Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Swap silnika, projekt, potrzebuje informacji.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    7

    Domyślnie Swap silnika, projekt, potrzebuje informacji.

    Siemanko wszystkim, dzięki za przyjęcie do grupy, ponieważ potrzebuje kilku informacji, pilnie, ogólnie od dawna rozglądam sie za samochodem, moje wymagania? 4x4 i ponad 200km, co do tego? Oczywiście że oryginalność, nietuzinkowy wygląd, dobre wyposażenie, strasznie spodobały mi się 159^tki, w planach był kombiak, Q4 z porządnym dieslem 2.4 pod maską, ale ej, tak pomyślałem że dlaczego nie zaszaleć, i zrobić Alfy która by była bardzo wyjątkowa w polsce, jak i może na świecie haha, pomyślałem, zeby kupić 159 w Q4 ale z silnikiem 3.2 V6, Ale, i tu jest to ale które spędza mi sen z powiek, chciałbym wyrzucić z niej ten silnik, w zamian z niego wrzucić Vagowskie 1.8T lub 2.0T z Saaba, i teraz potrzebna pomoc, koszty myśle że 15k na sam swap i odpalenie tego wyskładanie wystarczy, nie licze samochodu, ale czy to jest w ogóle wykonalne? Czy to dużo spawania, przerabiania pod nowe mocowania silnika? Jesli 2.0T z saaba to jaka skrzynia, może mi ktoś mniej więcej powiedzieć co do tego że silnik, wiadomo cały osprzęt, komputer itp, co jeszcze do tego doliczać trzeba? Dzięki z góry za odpowiedź i mam nadzieje że jest to wykonalne. Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Pytasz o rzeczy, których nikt w Polsce, ani pewnie nawet na świecie nie robił równie dobrze mogłeś zapytać o przerobienie 159 na wahadłowiec. Teoretycznie w saabach występowało również JTDm ale 1.9 i tyle z teorii z praktyki to będzie bezsensowna rzeźba nie tylko w mechanice ale i w elektryce nie wiem czy ktokolwiek się tego podejmie bo patrząc na pytanie Ty raczej sam tego nie zrobisz ;]

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał ReaP Zobacz post
    w zamian z niego wrzucić Vagowskie 1.8T lub 2.0T z Saaba
    Żartujesz sobie?
    Ja rozumiem, że można chcieć wrzucić coś mocniejszego, jakieś V6 turbo czy V8, coś >300KM ale R4 turbo?
    A ten VAG to już czysta prowokacja
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jak zejdzie kac to skasuj tą kompromitację.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    7

    Domyślnie

    No i tyle chciałem widzieć, że to jest niewykonalne i tyle, większy silnik okej, ale to raczej odpada ze względu na fundusze, więc stawiam na tego nieszczesnego diesla, mam nadzieję że bardzo miło mnie zaskoczy, pozdrawiam

  6. #6
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Silnik z Saab i skrzynia F40 - taki miks uda się na luzie mechanicznie. Pytanie czy uda się ożywić wszystkie zegary. SIlnik z saaba to elektroniczna prehistoria zostaje tylko jakiś stand alone i próbować odpalić wszystko po Canie

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    7

    Domyślnie

    Da się? Normalnie napisać a nie ze od razu skakać jakoś, właśnie o to mi chodzi, nawet jeśli silnik był by z Saaba polifta? Czy połączy to wszystko mechanicznie, czy elektronika, bo z tym może być problem, czy da się to jakoś podłączyć tak, żeby wszystko działało jak trzeba, kusi mnie strasznie ten pomysł, chyba że macie jakieś inne pomysły, może faktycznie jakieś V6 turbo albo coś w tym stylu, tak rzuciłem silnik Saaba bo miałem takiego i byłem bardzo zadowolony...

  8. #8
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Wszystko się da kwestia zasobności twojego portfela. F40 standardowo występowały w 159 z Q4 upchnąć silnik w budzie to też nie problem. Problem pojawi się kiedy to wszystko będzie trzeba spiąć razem z elektronika 159. Jaki jest sens takiej rzeźby? Wszyscy dobrze wiemy, ze nic i tak z tego nie wypali. Jak wypali i pokażesz tu 159 po swapie na 2.0T z saaba to stawiam flaszkę ;] Jak już pchać i robić rzeźbę to coś dużo mocniejszego. Wsadzisz to 2.0 z saba i znów zacznie się modzenie. Pół biedy bo te silniki są pancerne i znoszą duże moce ale wywalisz worek złota, a i tak stwierdzisz, ze to jest za słabę bo objeżdżają Cie goście w hot hatchach
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 11-01-2018 o 11:52

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Nie no, trzeba uściślić kluczową sprawę. Są swapy i są swapy. Co innego "wrzucić" silnik, byle auto jeździło, metodą na rzeźnika, a co innego zrobić profesjonalny, bezawaryjny swap z zachowaniem pełnej funkcjonalności auta, zaczynając od klimatyzacji i prędkościomerza, po esp i inne pierdoły.

    159, czy brera to nie golf dwójka, nie ma lekko, ale jest to możliwe. W nowszych auta, napchanych elektroniką to już kompletnie nie wchodzi w grę.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 11-01-2018 o 12:31
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    7

    Domyślnie

    Czyli lepszym pomysłem było było by wrzucenie jakiegoś v6 turbo? Mniej rzeźby, łatwiejsza sprawa?

Podobne wątki

  1. [75] SWAP silnika czy remont silnika?
    Utworzone przez Alfista92 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 21:02
  2. Alfa 156 Swap - poszukuje informacji.
    Utworzone przez JarekFK w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-05-2010, 13:32
  3. Swap z 1.4TS na 2.0TS Projekt: Alfa 145 Limited Edition 500 QV 2.0 TS
    Utworzone przez Mikkey w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 23:28
  4. chciałbym uzyskać kilka informacji na temat silnika T.S. 8V
    Utworzone przez ufty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 11-01-2008, 18:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory