Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: 166 - 2.4 JTD 10V 140 KM CF3 modyfikacje

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie 166 - 2.4 JTD 10V 140 KM CF3 modyfikacje

    Witam.
    Rozpoczynam swój projekt modyfikacji 166 - 2.4 JTD 10V 140KM CF3. Co mi chodzi po głowie? Około 200 KM i 400 Nm. Zapewne będę potrzebował Waszej pomocy i wiedzy, mam nadzieję, że starczy mi samozaparcia by zrealizować coś co chodzi po głowie od lat
    Jeśli chodzi o modyfikacje to głównym wykonawcą ma być firma Cinsoft, jestem po rozmowie z Marcinem i bardzo profesjonalne podejście z jego strony, zrobiliśmy oględziny silnika i turbo, juz wiemy co trzeba na pewno wymienić.
    Wiec co planuje to pierwsze doprowadzić silnik do porządku.

    Na pierwszy ogień idzie turbosprężarka, moja jest niby od nowosci tj 270 kkm plus to co ukradli "złodzieje przebiegu". Od jakiegoś czasu zaczeła przeładowywać a od tygodnia zaczęła "jęczeć", gdyby nie to, to nie zaczynałbym tego projektu. Regeneracja to podobno loteria, jakość cześci tez, wiec wkładamy nowa, taka sama.

    Druga sprawa to sprzęgło, moje ma najechane 90kkm głownie po mieście, zaraz sie skończy wiec jest okazja włożyć nowe, mocniejsze, trzeba cos dobrac, zna ktoś rozwiązanie, podpowie ktos?

    Trzecia sprawa to dwumas, nie wiem ile ma najechane, zakladam, ze dużo i choć nie ma problemów najprawdopodobniej tez wkładam nowy, mocniejszy, rowniez trzeba dobrac, zna ktoś rozwiązanie, podpowie ktos?

    Kolejna sprawa to skrzynia biegów, moja ma problem z synchronizatorem 3-go biegu i troche jeczy przy hamowaniu silnikiem. Szukać innej używki czy kupić jakąś regenerowana czy oddać do regeneracji? Kto na Śląsku moze mi taka skrzynie regenerowaną ogarnąć? A może ktoś ma taka skrzynie na sprzedaż w dobrym stanie? Chętnie kupie jakąś sprawdzona. Tak wogóle to marzy mi sie do niej fabryczna szpera ale nie wiem czy moj budżet to wytrzyma Może ma ktoś taka szpere do odsprzedania w promocyjnej cenie?

    Do ogarnięcia mam jeszcze układ wtryskowy, po wstępnych testach dają rade ale reszta wyjdzie na hamowni. Rozrząd zostaje standardowy bo jest świeży, cisnienie na szynie ma byc max 1350 wiec ma wytrzymac.

    Frontowy IC tez ma być ale to w drugim etapie wiec tez tu bede potrzebował pomocy, do tego zaciski i tarcze z mocniejszych wersji ale to później, zobaczymy czy jeszcze coś po drodze nie wyskoczy.

    Plany są duże, sam nie wiem ile uda się zrealizować, głównie w życiu zajmuje się pracą i mam mało wolnego czasu
    Narazie czekam na wstępną wycene i musze znaleźć rozwiazanie ze skrzynią biegów. Liczę na pomoc

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    regeneracja turbo nie stanowi problemu, nie wiem kto Ci głupot nagadał, że to problematyczne. nie lepiej założyć cały osprzęt od 175 i zrobić program?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Co do turbiny to raczej sie nie zastanawiam, jestem w stanie zaakceptowac taki koszt w imie swietego spokoju na kilka lat.
    Co do zakladania osprzetu z 175 tzn 20V to moglbys rozwinać temat? ktoś cos takiego robil i z jakim efektem?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Najpierw siądź z kalkulatorem i policz koszty. Jeśli wyjdzie w okolicach 10 kafli, a to możliwe, to bez sensu cała zabawa. Sprzedajesz swoja, dokladasz dyche do polifta, kolejny tysiak na program i masz te 200km i 450nm a przy tym auto młodsze o kilka lat i z możliwością dalszego rozwoju.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Najpierw siądź z kalkulatorem i policz koszty. Jeśli wyjdzie w okolicach 10 kafli, a to możliwe, to bez sensu cała zabawa. Sprzedajesz swoja, dokladasz dyche do polifta, kolejny tysiak na program i masz te 200km i 450nm a przy tym auto młodsze o kilka lat i z możliwością dalszego rozwoju.
    Po części masz racje. Potencjał silnika 20v jest większy, natomiast sprzedaż mojej alfy i zakup polifta nie wchodzi w grę, sentyment bierze górę nad rozumem.
    Co do kosztów, te 10 kafli może docelowo wyjść, turbina, dwumas i sprzegło to juz ponad 4 kafle...
    Poza tym, nie znajde kupca na auto w którym konczy sie turbo, sprzegło, dwumas i synchronizator 3-go biegu
    Chodziła mi opcja po głowie swapu silnika na 20v ale na to chyba mnie nie stac, brak swojego garażu i czasu wywinduje mi kosmicznie koszty.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Póki co projekt leży... Co zabawne rozłożyły go niepochodzące e-maile od miesiąca a teraz sms-y, nazwijmy to złośliwością rzeczy martwych. Jedynym plusem jest to ze budżet rośnie.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Witam,
    Troche czasu upłyneło ale projekt trwa. Dla zainteresowanych, temat sprzegła i dwumasu to nie taka prosta sprawa, skończyło sie na na ricambi originali fiata (sprzęgło 71734930, dwumas 55212854), skrzynia od jednego z użytkowników forum, z przebiegiem ok 140 kkm z rozbitka oraz oryginalna, nowa turbina już zamontowane.
    Generalne z silnika sie lał olej uszczelniaczem na wale, w skrzyni oleju był tylko 1l. Przyznam sie, ostatnio sprawdzałem oleje na święta w grudniu, w silniku uzupełniłem a w skrzyni nie wiem, chyba nie patrzyłem. Przeguby zweryfikowane, napęd urządzeń pomocniczych też, tam jest ok.
    Auto ma być dziś odpalane, "ułożone" sprzęgło i jeśli wszystko OK to hamownia i ciągniemy pierwszy etap, zobaczymy ile wyjdzie, mam nadzieje ze wtryski dadzą rade.
    Później planuje większe hamulce, mocny przegląd zawieszenia, lakiernik, frontowy IC i zobaczymy ile z tego wyjdzie
    Oczywiście w/w naprawy i modyfikacje są wykonywanie w warsztacie Cinsoft
    Ostatnio edytowane przez Kowalm ; 16-03-2015 o 16:57

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar herbig
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 20v, CLS 350 CDI, JEEP Grand 5.2, Q7
    Postów
    227

    Domyślnie

    Jak uzyskasz taką moc, jaką Ja mam u siebie w 20v po samym chipie to pogratuluje

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał herbig Zobacz post
    Jak uzyskasz taką moc, jaką Ja mam u siebie w 20v po samym chipie to pogratuluje
    Czysto teoretycznie, zakładają że Twoje 20V trzyma serie to mocą przebiłem 175 KM, momentu trochę brakuje ale jest bezdymnie.
    Kolejne 10KM to sprawa wtrysków, reszte blokuje słabiutki fabryczny IC

    Problem jaki sie pojawił to na rozgrzanym silniku przy wolnym ruszaniu na pierwszym lub wstecznym na połsprzegle bez gazu to drgania budy, trochę gazu i jest OK. Coś mam jeszcze nie tak pod maską ale i z tym też się jakoś uporamy.
    Zakladajac nowy dwuams i sprzęgło, brak luzów na przegubach co obstawiacie? Jakaś poduszka czy hydraulika sprzęgła? Coś innego może?
    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez Kowalm ; 17-03-2015 o 21:53

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adrian1115
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ex GT 1.9 JTD/ex 166 FL 2.4 JTDm
    Postów
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalm Zobacz post
    Czysto teoretycznie, zakładają że Twoje 20V trzyma serie to mocą przebiłem 175 KM, momentu trochę brakuje ale jest bezdymnie.
    Kolejne 10KM to sprawa wtrysków, reszte blokuje słabiutki fabryczny IC
    Koledze wyżej chodziło o 20V po programie a tam już jest +/- 210KM


Podobne wątki

  1. [75] Modyfikacje przedniej osi
    Utworzone przez Pituś w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-02-2017, 16:25
  2. Modyfikacje układu wydechowego
    Utworzone przez matt155 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2012, 09:35
  3. [145/146] ciekawe modyfikacje
    Utworzone przez Vito74m w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 06-12-2009, 13:24
  4. [33] modyfikacje wiązki
    Utworzone przez anubis82 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-06-2008, 12:28
  5. [156] 1,8TS modyfikacje wydechu cd
    Utworzone przez b.pawelek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 18:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory