Strona 5 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 133

Temat: Chip Box z allegro - UWAGA !!

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    "Box działa" reasumując limitery paliwa podniesione na nie wiadomo ile,czyli wiecej momentu z dołu,czyli kop od 2000obr do 3000 czyli działa.Ciś. turbo nieco podniesione,bez koretky map geometrii,czyli większy spool z dołu,czyli działa.Jazda z tym czymś kilkadziesiąt tys km ( jak dobrze pójdzie)-sprzęgło rozwalone,dwumas rozwalony,wałek sprężarki dobity,wtryski lejące,czyli działa.

    To tyle w temacie.

    Odnosnie optymistów i +20/30% mocy: żaden box nie da wam takiego przyrostu.Tu potrzeba o wiele bardziej inwazyjnego pogmerania w mapach paliwa i geometrii turbo.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 22-07-2012 o 14:33

  2. #42
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    Chyba wszystko jasne i kolega rybakmj podsumował.

  3. #43
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    "Box działa" reasumując limitery paliwa podniesione na nie wiadomo ile,czyli wiecej momentu z dołu,czyli kop od 2000obr do 3000 czyli działa.Ciś. turbo nieco podniesione,bez koretky map geometrii,czyli większy spool z dołu,czyli działa.Jazda z tym czymś kilkadziesiąt tys km ( jak dobrze pójdzie)-sprzęgło rozwalone,dwumas rozwalony,wałek sprężarki dobity,wtryski lejące,czyli działa.

    To tyle w temacie.

    Odnosnie optymistów i +20/30% mocy: żaden box nie da wam takiego przyrostu.Tu potrzeba o wiele bardziej inwazyjnego pogmerania w mapach paliwa i geometrii turbo.
    Ok, tylko wyjaśnij mi różnicę pomiędzy boxem z Allego za 290 zl i boxem NOVITEC`a dedykowanego konkretnie pod silniki AR za 400 euro? To jest to samo G. bo czegoś nie kminie?

  4. #44
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebawroc Zobacz post
    Ok, tylko wyjaśnij mi różnicę pomiędzy boxem z Allego za 290 zl i boxem NOVITEC`a dedykowanego konkretnie pod silniki AR za 400 euro? To jest to samo G. bo czegoś nie kminie?
    Podejrzewam ( ponieważ nawet nie ma nigdzie zrobionego pomiaru na boxie noviteca) ,iż działa on na tej zasadzie co zwykły box,tyle,że może mieć swego rodzaju zabezpieczenie przed nadmiernym podniesieniem limiterów auta tzn,iz odczytuje zadane parametry seryjne i podnosi je do zadanych sobie parametrów.Inaczej producent tego mógłby mieć spore problemy z awariami aut korzystających z tego "cudownego" wynalazku,natomiast śmiem twierdzić ,iż taki Novitec symbolicznie podnosi nam moc,a i to w niewielkim przedziale obrotów ( co spowodowane jest wymogami bezpieczeństwa jednostki nałozonymi przez producenta noviteca).Takie urządzenie nie może byc mocno inwazyjne,gdyż w przeciwnym razie po prostu Novitec naraził by się na skandal zepsutych JTD.
    Pamiętajmy,iz każdy silnik dysponuje innymi wartościami ( co prawda nie drastycznie odbiegającymi od siebie) zadanymi w mapach paliwa itp,co jest spowodowane zwyczajnie róznym działaniem czujników użytych w silnikach.Nie ma dwóch takich samych,stąd inne wskazania na hamowniach mocy i momentu,l dla tego żadne urzdzenie typu box nigdy nie będzie bezpieczne dla naszych aut,ponieważ ono nie będzie miało indywidulanego poglądu na sytuację parametrów,tylko po prostu podniesie je o tyle ,o ile ma zaprogramowane,bądzi też do granic jakiegoś bezpieczeństwa zaprojektowanych przez producenta takiego boxu ( noviteca np),z czym będzie wiązać sie mały przyrost mocy i momentu.

    Oczywiście mogę się mylic.

    Tak ,czysiak odradzam stanowczo takie praktyki,tym bardziej,że novitec ,czy inny wynalazek tego typu,nie zdiagnozuje nam auta w sensie sprawności,a tuner już tak.

  5. #45
    kupadymu
    Gość

    Domyślnie

    witam, jestem tu nowy tak czytam wasze wypowiedzi na temat montażu boxu ale dalej mam mętlik w głowie....
    kupiłem ostatnio fartem 156 2.5 v6 '99 przebieg 220 tys od dziewczynki, silniczek bardzo mi sie spodobał wręcz nie chce mi sie jej gasić
    no i chce teraz wymienić wydech szukam dobrego producęta narazie (z tuningiem alfy mam raczej małe doświadczenie może coś podpowiecie..?)
    apropos boxu właśnie zastanawiałem sie nad jego kupnem tylko jak czytam tu to tak jak przed kupnem ali jedni mówili: nie kupuj to tylko koszty często u mechanika etc.. etc.. -śmieszne!! inni będziesz zadowolony dobre auto itd...
    otóż jestem zadowolony !!! i to bardzo
    więc na litość tego z góry czy jest ktoś kto nie będzie pisał teorii na ten temat i miał z tym konkretne doświadczenia -przejechał kilka tysięcy na boxie..?? tylko proszę bez ściemy

    jeżeli jednak box to naprawdę lipa to co mógłbym na początek zrobić (to automat) chciałbym dobić tak do 200-210cv satysfakcjonowało by mnie już
    i jeszcze czy jest sens wyrzucać katalizator bo mnie korci...
    macie troche wiedzy na ten temat więc prosze odp.

  6. #46
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Podejrzewam ( ponieważ nawet nie ma nigdzie zrobionego pomiaru na boxie noviteca) ,iż działa on na tej zasadzie co zwykły box,tyle,że może mieć swego rodzaju zabezpieczenie przed nadmiernym podniesieniem limiterów auta tzn,iz odczytuje zadane parametry seryjne i podnosi je do zadanych sobie parametrów.Inaczej producent tego mógłby mieć spore problemy z awariami aut korzystających z tego "cudownego" wynalazku,natomiast śmiem twierdzić ,iż taki Novitec symbolicznie podnosi nam moc,a i to w niewielkim przedziale obrotów ( co spowodowane jest wymogami bezpieczeństwa jednostki nałozonymi przez producenta noviteca).Takie urządzenie nie może byc mocno inwazyjne,gdyż w przeciwnym razie po prostu Novitec naraził by się na skandal zepsutych JTD.
    Pamiętajmy,iz każdy silnik dysponuje innymi wartościami ( co prawda nie drastycznie odbiegającymi od siebie) zadanymi w mapach paliwa itp,co jest spowodowane zwyczajnie róznym działaniem czujników użytych w silnikach.Nie ma dwóch takich samych,stąd inne wskazania na hamowniach mocy i momentu,l dla tego żadne urzdzenie typu box nigdy nie będzie bezpieczne dla naszych aut,ponieważ ono nie będzie miało indywidulanego poglądu na sytuację parametrów,tylko po prostu podniesie je o tyle ,o ile ma zaprogramowane,bądzi też do granic jakiegoś bezpieczeństwa zaprojektowanych przez producenta takiego boxu ( noviteca np),z czym będzie wiązać sie mały przyrost mocy i momentu.

    Oczywiście mogę się mylic.

    Tak ,czysiak odradzam stanowczo takie praktyki,tym bardziej,że novitec ,czy inny wynalazek tego typu,nie zdiagnozuje nam auta w sensie sprawności,a tuner już tak.
    Dzięki za odpowiedz, mam założonego boxa NOVITEC`a i TEORETYCZNIE ( nie było pomiarów dlatego piszę że teoretycznie) 170 KM dlatego pytałem. Tak czy siak mam w planie wycieczke do cinka i wywalenie boxa + program.

    Pozdrawiam

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebawroc Zobacz post
    Dzięki za odpowiedz, mam założonego boxa NOVITEC`a i TEORETYCZNIE ( nie było pomiarów dlatego piszę że teoretycznie) 170 KM dlatego pytałem. Tak czy siak mam w planie wycieczke do cinka i wywalenie boxa + program.

    Pozdrawiam
    Dla tego w twoim temacie napisałem,o jego bezzwłocznym usunięciu.Jesli będziesz u Cinka,wstaw naforum pomiar zrobiony na tym boxie.Będize to jedyny udukomentowany pomiar noviteca.Obstawiam max 160km i 350Nm.

    kupadymu-są tematy o wydechu do v6,o boxie w benzynie niedoładowanej jeszcze nie słyszałem.

  8. #48
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  9. #49
    kupadymu
    Gość

    Domyślnie

    ok dlatego pytam
    wybaczcie jestem troszki laikiem w tym i sorki jeżeli napiszę coś idiotycznego ale gdzieś muszę się tego dowiedzieć tylko czy kolegom wystarczy cierpliwości..? i dzięki za sprostowanie tego co napisałem staram się czytać tematy

  10. #50
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    Dodam ze jezdze teraz cały czas bez boxa i brak niego jest strasznie odczuwalny. Turbo dziura nie do zniesienia. Zapominam o tym i pare razy wymusiłem pierwszenstwo. Taki to dylemat.

Podobne wątki

  1. Uwaga na tą alfę z allegro - AR 166 !!!!
    Utworzone przez GrzesiuSiedlce w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 12:02
  2. Uwaga na tą alfę z allegro !!!!
    Utworzone przez GrzesiuSiedlce w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-12-2011, 23:21
  3. UWAGA NA TĄ ALFĘ TD z Allegro! ZŁOM
    Utworzone przez h0se166 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 14:15
  4. Głowice GTA z Allegro UWAGA!!!
    Utworzone przez Integralle w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-11-2009, 12:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory