Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Wymiana uszczelek zewnętrznych GTV6

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie Wymiana uszczelek zewnętrznych GTV6

    Hej

    Czy bawił się ktoś w wymianę zewnętrznych uszczelek - chodzi o drzwi jak i tylną część.

    Zakupiłem piękną oryginalną uszczelkę - myślałem że sprawnie i lekko pójdzie a tutaj niespodzianka.

    Przejrzałem trochę internet - znalazłem to:

    http://www.alfagtv6.com/discus/messages/207/1132.html?0

    ale pomimo przeczytania kilka razy jakoś nie mogę sobie tego zobrazować

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Mowa o uszczelce tej przy drzwiach, taka dwu warstwowa ( od drzwi jak zwykła uszczelka a od kabiny wykonana z takiego miękkiego materiału jak by plusz? alkantra ? ).
    Jeśli tak to również kupowałem taką uszczelkę i wymiana zajęła mi 15 minut z docięciem z starej uszczelki brakującego kawałka. trzeba tylko mocno docisnąć na załamaniach ( na progu gdzie są zakręty na końcach drzwi ) i trochę ciężej było ją wsadzić od strony sufitu bo musiała schować również część podsufitki.
    Chyba ze mowa o czymś innym ?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie

    Prowadzil slepy kulawego hehehe

    Ja znowu rozumiem ze ty zakladales uszczelke wewnetrzna czyli ta ktora widac po otworzeniu drzwi. I ona jest tylko przy drzwiach. Na tyl czyli tylna kanape nie zachodzi. Fakt ze to guma z jednej i miekki material z drugie strony od strony kabiny. Fakt ze taka tez musze kupic - gdzie i za ile kupowales?

    Mi chodzi o uszczelki szyb. Szyb w drzwiach kierowcy i pasazera i szyb przy tylnej kanapie.

    Uszczelki zewnetrzne. Tez guma plus miekki material zeby szyba sie ladnie opuszczala.

    Te trzymane przez listwy bo one sa po czesci wsuwane w listwy.

    Od srodka sa chyba identyczne ale te od srodka sa Ok a zewnetrzne sie kurcza. Slyszalem ze to nagminny problem w GTV6.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Teraz już się rozumiemy
    Ja kupiłem uszczelki drzwi przednich z całym pakietem w pudełku różnych gratów wraz z brakującą gumą do wału ( mam różne uszczelki, poduszki pod skrzynie do V6, jakieś końcówki drążków, brakujące plastiki do wnętrza - nareszcie mam 100% kompletne i działające wnętrze itp itp tip ). Ciężko stwierdzić ile za co dałem bo płaciłem za całość i znajomy mi to przywiózł z zagranicy.
    Generalnie jak coś się trafia to trzeba kupować ( z takiego założenia wychodzę ) z tego ogłoszenia
    http://allegro.pl/alfa-romeo-gtv-6-k...769645130.html
    kupiłem za śmieszną cenę kierownicę drewnianą ( do lakierowania ) i kolumnę kierownicza z stacyjką
    Odnośnie uszczelek do szyb o których piszesz to fakt nagminny problem w GTV6. Ja kupiłem na zaś z 2 sztuki tych uszczelek ale też używki i za krótkie. Mam zamiar na wiosnę po prostu je dociąć i wpasować w miejsca gdzie są braki po skurczonych uszczelkach w drzwiach i błotnikach.
    Ostatnio edytowane przez Stefan116 ; 05-12-2012 o 16:55

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie

    No ja też wychodzę z założenia że jak coś się trafia na zapas to trzeba brać jeśli oferta jest atrakcyjna. Tylko że ostatnio nie mam kompletnie czasu na grzebanie po serwisach aukcyjnych ( a w pracy mam je zablokowane )

    No nic - jak wymyślę jakieś lepsze ogrzewanie do garażu - nie żeby tylko autku było ciepło ale żebym ja miał sprawne ręce to pobawię się z wymianą i dam znać jak mi poszło.

    Stefan - a nie lepiej zamiast sztukowania kupić nowa uszczelkę ? Mi też wszyscy wmawiali sztukowanie ale jakoś to nieprofesjonalnie mi się wydaje

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Pewnie że lepiej kupić nową ale ja dostałem używkę w cenie całego kartonu różnych gratów i chcę to zrobić na wiosnę bo słabo mi się robi jak pomyślę że podczas deszczu woda leje się do drzwi i tylnich błotników
    Z ciekawości jaki koszt nowej uszczelki ? bo może faktycznie nie ma co się babrać w stare ?
    Ja chwilowo stoję przed pytaniem czy dłubać ten motor czy szukać jakiegoś 24V ? Przez następne lato Alfa ma pojeździć dla przyjemności ja w tym czasie ogarnę porządne miejsce do grzebania przy niej i na następną zimę zabieram się za budę i motor.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie

    http://www.okp.de/xtc2/GTV/6/60-Glas...er::18523.html

    Ja wziąłem 4,5m ( chociaż ciężko zamówić - mailowo twierdza że nie ma problemu - na stronie można wpisać tylko całe metry - ale można się z nimi dogadać ) a dostałem prawie 5m

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Cena całkiem ok tylko oryginalne uszczelki były wygięte ku górze przy tylnich szybach tak jak linia okien idzie. Rozumiem że jest to na tyle elastyczna rzecz że może się spokojnie dogiąć ?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie

    Tak są elastyczne i na dodatek od strony szyby mają welur o czym też nie wspominają w opisie.

    Zresztą jak się wezmę za wymianę i wyjmę starą to zrobię jakieś zdjęcia porównawcze

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie

    Dzisiaj odpaliłem dogrzewanie garażu więc można było się wziąć za wymianę uszczelek. Uszczelki są elastyczne i pięknie układają się w listwach.

    Dostanie się jednak do nich to masa roboty. Niestety rozmontowujemy środek ( boczki drzwi lub boczek z tyłu ) następnie listwę od środka ( u mnie w wersji chromowanej ) następnie słupek pionowy oddzielający szyby ( na drzwiach ten trójkącik od tej która chodzi góra dół i z tyłu to samo ). Po wyjęciu słupka - wyjmujemy szyby i mamy dojście do śrub trzymających listwę zewnętrzną.

    Coś czuję że po całym dniu rozkładania czekają mnie teraz 4 dni składania zwłaszcza że wszystko nadaje się do gruntownego czyszczenia, smarowania, podmalowania itd.

Podobne wątki

  1. Wymiana uszczelek drzwi zewnetrznych
    Utworzone przez Bispol666 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-01-2015, 16:19
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2012, 13:14
  3. Osłony przegubów zewnętrznych
    Utworzone przez kiler_911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 20:17
  4. [146] Wymiana uszczelek kolektora
    Utworzone przez ar_jarek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 22:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory