Strona 14 z 288 PierwszyPierwszy ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 2872

Temat: Ciekawe ogloszenia

  1. #131
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał WlodekzPoznania
    Cytat Napisał JacekK
    Cytat Napisał bimski
    Poprzedni właściciel ogłaszał się w ogłoszeniach na stronie ikara. Wiem, bo stamtąd brałem namiary na niego, podczas kontaktowania się.
    Zgadza się, jednak równocześnie pojawiła się też na allegro/otomoto, poza tym te ogłoszenia na cuoresportivo.pl z klubowiczami nie mają wiele wspólnego. Ja mam raczej na myśli samą liste, a myślę, że zmiana właściciela takiego egemplarza, w tak dobrym stanie powinna być sporym wydarzeniem w skali klubu. [...]PS. Ja o swojej(nawiasem mówiąc na zdjęciu widać skąd :wink: ) dowiedziałem się właśnie bezpośrednio z listy..
    Jesteś w błędzie i zarzucasz coś so nie jest prawdą. Jeśli jest to ta sama, którą miał poprzednio kolega z Bielska (a znam się z nim bardzo dobrze), to informował o tym na liście. Na liście obowiązuje niepisana zasada, że nie ogłasza się sprzedaży samochodów za wyjątkiem samochodów rzadkich, przez osoby na bieżąco aktywne oraz tylko jeden raz. I taki mail na listę był.
    Tak, to ta sama osoba. Dziwne, pamiętam że byłem mocno zaskoczony tym ogłoszeniem, a rozmawiałem z właścicielem pare miesięcy wczesniej, ale wtedy nic nie wspominał o potencjalnym rozstaniu. Wiadomości na liście, wlaśnie będącej wyjątkiem od niepisanej zasady nie widziałem.. Troche trudno mi się pogodzić z tym, że mogłbym przegapić maila o 75, a szczególnie o sprzedaży V6tki, ale skoro piszesz, że tak było to obiecuję sobie zajrzeć do archiwum celem zweryfikowania :wink: .

    PS. Może przemawia przeze mnie nutka goryczy, ale o ile pamiętam to miałem zdecydowanych chetnych na to auto, tyle że prostu za późno się dowiedziałem. Teraz widzę, że źle się stało - właściciele zmieniają tą 75 jak rękawiczki, do tego w którymś momencie padł motor, a teraz właściwie nie wiadomo co z tym fantem dalej... a jakoś nie mam przekonania co do tego, że został wyremontowany zgodnie z zasadami sztuki tylko po to by znowu mógł przejść w inne ręce.

  2. #132
    WlodekzPoznania
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK
    Tak, to ta sama osoba. Dziwne, pamiętam że byłem mocno zaskoczony tym ogłoszeniem, a rozmawiałem z właścicielem pare miesięcy wczesniej, ale wtedy nic nie wspominał o potencjalnym rozstaniu. Wiadomości na liście, wlaśnie będącej wyjątkiem od niepisanej zasady nie widziałem.. Troche trudno mi się pogodzić z tym, że mogłbym przegapić maila o 75, a szczególnie o sprzedaży V6tki, ale skoro piszesz, że tak było to obiecuję sobie zajrzeć do archiwum celem zweryfikowania :wink:
    No to jeden z nas się myli Żeby oszczędzić energii proponuję, że spytam go po naszym powrocie z wakacji (za 2 tyg.) i dam Ci znać na priv.

    Cytat Napisał JacekK
    do tego w którymś momencie padł motor, a teraz właściwie nie wiadomo co z tym fantem dalej... a jakoś nie mam przekonania co do tego, że został wyremontowany zgodnie z zasadami sztuki tylko po to by znowu mógł przejść w inne ręce.

    Trudno oczekiwać sprzedaży tuż po remoncie. Natomiast - powiem szczerze - każdy z nas jeździ na bańce z prochem, której w każdym momencie może coś paść. Czy to powód by z tych samochodów rezygnować? Trafiła mnie Honda w tył. Winy mojej żadnej. Naprawa wielokrotnie przekracza odszkodowanie. Taniej niż ją remontować było by poszukać innej. Nawet już byłem bliski - dwa egzemplarze pierwszej serii, z doskonałej klasy blachą, w kolorze przeze mnie poszukiwanym (bianco argento), tyle że ... roczniki 1987. A 1987 to już inny kolor plastików, inny kolor szyb, inny kolor listew i grillo. A przede wszystkim żal by mi było tej mojej, skoro jest dobra, tylko wymaga wkładu, na który teraz mnie nie stać. Szkoda jej po prostu. A każdy silnik można zrobić.

  3. #133
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał WlodekzPoznania
    A każdy silnik można zrobić.
    w przypadku tej V6 naprawa tego silnika byłaby bardzo droga

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #134
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał WlodekzPoznania
    To co Piotr ma dwa? Miałem na myśli drugi gdzie indziej.
    Spokojnie Piotr ma jednego :mrgreen:
    Ale jak jestem u niego to zawszę idę "pomacać" Bertonke (moje marzenie)

  5. #135
    WlodekzPoznania
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155
    Cytat Napisał WlodekzPoznania
    A każdy silnik można zrobić.
    w przypadku tej V6 naprawa tego silnika byłaby bardzo droga
    A jak myślisz, co jest do zrobienia i jaka może być wartość takiej naprawy? Pytam z ciekawości, jako nowoupieczony właściciel zadbanej V6.

  6. #136
    Alfi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155
    Skąd wzieła się ta cena czyżby właściciel komisu naprawił auto?
    Wlasciciel, tak jak pisalem, dal mi do zrozumienia, ze chce to auto przygotowac dla siebie, w trakcie wizyty u niego natknalem sie na literature zwiazana z old i youngtimerami, co moze wskazywac na jego zainteresowania takimi tematami. Co do pracy wlozonej w ten samochod nie jestem w stanie nic dokladnie dodac.

    Samochod pochodzi z Bielska od czlonka IK@RA, swego czasu na Cuoresportivo.pl bylo ogloszenie w sprawie sprzedazy, samochod mial tez pierwotnie ramki klubowe.

    Jezeli chodzi o wczesniejsze serwisiwanie tego samochodu to zdziwila mnie niewiedza wlasciciela na temat dziwnych dzwiekow i rezonansu wydobywajacych sie podczas hamowania - w rezultacie okazalo sie, ze tylnie tarcze byly zjechane do "zera", a hamowaly same zaciski .

    Pozdrawiam

  7. #137
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał WlodekzPoznania
    No to jeden z nas się myli Żeby oszczędzić energii proponuję, że spytam go po naszym powrocie z wakacji (za 2 tyg.) i dam Ci znać na priv.
    Spoko, nie i tak nie znalazłem :wink: . Chyba najbardziej prawdopodobny wariant to to, że rozeszła się poprzez priv'y w kręgu najbliższych znajomych, więc może na wszelki wypadek wyedytuję to co tam komuś zarzuciłem niesłusznie

    Cytat Napisał WlodekzPoznania
    Trudno oczekiwać sprzedaży tuż po remoncie. Natomiast - powiem szczerze - każdy z nas jeździ na bańce z prochem, której w każdym momencie może coś paść. Czy to powód by z tych samochodów rezygnować?
    Powiem krótko, jeśli ktoś nie ma tyle chęci i serca, by po pojawieniu się mniejszej, czy większej awarii doprowadzić sprzęt do stanu pierwotnego to jak najbardziej nie powinien w ogóle kupować takiego auta. Ja też tak jak i Ty mam jakieś tam problemy z naprawą i najłatwiej byłoby mi pozbyć się kłopotu za pośrednictwem gratki, czy otomoto. Jeszcze jakbym użył tanich metod "naprawy" to właściwie mógłbym wziąć jakiś pieniądz jak za ideał, ale chyba nie na tym cała zabawa polega .
    Ja nie wiem jak to wygląda w przypadku tej konkretnej 75, stan na obecną chwilę jest taki, że w ciągu powiedzmy 2 lat przewinęło się 4 właścicieli(o ile się sprzeda...) + brak oficjalnych informacji nt. jakiejkolwiek usterki silnika(zresztą sprzedający zdaje się specjalnie nie chwalić tym co w ogóle było naprawiane), a to już nie jest ok.

  8. #138
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał WlodekzPoznania
    A jak myślisz, co jest do zrobienia i jaka może być wartość takiej naprawy? Pytam z ciekawości, jako nowoupieczony właściciel zadbanej V6.
    W przypadku remontu silnika V6 z 75 jest to bardzo droga sprawa a jeśli chodzi a uszkodzony wał to fachowa naprawa jest wręcz niemozliwa do przeprowadzenia . Azotowanie wału i dobranie odpowiednich panewek jest możliwe ale to wymaga dużej fachowości jak i odpowiednich funduszy . Nastepną możliwą drogą usterką jest uszkodzony wałek rozrządu choć nie tak jak uszkodzony wał korbowy

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  9. #139
    WlodekzPoznania
    Gość

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=430082418

    Promocja! Wyprzedaż sezonowa 40%


  10. #140
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał WlodekzPoznania
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=430082418

    Promocja! Wyprzedaż sezonowa 40%

    Chyba się nie doczeka na mnie ta alfa... Szkoda, że mój 'wóz' tak miło zaskakuje. Gdyby nie to, byłbym bliższy zmiany samochodu zdecydowanie.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

Podobne wątki

  1. 166 z ogloszenia
    Utworzone przez abezus w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-02-2010, 20:40
  2. [166] opinie na temat ogloszenia
    Utworzone przez jac_eek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-04-2009, 19:36
  3. Ciekawe ogloszenia
    Utworzone przez Tuti w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-04-2007, 08:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory