Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Witam

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    2

    Cool Witam

    Witam. Mam na imię Dawid. Nie jestem jeszcze posiadaczem Alfy, ale chciałbym nim zostać. Konkretnie chciałbym zostać posiadaczem Alfy Romeo GT, mam już kilka na oku. Dzisiaj oglądałem jedną z nich, ale okazało się być zbyt wiele wątpliwości, dlatego zrezygnowałem. Chciałbym dowiedzieć się coś więcej o tym modelu. Co o nim myślicie ? Warto?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    271

    Domyślnie

    Uciekaj czym prędzej bo zaraz zacznie się lincz! Dobra rada na szybko ode mnie, kupiłem zaniedbane auto teraz je doprowadzam do idealnego stanu. Jak masz możliwość to przejedź się samochodem kogoś z forum kto ma zadbane autko żebyś wiedział jak ma wszystko pracować. Czy warto, może trwałość części nie jest jakaś zajebiście rewelacyjna ale odwdzięcza się prowadzeniem i komfortem (jak na taki typ auta)! Mój następny wybór GT ale już 3.2

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał DaveSC Zobacz post
    Co o nim myślicie ? Warto?
    mysle ze super autko
    warto








  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    159 JTDm
    Postów
    360

    Domyślnie

    Auto super. Jeździ tak świetnie jak wygląda do tego komfortowe nawet na 18stkach. Ja jak kolega mlody354 również kupiłem auto zaniedbane. Mam je od końca kwietnia i od tamtego czasu doprowadzam je do świetności. Mimo wlozonych pieniędzy ani chwili nie żałuję że mam gt. Kolor czarny z czerwoną skóra to jest to. Polecam wersję z bose. Moja gt to jtd super silnik polecam strojenie ponad 180km i prawie 380Nm robi dobrą robote:-)
    Ja kupilem auto po chipie niefachowym w vtechu Krakowie , przerabialem na dzień dobry U cinka stwierdził że straszna kaszanka... także wg mnie lepiej kupić serię i przerabiać. Z powodu softu mam już zmęczony dwumas (w Starym sofcie było 400nm przy 2200) także trzeba uważać bo ktoś trochę przesadził. Podczas jazdy sprawdź jak reaguje przeniesienie napędu depnij dobrze na 5 przy 1900-2000 i jak będzie drgalo to wydatek masz na dzien dobry. Sprzęgło czy pedałowania miękko chodzi jak twardy możesz się spodziewać szybkiego końca jak było u mnie. Barszo ważna rzecz na która powinno się zwrócić uwagę to progi-moje są pozaginane i zdarty baranek jutro oddaje do lakiernika bo raz dwa i by zgniły.
    Tak to prawda najlepiej przejechać się zadbana sztuka by mieć porównanie. Posłuchać obejrzeć i napewno z taką wiedzą będziesz w stanie wybrać dobry egzemplarz. Szczerze polecam to auto, bo jazda nim naprawdę cieszy nimo wydanej kasy plus. To nie jest zwykły nudny samochód. Pozdro

    Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    mysle ze super autko
    warto

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    68

    Domyślnie

    też jestem posiadaczem alfy GT 1.9 jtd nie narzekam super autko tylko z tego co słyszałem to jak alfa to tylko diesel bo z benzyna nie jest najlepszym rozwiązaniem.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzeSiekS
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    okolice Wrocławia
    Auto
    Jest m.in. Brera 2.2 JTS, były 166 2.5 V6, FC 20VT LE, GT 2.0 JTS
    Postów
    59

    Domyślnie

    [QUOTE=tylko z tego co słyszałem to jak alfa to tylko diesel bo z benzyna nie jest najlepszym rozwiązaniem.[/QUOTE]
    No właśnie - "z tego co słyszałem" - ja mam GT 2.0 JTS prawie półtora roku i też mogę stwierdzić że to super auto - zero problemów. Najważniejsze to kupić zadbany egzemplarz.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    68

    Domyślnie

    GrzeSiekS powtarzam tylko słowa mechanika z Częstochowy który zajmuje się tylko alfami Mój znajomy też miał alfe GT w benzynie i miał duże problemy ale to może tylko przypadek.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    Tak samo jak z dieslami tak samo i z benzynami - jak dbasz i jesteś świadomym użytkownikiem to unikasz wielu kłopotów. Fama o awaryjności benzynowych 2.0 ciągnie się chyba z powodu problemów z zatarciami, które w większości są spowodowane niesprawdzaniem przez użytkowników poziomu oleju, brakiem uzupełniania i używania byle czego. Konstrukcyjnie jednak diesel jako silnik ma więcej rzeczy, które mogą "klęknąć" i wymaga więcej dbania. Oprócz silnika nie ma różnic w samym aucie więc chyba tylko to trzeba brać pod uwagę (oczywiście parę rzeczy osprzętu i zawieszenia jest też inne ale nie powoduje to chyba różnic w eksploatacji). Diesel odwięcza się za to oszczędnością i dynamiką lepszą (jak dla mnie) niż 2.0 JTS (moment obrotowy z dołu robi swoje )

Podobne wątki

  1. Witam alfafamilię, witam leszno :)
    Utworzone przez egi w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 22:19
  2. Witam, witam i o zdrowie pytam... :-)
    Utworzone przez bionix w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 23:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory