Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Zmiana planów przeróbki mojej alfy !!!

  1. #1
    Wołek
    Gość

    Domyślnie Zmiana planów przeróbki mojej alfy !!!

    Jednak plany zmieniły się i to dosyć diametralnie. Znajomy powiedział, żeby nie psuć oryginału i zająć się silnikiem, którey jest włożony. Więc plany na dzień dzisiejszy prezentują się tak: za 2 tyg jedzie już do malowania na czerwień, natomiast silnik..... :twisted: . Planowanie głowicy 2mm, obróbka kanałów w głowicy, polerowanie zaworów i zrobienie 3 kątów (lepszy przepływ), polerka, odchudzenie i wyważenie korbowodów oraz tłoków, stoczenie koła zamachowego, 2 ostre wałki rozrządy (jadą do Krakowa w przyszłym tygodniu i... to co najważniejsze :twisted: czyli 2 piękne, błyszczące gazniki WEBER 45 DCOE , a na nich 2 chromowane filtry K&N. Uważam, że faktycznie lepiej zostawić to autko w oryginale, a po tym wszystkim powinno wykazać się mocą w granicxach 160 KM. Poza tym stare 4-cylindrowe DOHC ma dzwięk nie do podrobienia :mrgreen: . Co myślicie o tej zmianie w planach?? Pozdrawiam!

    P.S. Oczywiście będę na bierząc podsyłął foty z postępujących zmian, począwszy od przyszłego tygodnia!

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    mnie sie wydaje ze dobrą droge wybrałes lepiej zrobic oryginał na cacy,..
    3,0 to troche przesada :wink:

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    łee a ja myślałem, że ktoś udzieli mi hintów ze swapowaniem 3.0 v6, trudno ale mam nadzieje że stworzysz jakąś zajebistą wiertarę na tych weberach. Tak więc chyba ja będe prekursorem swapowania 3 litrówy...
    1984 GTV6 3.2 24V

  4. #4
    Wołek
    Gość

    Domyślnie

    Widzicie jak to w życiu bywa . Pierwsze słowo się liczy . W garazu już lezy 3.0 z 75 QV a chip idzie pocztą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Teraz jeszcze tylko blos żeby fura mnie nie wykończyła . W moim marnym mieście powiedzieli mi, że co bym nie zrobił z tym "złomem" to i tak jestem cieniutki więc postawiłem na opcję MAXIMUM ATAK i będę leczył wieśniackie brudne VR-ki :twisted: . Bo o dzwięku i wrażeniach z jazdy nie wspomnę POZDR!

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie Giulietta+V6=O S T R Y K I L l E R !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    PRAWIDŁOWO!!!
    Giulietta z silnikiem 3,0 V6 to dopiero będzie potwór gratuluje i trzymam kciukii.
    A tych różnych niemcoli trza lać naszymi Alfiątkami. Ja zawsze jak tylko jechałem Alfą i widziałem ciecia w niemieckim pudełku to od razu palnik i niszcze drewniaków. hehe może jak ja coś wymyśle z moim autem to sie kiedyś spotkamy żeby niszczyś :twisted: wylizanych żelemene w niemieckich czołgach.. pozdro.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Wołek ile dałeś za silnik? 3.0 QV już jest na Monotronic'u nie?
    1984 GTV6 3.2 24V

  7. #7
    Wołek
    Gość

    Domyślnie

    Jest na L-jetronicu, ma przejechane niewiele ponad 60 tyś i dałem.... 10 baniek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wołek
    przejechane niewiele ponad 60 tyś i dałem.... 10 baniek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    You bloody, lucky bastard Jak tam 190 km pcha guilettę? jak wrażenia z mięsistej 3- litrówy v6?? Obowiązkowo ZDJĘCIA I FILMY PROSZĘ! Dużo było dłubania z instalką silnika? Jakieś problemy? Wiesz stary, teraz masz prze@#$ne bo jak przyjdzie kolej na mój swap to będę Ci zawracać d... pytaniami na okrągło Jeszcze raz congraty!!!
    1984 GTV6 3.2 24V

  9. #9
    rwww
    Gość

    Domyślnie

    jak glowice zjedziesz 2mm to puzniej juz tylko na zlom ja wywiez...

  10. #10
    Wołek
    Gość

    Domyślnie

    Auto jeszcze nie śmiga bo nie ma wydechów i czeka na malowanie po świętach. Ale będzie dawac radę


    Nie wiem o co ci chodziło z tą głowicą, ale to chyba tylko ty wiesz....

Podobne wątki

  1. [146] Wycena mojej Alfy
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-02-2016, 17:31
  2. [159] Opony 235/50/R18 do mojej alfy?
    Utworzone przez waldi8321 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-12-2012, 19:06
  3. Alu dla mojej alfy 159
    Utworzone przez Stawar w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 18:06
  4. kola do mojej alfy
    Utworzone przez maciekk w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 20:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory