Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 80

Temat: Q2 vs Quaife QDH6E

  1. #31
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Panowie, a szczególnie [MENTION=8725]kylo1986[/MENTION]. O fure dbam i ze sprzęgła nie strzelam tak jak to sobie wyobraziłeś. Juz spokojnie. Wina eksploatacj na pewno, problemy od kupna auta, ja nie montowałem. Bez paniki prosze.

    Co do luzów itd - wiem o co chodzi, znam temat. Problem w tym że sam nie zrobie, a specjalistów w okolicy brak. Jeśli za późno to trzeba bedzie wymienić. Problemy już od roku, ale nikt nie podejrzewał Q2, bo przecież niezniszczalne. Mimo że sugerowałem i podejrzewałem już od dawna.

    Niemniej zawsze może się okazać że to jakaś inna pierdoła. Dam znać.

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Gdybyś miał Q2 rozwaloną to byś to słyszał, w moim przypadku w kabinie przy prędkości 80- 100 km/h tak coś szorowało, ze radio nie dało tego rady zagłuszyć. Poniżej była cisza, a powyżej nie jeździłem. Z drugiej strony sprawna Q2 tak zamaskowała uwaloną półoś, że nie było nic czuć na kierownicy, a jak się ją złapało pod autem to chodziła w każdą stronę, a objawów zero

    Zmień mechanika moja rada, bo jak ci założyli na pałę to gratulacje, poza tym jak to Q2 to luz powinien się pojawić niebawem po montażu, jak było wcześniej to coś innego i być może głupota za parę groszy
    Pablo składał moją rozdupczoną to ma wprawę w najgorszym wypadku

  3. #33
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Gdybyś miał Q2 rozwaloną to byś to słyszał, w moim przypadku w kabinie przy prędkości 80- 100 km/h tak coś szorowało, ze radio nie dało tego rady zagłuszyć. Poniżej była cisza, a powyżej nie jeździłem. Z drugiej strony sprawna Q2 tak zamaskowała uwaloną półoś, że nie było nic czuć na kierownicy, a jak się ją złapało pod autem to chodziła w każdą stronę, a objawów zero

    Zmień mechanika moja rada, bo jak ci założyli na pałę to gratulacje, poza tym jak to Q2 to luz powinien się pojawić niebawem po montażu, jak było wcześniej to coś innego i być może głupota za parę groszy
    Pablo składał moją rozdupczoną to ma wprawę w najgorszym wypadku
    Tak jak mówiłem - ja nie zakładałem Q2, zrobił to poprzedni właścieciel w DE. Luz był zawsze, szukałem, próbowałem, nic nie pomaga, po wyeliminowaniu wszystkiego idzie na przejrzenie Q2. Czy to on jest sprawcą - nie wiem, tylko podejrzewam. Objawy są rozmyte - luz przy cofaniu, drgania na budę przy wpadnięciu w dziurę które kojarze bardziej z padajacym przegubem wewnętrznym niż czymkolwiek innym. Siedzą niedawno włożone spidany, ostatnio sprawdzone i po ogarnieciu poduszek i przegubu zew zostaje tylko Q2 do sprawdzenia.

    Moją przeglądał zarówno pablo przy sprzęgle, jak i QBA, ale wszystko "przy okazji", przyszedł czas żeby skupić na tym wzrok. Prawdopodobnie skoczę do Kuby jeszcze jeśli tak mocno wnikasz i chesz się upewnić że dbam o auto ;-)

    EOT.

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    A były Q2 w TwinSmarkach?

  5. #35
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie było, ale Quaifie produkuje (w cenie identiko jak do Vk) i jeszcze jedna - MFactory - tańsza:
    http://www.teammfactory.com/catalog/.../MF-TRS-05A147

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddudek Zobacz post
    Ja mam ostatnio problemy i mam wrażenie, że to własnie Q2 jest sprawcą. Muszę to jeszcze potwierdzić i dam znać.

    Mam wrażenie że przez ten wątek zainteresowanie wzrosło i tym samym rosną ceny u popularnych dostawców. Akurat jak rozważam potrzebę wymiany, niech szlag was strzeli xD

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
    Hahahaha z tego co tu czytam i widzę ceny to też odnoszę takie wrażenie
    Ps. przepraszam nie chciałem..

  7. #37
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Ceny? Normalna sprawa. Zapytań zewsząd pełno bo dyferencjały ukręcane regularnie a pułki robią się puste. Q2 produkowane nie jest i prawdopodobnie nie będzie więc pozostają niezależne firmy jak quaife.
    A jak zapytałem w aso o zwykły dyfer (chciałem przyoszczędzić a używkę zmieloną już miałem) to po pierwsze dostępność żadna a cena w okolicy 2,7 kzł.
    A i tak los się do mnie uśmiechnął bo wyrwałem cały komplet z łożyskami, podkładkami, uszczelniacze, olej i nawet znaczek Q2 od gościa który nie zdążył jej założyć do gta za 2,5.
    Ale jak robiłem rozeznanie to zestaw teraz wychodzi sporo drożej.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie było, ale Quaifie produkuje (w cenie identiko jak do Vk) i jeszcze jedna - MFactory - tańsza:
    http://www.teammfactory.com/catalog/.../MF-TRS-05A147
    Czyli zostaje jeszcze szczep skrzyni 16V do motoru 8V.

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Ceny? Normalna sprawa. Zapytań zewsząd pełno bo dyferencjały ukręcane regularnie a pułki robią się puste. Q2 produkowane nie jest i prawdopodobnie nie będzie więc pozostają niezależne firmy jak quaife.
    A jak zapytałem w aso o zwykły dyfer (chciałem przyoszczędzić a używkę zmieloną już miałem) to po pierwsze dostępność żadna a cena w okolicy 2,7 kzł.
    A i tak los się do mnie uśmiechnął bo wyrwałem cały komplet z łożyskami, podkładkami, uszczelniacze, olej i nawet znaczek Q2 od gościa który nie zdążył jej założyć do gta za 2,5.
    Ale jak robiłem rozeznanie to zestaw teraz wychodzi sporo drożej.
    I to bardzo sporo niestety...

  10. #40
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No ale weź pod uwagę, że to była prywatna sprzedaż/zakup (slavola ), niejako używanej części nie na fakturę pewnie, więc i bez odliczeń.
    Kupując nową z fakturą i mając możliwość odliczania podatku to te kilka stówek się wyrównuje.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory