Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 80

Temat: Q2 vs Quaife QDH6E

  1. #51
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Jest ale po montażowo zanim tam olej wcieknie - chwile to lata bez oleju. Rozbiera się smaruję się wkłada i całość jest smarowana od samego poczatku. Ot taka stara dobra szkoła której się dawno nie praktykuje w większości warsztatów i wkłada na sucho.
    Ale nie mówimy tutaj o sytuacji, gdy chwilę lata bez oleju, tylko ciągłej pracy. Zastanawiam się po prostu, co tam trze, jeśli są tam metalowe podkładki (a nie żadne spieki, czy inne materiały cierne) i w dodatku smarowane olejem.

    Plus, jeśli tam jest nawet preload 30Nm, to przy momencie, który występuje na kołach (156, 3.0V6, 1. bieg, to jest ponad 3000Nm) ten moment jest zupełnie nieistotny.
    Ostatnio edytowane przez alterro ; 13-06-2017 o 11:21
    Pozdrawiam,
    Adam

  2. #52
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał alterro Zobacz post
    Ale nie mówimy tutaj o sytuacji, gdy chwilę lata bez oleju, tylko ciągłej pracy. Zastanawiam się po prostu, co tam trze, jeśli są tam metalowe podkładki (a nie żadne spieki, czy inne materiały cierne) i w dodatku smarowane olejem.

    Plus, jeśli tam jest nawet preload 30Nm, to przy momencie, który występuje na kołach (156, 3.0V6, 1. bieg, to jest ponad 3000Nm) ten moment jest zupełnie nieistotny.
    Nie rozumiesz zasady działania torsena najwyraźniej. To nie LSD cierne płytkowe, a układ działający na zasadzie "mnożenia" momentu. Jeśli nawet jedno koło całkowicie traci przyczepność, mając układ jakichkolwiek elementów powodujących powstanie momentu hamującego, nawet na poziomie 30Nm, na koło z lepszą przyczepnościa mechanizn zgodnie ze swoją specyfiką powinien być w stanie przenieść 4x 30Nm =120Nm momentu napędowego. W przypadku nie występowania tych elementów w układzie mechanizmu, zachowa się jak zwykły otwarty mechanizm różnicowy - gdyż nie będzie posiadał momentu "odniesienia".

    I druga sprawa jak już liczysz moment na kole w ten sposób jak podałeś, to przelicz moment na wieńcu przełożenia głównego na oś satelit torsena.
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 13-06-2017 o 12:31
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #53
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Nie rozumiesz zasady działania torsena najwyraźniej. To nie LSD cierne płytkowe, a układ działający na zasadzie "mnożenia" momentu.
    No ale to ty sugerujesz, że te podkładki sprawiają, że Q2 działa trochę podobnie jak LSD cierne płytkowe, nie ja.

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Rozbierz Q2 i zobaczysz między L i P satelita półosi podkładki które wytwarzają moment hamujący między satelitami, oraz taki sam układ pomiędzy każdą z satelit a obudową
    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    I druga sprawa jak już liczysz moment na kole w ten sposób jak podałeś, to przelicz moment na wieńcu przełożenia głównego na oś satelit torsena.
    Po co? Jeśli jedno koło wisi w powietrzu, a drugie jest na asfalcie, to różnica momentów między satelitami będzie wynosiła ponad 3000Nm i te 120Nm może co najwyżej sprawić, że samochód zacznie się delikatnie toczyć.

    Grzesiek, chyba jesteś jedyną osobą, która twierdzi, że w Q2 jest jakiś preload, nawet Alfa się nigdy czymś takim nie chwaliła.
    Ostatnio edytowane przez alterro ; 13-06-2017 o 13:23
    Pozdrawiam,
    Adam

  4. #54
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał alterro Zobacz post
    No ale to ty sugerujesz, że te podkładki sprawiają, że Q2 działa trochę podobnie jak LSD cierne płytkowe, nie ja.




    Po co? Jeśli jedno koło wisi w powietrzu, a drugie jest na asfalcie, to różnica momentów między satelitami będzie wynosiła ponad 3000Nm i te 120Nm może co najwyżej sprawić, że samochód zacznie się delikatnie toczyć.

    Grzesiek, chyba jesteś jedyną osobą, która twierdzi, że w Q2 jest jakiś preload, nawet [notranslate]Alfa[/notranslate] się nigdy czymś takim nie chwaliła.

    Nigdzie nie napisałem że jest to LSD płytkowe, nic o żadnych płytkach, koszu rozpieraka, rampach, sprzegle ciernym nie pisałem. Zwróciłem tylko uwagę że występują elementy cierne między satelitami półosi i co zmieniają w działaniu torsena, że dają moment "odniesienia" dla układu torsena przez co działa sprawniej. Więc proszę czytaj ze zrozumienim i nie wkładaj mi w usta nie moich słów. Weź w rękę najlepiej Q2 rozbierz na części pierwsze i wtedy pomyśl jak to działa, to zwykły torsen T2R - czyli rozwinięcie T2 ze zwiększonym tarciem wewnętrznym.
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 13-06-2017 o 14:22
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Napisz ten temat o hamulcach oddzielny, przyda się i innym, a tu poproś moderatora o usunięcie postów nie związanych ze szperą i będzie wszystko jak należy i będziesz miał porady co do hamulców.
    Regeneracja to może wszystko znaczyć łącznie z malowaniem zacisków , objawy masz zapowietrzenia/gotowania płynu - pedał w podłogę. A reszta to dopiero jak płyn będzie czysty nowy w całości wymieniony i odpowietrzony.
    Proszę moderatora o usunięcie postów nie związanych ze szperą

  6. #56
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Nigdzie nie napisałem że jest to LSD płytkowe, nic o żadnych płytkach, koszu rozpieraka, rampach, sprzegle ciernym nie pisałem. Zwróciłem tylko uwagę że występują elementy cierne między satelitami półosi i co zmieniają w działaniu torsena, że dają moment "odniesienia" dla układu torsena przez co działa sprawniej. Więc proszę czytaj ze zrozumienim i nie wkładaj mi w usta nie moich słów. Weź w rękę najlepiej Q2 rozbierz na części pierwsze i wtedy pomyśl jak to działa, to zwykły torsen T2R - czyli rozwinięcie T2 ze zwiększonym tarciem wewnętrznym.
    Piszesz o elementach ciernych w Q2, a ja się ciebie spytałem, co to za elementy? Z metalu, czy z czegoś innego? Czy widziałeś kiedykolwiek jakiś inny dyferencjał T2R?

    Ten dyferencjał T2R wygląda trochę inaczej niż Q2, przede wszystkim ma sprzęgło wielopłytkowe i sprężyny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wmtorsen-t2r-preloaded.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	37.6 KB
ID:	230041

    Tak jak napisałem wcześniej, jesteś jedynym, który twierdzi, że Q2 to T2R.
    Ostatnio edytowane przez alterro ; 13-06-2017 o 15:37
    Pozdrawiam,
    Adam

  7. #57
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał alterro Zobacz post
    Piszesz o elementach ciernych w Q2, a ja się ciebie spytałem, co to za elementy? Z metalu, czy z czegoś innego? Czy widziałeś kiedykolwiek jakiś inny dyferencjał T2R?

    Ten dyferencjał T2R wygląda trochę inaczej niż Q2, przede wszystkim ma sprzęgło wielopłytkowe i sprężyny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wmtorsen-t2r-preloaded.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	37.6 KB
ID:	230041

    Tak jak napisałem wcześniej, jesteś jedynym, który twierdzi, że Q2 to T2R.

    Tak Panie kolego miałem nie jednego torsena w ten sposób blokowanego w rękach. Weź sobie w rękę ruskiego ValRacing i go rozkręć, zobaczysz taką samą budowę niemal jak w Alfy Q2 - przyblokowane między sobą satelity przez układ podkładek pracujących ciernie. Tak samo zrobione są torseny od Hiszpańskiej firmy RSX Racing i wiele innych firm stosuje takie rozwiązania.

    Nie ważne co siedzi między stronami torsena, jeśli blokuje w jakiś sposób wzajemnie satelity mówimy już o T2-R. A jak jest to wykonane to już drugorzędna sprawa, zależy od tego jedynie jak szybko zniknie zjawisko które różni w działaniu T2-R od zwykłego T2.
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 13-06-2017 o 19:07
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  8. #58
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Tak Panie kolego miałem nie jednego torsena w ten sposób blokowanego w rękach. Weź sobie w rękę ruskiego ValRacing i go rozkręć, zobaczysz taką samą budowę niemal jak w Alfy Q2 - przyblokowane między sobą satelity przez układ podkładek pracujących ciernie. Tak samo zrobione są torseny od Hiszpańskiej firmy RSX Racing i wiele innych firm stosuje takie rozwiązania.
    Czyli miałeś w rękach torseny podobnie zbudowane, a nie T-2R.

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Nie ważne co siedzi między stronami torsena, jeśli blokuje w jakiś sposób wzajemnie satelity mówimy już o T2-R. A jak jest to wykonane to już drugorzędna sprawa, zależy od tego jedynie jak szybko zniknie zjawisko które różni w działaniu T2-R od zwykłego T2.
    To, że ty uważasz, że coś jest nieważne, to nie znaczy, że tak jest w rzeczywistości. Po coś jednak się sprzęgła wielopłytkowe i sprężyny do dyfrów wkłada (i chodzi mi o prawdziwe T-2R).

    Nawet, jeśli te podkładki coś tam spinają, to za mało, żeby ktokolwiek to odczuł i kiedy, jak sam napisałeś, Q2 zgubi preload, a szybko go zgubi, to będzie za chwilę zwyczajnym, normalnym torsenem T2.
    Ostatnio edytowane przez alterro ; 14-06-2017 o 08:19
    Pozdrawiam,
    Adam

  9. #59
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał alterro Zobacz post
    Czyli miałeś w rękach torseny podobnie zbudowane, a nie T-2R.



    To, że ty uważasz, że coś jest nieważne, to nie znaczy, że tak jest w rzeczywistości. Po coś jednak się sprzęgła wielopłytkowe i sprężyny do dyfrów wkłada (i chodzi mi o prawdziwe T-2R).

    Nawet, jeśli te podkładki coś tam spinają, to za mało, żeby ktokolwiek to odczuł i kiedy, jak sam napisałeś, Q2 zgubi preload, a szybko go zgubi, to będzie za chwilę zwyczajnym, normalnym torsenem T2.
    Założymy się że nie znajdziesz w aucie FWD w inny sposób przyblokowanego torsena jak Ci opisałem ? Pomyśl dlaczego. Druga sprawa aby coś pracowało ze sobą ciernie i tworzyło układ sprzęgła nie musi być stricte takim układem wielopłytkowym o jakim myślisz. Kolejna sprawa 95% producentów na rynku w chwili obecnej stosuje sprężyny talerzowe lub faliste i to wszystko działa przez dłuższy lub krótszy czas zależny głównie od gabarytów dyfra który narzuca wiadomo co dla jego bebechów. Bardzo wiele aut, główne upośledzonych pseudo czteronapędówek jeździ też z fabrycznie blokowanymi miedzy sobą satelitami dyfra, również bez udziału sprzęgiełek wielotarczowych - również uważasz to za zwykły dyfer i wymysł producenta nic nie warty ?
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  10. #60
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Jak myślisz, ile czasu potrzebuje Q2, aby zgubić preload? Czy nazwałbyś Q2 ze zgubionym preloadem dyferencjałem typu T2R?
    Ostatnio edytowane przez alterro ; 14-06-2017 o 18:24
    Pozdrawiam,
    Adam

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory