Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Witam. Szanowne grono Alfaholików

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Pisarzowice
    Auto
    147
    Postów
    0

    Domyślnie Witam. Szanowne grono Alfaholików

    Witam wszystkich, niestety jakiś czas tu zabawię, niestety wpadł mi głupi pomysł na jeżdżenie Alfą 147, ładny mały samochodzik, ale niewdzięczny i nie wiem dlaczego go chwalicie za silnik, 1.9 JTD fakt, prosta konstrukcja, bardzo łatwa do naprawy i mówię to jako mechanik. Mam ja od niedawna, jakiś miesiąc, w prowadzeniu fajny samochodzik, kopa ma niezłego, ale dynamiki od 1 tys obrotów to nie ma żadnej. A pali jak ruski czołg(oczywiście w przenośni, moja pali gdzieś 7.5 do 9 litrów na 100km) Przesiadłem się z 1.9 TDI i trochę się zawiodłem(nie przejmowałem się ile wcisnę gazu, jeździłem po swojemu, dosyć dynamicznie, spalanie max 6.5 litra na 100), frajda z jazdy podobna, ale JTD za dużo pali... Coś czuję że nie będzie to moja długa przygoda z tym samochodem. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darro
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 1.75 TBI TI 2011 & GIULIETTA 2.0 JTDM-2 2010
    Postów
    50

    Domyślnie

    Słyszałem, że jeszcze mniej pali SDI
    Pojeździj troszkę więcej, to przekonasz sie o wyższości JTD.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    wrocław
    Auto
    alfa romeo brera 2009
    Postów
    51

    Domyślnie przywitanie

    cześć.
    to kup inna Alfę

    QUOTE=stryj16;1491856]Witam wszystkich, niestety jakiś czas tu zabawię, niestety wpadł mi głupi pomysł na jeżdżenie Alfą 147, ładny mały samochodzik, ale niewdzięczny i nie wiem dlaczego go chwalicie za silnik, 1.9 JTD fakt, prosta konstrukcja, bardzo łatwa do naprawy i mówię to jako mechanik. Mam ja od niedawna, jakiś miesiąc, w prowadzeniu fajny samochodzik, kopa ma niezłego, ale dynamiki od 1 tys obrotów to nie ma żadnej. A pali jak ruski czołg(oczywiście w przenośni, moja pali gdzieś 7.5 do 9 litrów na 100km) Przesiadłem się z 1.9 TDI i trochę się zawiodłem(nie przejmowałem się ile wcisnę gazu, jeździłem po swojemu, dosyć dynamicznie, spalanie max 6.5 litra na 100), frajda z jazdy podobna, ale JTD za dużo pali... Coś czuję że nie będzie to moja długa przygoda z tym samochodem. Pozdrawiam[/QUOTE]

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    ja tam mam JTDM z 2005roku, ktory ma 16v i 150koni. Jak jezdze normalnie to mieszce sie w 7L. A audi a3 2.0 TDI z 2006roku, ktora ma 140km ostatnio mogla mi jedynie naskoczyc. (znajomy ma). A pali mu srednio 8.1L. To o litr wiecej niz moja. ;> Wiec nie wiem czemu narzekasz na spalanie... silniki JTD sa duzo bardziej elastyczne i żwawe niz stare / niemodne/ wsiurskie/ brzydkie/ klekoczace jak traktor i duzo by tu wymieniac SILNIKI TDI... Nie zamienilbym nigdy JTD-m na TDika. Znasz przyslowie?:> TD-iki to smietniki Porownanie mam, 46 ma 1.9TD i klekocze jak ursus. A 47 z JTD(no fakt troche nowsza technologia ale...) i tak chodzi o wiele przyjemniej nawet jako diesel, niz ta audi z 2.0 tdi. Pzdr

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Pisarzowice
    Auto
    147
    Postów
    0

    Domyślnie

    Niestety, ale alfy już nie kupie, no chyba ze w dobrych pieniądzach dostanę 166 2.4 jtd nic innego, narzekam na spalanie z tego względu, że lubię jeździć po swojemu(niezbyt oszczędnie), mam praktycznie cały czas nogę na gazie, miałem 1.9 TDI 110KM troszkę pomodzonego(chip na 136km/330Nm + rezystor na pompie wtryskowej używany sporadycznie dawał jakieś dodatkowe 20KM/ 70Nm) , raz że jechał od 1000 obrotów, czego alfie brakuje, a dwa przy niezbyt oszczędnej jezdzie spalał max 7 litrów, nawet nie wiem czy zbliżyłem się do tej granicy bo zawsze z tankowania pod korek wychodziło do 6.5 litra/100. Teraz zmieniłem troche styl jazdy, no i fakt spalanie wg komputera spadło, jutro jadę w trasę poza miasto, zobaczę jak będzie szło ze spalaniem.

Podobne wątki

  1. Witam Szanowne Grono :)
    Utworzone przez mtm w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2015, 20:13
  2. Witam szanowne grono :)
    Utworzone przez alphahuman w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2015, 11:27
  3. Witam szanowne grono!
    Utworzone przez apu w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-07-2014, 18:18
  4. Witam Szanowne grono Alfaholików
    Utworzone przez jacekz w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 16:10
  5. Witam szanowne grono:]
    Utworzone przez bogdanel w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 18:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory