Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] 156 1.9 jtd gdy kopci na czarno

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Żmigród
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd sportwagon
    Postów
    3

    Domyślnie [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] 156 1.9 jtd gdy kopci na czarno

    Witam jestem tu nowy i od razu z góry przepraszam jeśli temat już był ,ale mam problem z alfa ponieważ kopci na czarno po dodaniu gazu w granicach ok 2,5 tysiąca obrotów jak i przy 4 tysiącach obrotów kopci już wtedy cały czas .dodam że alfa nie kopcila gdy ja zakupiłem .po 2 miesiącach wyskakiwał błąd silnika i szarpała silnikiem lecz nie kopcila oddałem auto do mechanika zrobił tom usterkę ale się powtarzała więc za trzecim razem stwierdził że wtryski padły i trzeba regenerować po walczeniu z mechanikiem jakieś 6 miesięcy bo tyle u niego spędziła moja alfa odebralem auto które kopcilo cały czas ,w aucie mechanik uszkodzil mi chłodnice EGR która wymienił na używana bo w serwisie ponad 1500 zł chcieli, wymieniłem również przepływomierz ,mechanik ponoć wyczyścił cały kolektor i układ wydechowy i poddał się twierdząc że auto ma padnięta głowice i nadaje się na sprzedaż po odebraniu od tego partacza dałem do drugiego mechanika który od razu znalazł problem były źle wtryski poskładane nie tak jak trzeba ale auto dalej szarpało a kopcenie trochę ustało więc stwierdził że wtryski znów są do regeneracji więc kazałem mu to zrobić i zrobił lecz auto cały czas kopci na czarno przy ok 2,5 tysiąca obrotów jak zaczynam przyśpieszać normalnie bo przy gwałtownym zebraniu auta z wolnych obrotów do ok 3,5 tysiąca powstaje za mną ogromna chmura czarnego dymu auto kopci też jak chce je przegonić ok 4 tysięcy obrotów wtedy już całkiem widać w lusterku że leci czarny dym . Dodam że wymieniłem rury dolotowe od turbo do Ic jak i górna do przepustnicy wraz z puszka od filtra bo połamał mi ją pierwszy mechanik ,teraz mam problem bo wtryski ponoć były robione dwa razy a auto kopci chodź na początku nie kopcilo chciałem żeby mechanik który robił mi auto po partaczu usunął to kopcenie lecz on stwierdził że tyle może kopcić i jest to spowodowane tym że niby ktoś kiedyś auto z chipowal chodź w to wątpię bo jestem pierwszym właścicielem w kraju ,auto również ma bardzo intensywny zapach spalin i przy odpaleniu rano wypuści biały dymek który po sekundzie znika .jeśli jest ktoś kto może mi pomóc to bardzo dziękuję i proszę nie pisać że temat już był bo szukałem i nie znalazłem takiego przypadku jak mój a chciałbym usnąć ta usterkę bo wydałem n te naprawy już prawie 5 tysięcy zł a aut jest w gorszym stanie niż przed pojednaniem do mechanika za wszelką pomoc dziękuje

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Witaj, ja na Twoim miejscu oddałbym Alfę do ASO, na tańszych mechanikach można w takim przypadku sporo stracić

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Osobiście zacząłbym od zaślepienia zaworu EGR. Moja była też puszczała niezłą chmurę, gdy EGR zaciął się w pozycji otwartej.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Żmigród
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd sportwagon
    Postów
    3

    Domyślnie

    EGR mam częściowo zaślepiony bo ponoć w tym silniku nie można zrobić tego całkiem bo wywala błąd na desce .a z tym ASO to już chyba nie warto dawać 12 letniego auta do serwisu . Mam u siebie w mieście mechanika który pewnie by to ogarnął ale do niego dostanie się jest prawie nie możliwe

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Moje jedno auto ma 16 lat drugie 12, obydwa serwisuje w ASO, czasem tylko wymagam montażu zamienników, bo ceny niektórych nowych części są kosmiczne (uważam że to świństwo ze strony Alfy wobec Alfistów), ASO ma nie tylko doświadczenie i przeszkolonych mechaników ale także niezbędne przyrządy montażowe, bez których niemożliwe jest np. prawidłowe zamontowanie rozrządu. ASO bierze też odpowiedzialność za to co zrobi i daje gwarancje (tylko w przypadku montażu oryginalnych części), to jest ważne.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 147 1.9 JTD kopci na czarno
    Utworzone przez Roko w dziale 147
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 05-07-2018, 06:00
  2. Alfa 166 2.4 JTD kopci na czarno odcina wtryskiwacze
    Utworzone przez Donamigos166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 19:51
  3. Alfa 156 kopci na czarno
    Utworzone przez Pawel Chlebek w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 22:07
  4. Alfa GT 1.9 JTD 16V kopci na czarno !!!
    Utworzone przez Doniu1007 w dziale GT
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 21:07
  5. Alfa 147 1.9 JTD Kopci na czarno i biało
    Utworzone przez RoBeRt 147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 14:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory