wiec albo masz juz jakis pomysl na lepsze schladzanie cieczy chlodzacej, albo nie doczytales do konca.
    Pozdrawiam i zycze udanych modyfikacji, pisz czesciej co robisz bo ciekawi mnie jak to robisz i jaki bedzie tego efekt.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Spoko, spoko, te stare v6 to bardzo wdzięczny temat do modyfikacji, nie kraczeć tylko dać chłopakowi spokój aby ukończył prace, potem poprowadzi się dyskurs...
    1984 GTV6 3.2 24V

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    Spoko, spoko, te stare v6 to bardzo wdzięczny temat do modyfikacji
    Zapytam przewrotnie: ...to az tak byly niedopracowane? :mrgreen:

  9. #29
    Wołek
    Gość

    Domyślnie

    To planowanie tyczy się silnika 1.8 DOHC a nie V6 PietereQ . A jeśli chodzi o spalanie stukowe to wystarczy dostosować mieszankę do stopnia sprężania. Na gaznikach dellorto nie powinno być problemu. Jeśli chodzi o malucha to właśnie po to przerabia się gaznik i zakłada większe dysze, żeby był lepiej zalany paliwkiem. Znajomy miał głowiczkę w kaszlaku walniętą 4.5 mm, ale wysza paliwa była założona 140, powietrza 190 i rozdarte kanały wydechowe i dolotowe.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK
    Cytat Napisał PietereQ
    Spoko, spoko, te stare v6 to bardzo wdzięczny temat do modyfikacji
    Zapytam przewrotnie: ...to az tak byly niedopracowane? :mrgreen:
    Czy silnik zaprojektowany w 71 roku który z 2,5 ltra osiąga 160 Km i 220 Nm można nazwać niedopracowanym? :mrgreen:
    1984 GTV6 3.2 24V

Podobne wątki

  1. [146] Wycena mojej Alfy
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-02-2016, 17:31
  2. [159] Opony 235/50/R18 do mojej alfy?
    Utworzone przez waldi8321 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-12-2012, 19:06
  3. Alu dla mojej alfy 159
    Utworzone przez Stawar w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 18:06
  4. kola do mojej alfy
    Utworzone przez maciekk w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 20:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory