Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55

Temat: [75] przygotowanie auta do sportu

  1. #51
    api
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    co składa się na cenę:
    -Jest to dość rozbudowana klatka
    -Za know how się płaci
    -Profesjonalny sprzęt (pomiary laserowe, giętarki, wycinarki CNC)
    -Za mniejszą cenę też można u nich zrobić klatki, ale tak jak mówiłem, przy takiej ważnej operacji warto się rzucić na coś po prostu lepszego, no i niestety droższego.
    pzdr
    Opisz dokładnie z jakich rur się składa Twoja klatka, jak bardzo jest rozbudowana?
    Pomocne rysunki w załączniku J
    Rozbudowane klatki zawsze widziałem w rajdówkach, w wyścigowych autach myśli się jednak mimo wszystko o masie, choć oczywiście poprzeczne wzmocnienia są koniecznością.
    Co proponowało Ci Ireco w tańszej opcji i od jakiej kwoty szli w górę?

    W Poznaniu z montażem klatki jest strach. Albo drogo i średnio albo tanio i bardzo źle.
    Jakbym miał robić też bym szukał gdzieś na Śląsku albo Dolnym Śląsku (bo najbliżej).
    U siebie klatkę zrobioną przez Szymona Piękosia z Podkarpacia i muszę przyznać, że jest to świetna rzemieślnicza robota. Co prawda jej nie testowałem ale podoba mi się plan, jakość spawów i bardzo niewielkie odstępy między kastą a klatką.

  2. #52
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.pawelek Zobacz post
    Ecumajster da radę z ITB z przepływką (nie pamiętam czy seryjną z tego silnika) w TSie i jest to rzecz sprawdzona.
    Ogólnie moge stwierdzić że EMaster dosyć dobrze się sprawdza w TS'ie.
    Człowieku, co ty gadasz... jaka przepływka na ITB?

    Cytat Napisał b.pawelek Zobacz post
    motujesz puszkę zbiorczą a na niej przepływkę
    tak jak tutaj tylko że przed stożkiem powinna się znaleźć jeszcze przepływka.
    Airbox airboxem - na niego chcesz zakładać przepływomierz?

    Cytat Napisał b.pawelek Zobacz post
    przede wszystkim nie każdy chce sobie ciąć maskę czy cokolwiek z zewnątrz mocniej przerabiać tak aby mieć sensowny nadmuch na te przepustnice.
    Temperatura powietrza ma jednak spore znaczenie.
    Zdaniem autora kilku takich zestawów pod ITB- puszka cywilizuje samochód. Auto płynniej rozwija moc, a nie nadaje się tylko do 0-1 jazdy pod czerwonym polem.
    Właśnie ITB chodzi w trybie 0-1, właśnie dlatego stroisz alpha-n (alpha - kąt otwarcia przepustnicy po TPSie i n - obroty) do tego dochodzi korekcja po czujniku ciśnienia bezwzględnego. Po raz kolejny spytam - jak to wystroić na ECUm - a co za tym idzie - bazując na seryjnym ECU?

    Cytat Napisał b.pawelek Zobacz post
    Zwróć uwagę że nie mam pojęcia jaki jest regulamin sportu w którym zamierzasz latać tym samochodem. W niektórych zamknięta puszka jest niezbędna.
    Nie wiadomo jaki będzie dalszy zkres modyfikacji. Czy zmieniasz wałki i będziesz wysoko kręcił czy pozostanie seryjna odcinka. Poza tym może się*okazać, że będziesz musiał dojechać samodzielnie autem na miejsce gdzie się będziesz ścigał z powodu braku lawety.
    Poza tym tak jak mówiłem wcześniej ze względu na grzanie się dolotu, puszka może okazać się lepszym rozwiązniem. Zwłaszcza jeżeli nie będziesz miał możliwości cięcia blach itp itd.
    Więc co do braku kompromisów w sporcie to jednak się*nie zgodzę
    Tyle, że mówimy o profesjonalnym sporcie, a nie drutowanym ITB, które zabierze 10 koni i o dojeżdżaniu wozem na zawody... najlepiej na GSMP z Gdańska 800km na luźnym wydechu zawieszeniu gwintowanym i ostrych wałkach... Człowieku jak piszesz takie rzeczy, to znaczy, że nigdy nawet nie stałeś koło zdjęcia z samochodem przygotowanym do sportu.

  3. #53
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    Odnośnie samych szczeg. strojenia to jest to dla mnie czarna magia. Natomiast alfą z tak zmontowanym ITB (airbox + przepływka + ECUMASTER) miałem już spotkanie i jakoś tam to działało.
    Być może z tym sportem źle Cię zrozumiałem. Raczej pisałem o aucie do użytkowania na imprezach typu time-attack i inne o zbliżonym pół-amatorskim chrakterze. Natomiast przejazd 800 Km autem takim jak pisałeś jak najbardziej jestem sobie w stanie wyobrazić i nawet nastepnym tygodniu takim pojazdem będę jechał trasę Gdańsk-Wawa-Gdańsk więc naprawdę nie ma co przesadzać.
    Co do reszty to ja wiem swoje, a ty swoje więc dalsze przekomarzanie się nie ma sensu. Mimo to, bez żadnych uszczypliwości, życzę powodzenia w modyfikacjach i pochwalenia się nimi na forum.

  4. #54
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.pawelek Zobacz post
    Odnośnie samych szczeg. strojenia to jest to dla mnie czarna magia. Natomiast alfą z tak zmontowanym ITB (airbox + przepływka + ECUMASTER) miałem już spotkanie i jakoś tam to działało.
    Możliwe, że dało się to w jakiś sposób odpalić, ale nie wróżę temu rozwiązaniu nawet osiągów seryjnych. Poza tym udławienie ITB przepływomierzem to już totalne nieporozumienie.

    Cytat Napisał b.pawelek Zobacz post
    Natomiast przejazd 800 Km autem takim jak pisałeś jak najbardziej jestem sobie w stanie wyobrazić i nawet nastepnym tygodniu takim pojazdem będę jechał trasę Gdańsk-Wawa-Gdańsk więc naprawdę nie ma co przesadzać.
    Moim zdaniem to jest tragedia i dla kierowcy i dla wozu. Gwintowane zawieszenie nie ma osłoniętego gwintu i tłoczków amortyzatora, także jeden taki wyjazd to śmierć. Drgający na twardych poduszkach A-grupowy motor zrobi ci z kiszek jesień średniowiecza... nie polecam.

    Cytat Napisał b.pawelek Zobacz post
    Co do reszty to ja wiem swoje, a ty swoje więc dalsze przekomarzanie się nie ma sensu. Mimo to, bez żadnych uszczypliwości, życzę powodzenia w modyfikacjach i pochwalenia się nimi na forum.
    Powodzenia.

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    Siemka. Fajnie się czyta ten temat. Wiem tyle co na początku
    NO TO WPADŁEM...

Podobne wątki

  1. Chip w Poznaniu... gdzie ? Przygotowanie auta do chipa ?
    Utworzone przez N...SALTO w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 07-03-2018, 07:01
  2. Kontakt do archiwów? działu sportu ? w FAP - ktoś coś ma może?
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 13:23
  3. [GTV Spider] Przygotowanie do sezony...
    Utworzone przez Rafał K. w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-01-2015, 09:22
  4. [159] JTDm przygotowanie do chipa
    Utworzone przez Drizzt666 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 09:03
  5. Kompleksowe przygotowanie alfy do zimy
    Utworzone przez RUDA w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 14-01-2009, 13:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory