Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Temat: [Alfetta GTV] Renowacja auta

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigas Zobacz post
    mam katalog radii oferowanych w alfie 75 w 85 r wrzuce skany zaraz gdzieś
    Świetny ten katalog ! W życiu bym się nie spodziewał takiej różnorodności sprzętu audio oferowanego do 75.
    Sam kolekcjonuję Blaupunkta z epoki (86-97), jednak one częściej do fiatów trafiały a alfa "gustowała" raczej w Philipsach, prawda?
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  2. #12
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    alfa lubila w tamtych latach philipsa i wlasnie blaupunkta szegolnie od 94 z tego co wiem np w 155 aha i oczywiście Pioneer czy 145 a katalog fajny tak mi sie trafił przypadkiem
    Ostatnio edytowane przez amigas ; 10-07-2010 o 21:58
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  3. #13
    Dancho
    Gość

    Domyślnie

    Oto aktualne zdjęcia z rekonstrukcji.
    Znalazłem bardzo fajną firmę, poleconeą przez właściciela Jaguara z lat '30, którego rekonstrukcja wyszła oszałamiająco.
    Alfa spotkała się z przedwojennym Daimlerem i wygląda przy nim jak młoda dziewczyna...
    Sprawy nabierają tempa...
    Ostatnio edytowane przez Dancho ; 14-07-2010 o 12:20

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    Podziwiam takich ludzi jak Ty ! ! !

    Mnie też cholernie coś takiego kusi... Ale pewnie dopiero po studiach...

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Cool

    Cytat Napisał Barus91 Zobacz post
    Podziwiam takich ludzi jak Ty ! ! !
    tylko czemu nie V6?? I tak nalezy sie ogromny szacunek za trud i chec przywrocenia stanu oryginalnego nalezy. Fajnie że są wśród nas tacy pozytywnie zakręceni ludzie

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalepwa Zobacz post
    tylko czemu nie V6?? I tak nalezy sie ogromny szacunek za trud i chec przywrocenia stanu oryginalnego nalezy. Fajnie że są wśród nas tacy pozytywnie zakręceni ludzie
    W 2.0 jest lepsza deska

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    W 2.0 jest lepsza deska
    chyba wole mocniejszy silnik niz lepsza deske... Przy okazji czegos sie dowiem... A czym one sie roznia tak swoja droga?? (sory jesli uwazacie ze zasmiecam watek)

  8. #18
    Dancho
    Gość

    Domyślnie

    Można po studiach, ale można też przed

    Jasne wolałbym ten z 2.5 litra, ale wolałbym to słowo, którego przy kupowaniu samochodu zabytkowego często się używa, a kończy się stwierdzeniem, że ten jest super i lepszego nie będzie, ja się po prostu zakochałem w tym samochodzie. Znaleźć GTV w miarę dobrym stanie z dużym motorem graniczy z cudem (od 2.0 są też mniejsze więc można powiedzieć, że i tak dobrze trafiłem), poza tym takim samochodem szybko się nie jeździ - tak to sobie tłumaczę, bo na pewno fajnie jest trochę taki samochód pociągnąć przy jakiejś "beemce", która myśli, że ma przyspieszenie i pokazać jej z jakim modelem przegrywało kiedyś Porsche. Wracając do silnika to 121 albo 132 KM (bo były dwie moce z tego silnika i nie wiem która mam - nawet jej nie odpaliłem) na 1080 kg wagi to myślę, że "pokaże pazur" . W przyszłości pewnie coś pokombinuję z mocą, ale na razie pojeżdżę taką jaka była fabrycznie, bo kasa jaka w to idzie nie jest mała...

    pozdro, niedługo wrzucę nowe zdjęcia, bo praca wre

    ---------- Post dodany o godzinie 21:05 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:38 ----------

    Wracając do tematu deski to moim zdaniem GTV i GTV6 mają takie same, tylko w zależności od roku, były inaczej ułożone, ale dalej takie same w obu.
    Obiektywnie najbardziej podoba mi się z ostatnich lat produkcji obu modeli i tą mam szczęście mieć.
    Ostatnio edytowane przez Dancho ; 15-07-2010 o 19:59

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Smile

    Trafia do mnie twoja argumentacja dotycząca silnika. Powiem ci ze najgorsze jest jednak to ze nie dotyczy to tylkostarszych modeli ale takze tych mlodszych (164, 33, 155). A co gorsza zaczyna się w zupelnie nowych (156, 166) - nie kupuje się wersji którą sie chce tylko taką jaka sie trafi w dobrym stanie... Poza tym podziwiam twój zapał i nie moge sie przestać dziwić że jeszcze nie odpaliles silnika... No i mam pytanie... Można sie z toba zobaczyc gdzies w okolicach AR zeby ja zobaczyc i popytac i popatrzec na prace?? Czy nie pokażesz dopóki nie wyjedzie o własnych siłach na ulicę??

  10. #20
    Dancho
    Gość

    Domyślnie

    Zawsze można kupić nowy samochód jaki się chce i z czym się chce.

    Co do pokazu to możemy się umówić jak ją skończę - chociaż w części,
    poza tym oprócz Alfy jeszcze ja muszę wyjechać na ulicę o własnych siłach
    Mam cała dokumentacje na zdjęciach i chętnie Ci ją pokażę - jestem zapalonym fotografem i oprócz śrubokrętu mam w ręku zawsze aparat.

    Wracając do silnika, to nie odpalałem, bo nie chciałem na starych olejach go męczyć.

Podobne wątki

  1. Alfetta i Spider
    Utworzone przez sierra1992 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-05-2009, 18:43
  2. Alfetta
    Utworzone przez fiergloo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory