Użytkownik Romeo Avatar kasztelan
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa

Domyślnie

Przecież to fura tomiego.

Użytkownik Romeo Avatar bimsky
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    opel 9-3 BioP + 75 3.0M

Domyślnie

Ja mam taki osobisty postulat (tzw. prywatę ). Weźcie na jakiś czas pozdejmujcie swoje ogłoszenia z allegro, bo chciałbym wreszcie zarejestrować swój samochód, a widząc te ceny na allegro, na pewno mi w urzędach dziady pierdykną większe opłaty

http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

Użytkownik Alfa i Omega Avatar Mikelos
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    75 2.5 V6 + Delta 1.4TB + Laguna3 2.0 DCI

Domyślnie

w urzędach nie patrzą na allegro, ja za swoją zaplaciłem 20 zł bez zająknięcia
    Objechałeś kogoś ostatnio? A wiedział, że się ściga?

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.

Domyślnie

sprobuj tego w w urzędzie skarbowym w Wieluniu. Kobieta gdy nie ma auta w katalogu wali ceny z głowy, a jeżeli ci sie nie podoba to masz prawo do wynajecia sobie rzeczoznawcy którego musisz opłacic z wlasnych pieniedzy, Jeżeli jednak sie poniżysz i zaczniesz wchodzic urzednikowi w dupke to bedzie ci kazac napisac oswiadczenie ze nabyłeś kupe złomu nie nadajaca sie do jazdy i wtedy opłacasz tylko 17zł.

Użytkownik Alfa i Omega Avatar Mikelos
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    75 2.5 V6 + Delta 1.4TB + Laguna3 2.0 DCI

Domyślnie

A to nie jest tak, że skarbówka opiera się na katalogu eurotaxu, który obejmuje auta 20(?) lat wstecz? I przy starszych autach musi przyjąć cenę z umowy? Nie jest to mó konik i swoją wypowiedź opieram na opowieściach znajomego handlarza.
    Objechałeś kogoś ostatnio? A wiedział, że się ściga?

Użytkownik Romeo Avatar radosuaf
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa 75 2.0 TS, Alfa Giulietta 1.4 MA, Peugeot 307 SW 1.6 16V

Domyślnie

Ja nie wiem, co bimski chce w US płacić. Ja chyba tylko potrzebowałem zaświadczenia o zwolnieniu z VAT, które mnie kosztowało 160zł... W Urzędzie Celnym brali wartość z umowy.
    Alfa Romeo Giulietta Sprint 150KM 2015
    Alfa Romeo 75 2.0 TS 14?KM 1989
    Peugeot 307 SW 1.6 16V 110KM 2003

"Dynamically, Milanos are Alfas in the finest sense, but stylistically, it's another story."

Użytkownik Romeo Avatar bimsky
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    opel 9-3 BioP + 75 3.0M

Domyślnie

Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ja nie wiem, co bimski chce w US płacić. Ja chyba tylko potrzebowałem zaświadczenia o zwolnieniu z VAT, które mnie kosztowało 160zł... W Urzędzie Celnym brali wartość z umowy.
    Jakie zaświadczenie??? Tak, tylko że Ty masz pojemność poniżej 2000cm3, w moim przypadku lepiej żeby faktycznie przyjęli cenę z umowy. Btw przerabiam temat opinii rzeczoznawcy o szczególnej wartości pojazdu...

http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

Użytkownik Romeo Avatar radosuaf
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa 75 2.0 TS, Alfa Giulietta 1.4 MA, Peugeot 307 SW 1.6 16V

Domyślnie

Aaaa... To mówisz o Urzędzie Celnym . Myślę, że jeśli nie masz 100 EUR, to nie powinno być problemu.

Ja dzwoniłem do Automobilklubu Wielkopolskiego i powiedzieli, że jeśli auto nie ma 25 lat, to może sobie mieć wartość, jaką sobie zamarzę, ale zwolnienia z akcyzy i tak nie będzie .
    Alfa Romeo Giulietta Sprint 150KM 2015
    Alfa Romeo 75 2.0 TS 14?KM 1989
    Peugeot 307 SW 1.6 16V 110KM 2003

"Dynamically, Milanos are Alfas in the finest sense, but stylistically, it's another story."

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    ES / ETM
    Auto
    2x 33

Domyślnie

Cytat Napisał Mikelos Zobacz post
    w urzędach nie patrzą na allegro, ja za swoją zaplaciłem 20 zł bez zająknięcia
    Mikelos, jak wycenią wg. Eurotaxtu i Cię to zadowoli to może i nie patrzą, ale jak nie podoba Ci się wycena i będziesz się kłócił, to mogą patrzeć również na allegro, otomoto, itp. Co oczywiście jest bez sensu, bo cena z ogłoszenia na ogół nijak ma się do faktycznej wartości rynkowej. Oczywiście wszystko zależy od konkretnego urzędu, naczelnika, np. u mnie to jest powiązane z wynagrodzeniem urzędnika - tzn. jak się nie postara o 2% to dostaje po premii, więc robią, co w ich mocy, by klient zapłacił jak najwięcej.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał Wodzu33 Zobacz post
    Witam, jeżdżę 164 TS, przejrzałem kilkanaście stron w tył i czy ktoś ma jakieś negatywy co do tej 75 TS http://otomoto.pl/alfa-romeo-75-2-0-...C28541584.html
    Przyznam się, że strasznie się napaliłem, bo od zawsze marze o tym modelu a silnik mi odpowiada tym bardziej w lżejszej budzie
    Wodzu33, nie sądzisz chyba, że ktoś kto oglądał napisze wszystko na forum, szczególnie biorąc pod uwagę to, że sprzedający dość intensywnie agituje za swoją ofertą w tym wątku.

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.

Domyślnie

JaceKK milcz na temat egzemplarza o którym nie masz żadnego pojęcia, bo tylko wzbudzasz nie potrzebne podejrzenia względem mojego samochodu.