Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 133

Temat: Chip Box z allegro - UWAGA !!

  1. #81
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Przekonales mnie Bociek
    AMEN

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta Avatar romeo69
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa Romeo GTV 3.0 24V '99
    Postów
    65

    Domyślnie

    kolego bocianie, chciałbym zobaczyc te twoje 49,9 konikow oraz moment na wykresie, w jakim zakresie masz ta moc. Poza tym chciałbym tez zobaczyc w jaki sposob poruszasz sie tym autem ze jeszcze Ci spalanie spadło, poza tym trzeba byc geniuszem zeby bawic sie w tak dokladne obliczenia, musisz bardzo konsekwentnie i rowno jezdzic tym autem Opisz jak mozesz przy jakich predkosciach czy tam obrotach silnika zmieniasz kolejne biegi. Nie zrozum mnie zle, nie próbuje sobie kpic z Ciebie, po prostu jestem ciekawy. A co do rownania motocykla do auta to troszke nie rozumiem. Prosze mi wytlumaczyc jaka jest roznica w dzialaniu silnika w motocyklu a w aucie. Jest ssanie, sprezanie, praca, wydech. Sa wtryski benzynowe do ktorych paliwo pompuje zwykla pompka, sa przepustnice ktore sa sterowane za pomoca linki oraz do tego dochodzi czyjnik polozenia tych przepustnic. Jednostka jest ogolnie wolnossaca i tym calym gownem steruje komputer. Wiec wytlumacz mi roznice bo moze ja jezdze jakims kosmicznym motocyklem Ok, od DIESLA sie rozni ale ja caly czas pisalem o benzynowych silnikach. A jesli mam myslec kategoriami ze jak zajdzie potrzeba to bede mial cos pod noga to sorry kolego ale nie rozumiem. Ludzka psychika dziala bardzo prosto Zawsze starasz sie wykorzystac to co masz. Majac 50koni wykorzystujesz 50 a przy naglej sytuacji sie modlisz zeby zdazyc przed np tirem. Maja 500koni starasz sie wykorzystac 500 tylko przesowasz ta granice ryzyka wyrzej, po prostu odleglosci ktore dawniej cie przerazaly teraz bierzesz na lekko a jak zdaza sie nagla sytuacja to jest babci sranie. I nie mow ze jest inaczej bo gadasz bzdury. Chyba ze jestem jednym na milion w wybacz ale nie wierze. Myslac w ten sposob to mielibysmy same zaj.... fury w polsce, silniki zdrowiutkie itd a tym czasem jak jest kazdy wie. I koniec tego temtu bo to bez sensu. Niektorzy maja zawsze racje

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Tak na marginesie... po co Belle wzmacniać o 5o koni? 30 wg mnie to max... reszta to dużo szybsze zabijanie sprzęgła i turbiny- to fakt.
    Poza tym kolego Romeo- nikt przecież po zrobieniu map w aucie nie będzie jeździł z butem w podłodze- bo w taki sposób to nawet seryjne ustawienia długo nie pociągną!

    Szkoda, że nie podałeś cen- chociażby poglądowych.
    Powiedz mi po co Ci te sumy. Jesli chcesz konkretnie pogadac i interesuje Cie ten temat to dawaj na prv. Jak pisalem wczesniej nie mam zamiaru na forum pisac takich rzeczy bo i po co.

  3. #83
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    jak poszukasz na forum albo na stronce tego kto to robił to zobaczysz

    mnie się wklejać nie chce leniu :-)

    - - - Updated - - -

    i dyskutować dalej też nie mam ochoty

    bo się nie znam

    miłego wieczoru








  4. #84
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Po to mi te sumy, bo pewnie wywalasz ladnych kilka tysiecy na utrzymanie silnika.
    Po jednym "czipie" Alfy zostawiasz powiedzmy 1500zl max, a sprzeglo/turbo zuzyje sie za kilka lat... wiec jakby nie patrzec- wychodzi albo na jedno, albo nawet taniej.
    Poza tym tak jak bylo powiedziane wczesniej- podniesienie mocy z 200 na ilestam nie powoduje permanentnego wykorzystania mocy maxymalnej (tudziez momentu).
    A dlaczego srednie spalanie spada? Bo silnik (ogolnie) jest sprawniejszy... no chyba ze bedziesz deptac- to wtedy nie ma sily i tu sie z Toba zgodze.

    Przejrzyj tematy- kazdy, po prostu kazdy kto zrobil mapy + dpfy egry i inne cuda zauwazyl nizsze spalanie nawet do litra czy wiecej. Mowia tak mechanicy, wlasciciele aut, inzynierowie...

    I tak jeszcze na koniec- silniki spalinowe w tych czasach sa bardziej ekonomiczne, poniewaz sa sprawniejsze. Mapy usprawniaja silnik jeszcze ciut bardziej.

  5. #85
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    A ja akurat "wzmocniłem" swoją w tym samym celu, o którym pisze Bocian i potwierdzam, że w codziennej jeździe spadło spalanie. Nie robiłem tego po to, żeby się ścigać po torach, czy też spod świateł, ale po prostu po to, żeby bezstresowo wyprzedzać, niestety jeździ po naszych drogach bardzo dużo "ambitnych" kierowców, którzy nie lubią jak ich się wyprzedza i przyspieszają przy takich okazjach, zazwyczaj są to posiadacze 100konnych "potworów" i na takich w zupełności wystarcza to co teraz mam Posiadacze szybszych samochodów, takich z którymi mógłbym mieć problem w tego typu sytuacji, najczęściej wiedzą czym jadą i nie mają potrzeby udowadniania całemu światu, że są najszybsi.
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  6. #86
    Użytkownik Rowerzysta Avatar romeo69
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa Romeo GTV 3.0 24V '99
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Po to mi te sumy, bo pewnie wywalasz ladnych kilka tysiecy na utrzymanie silnika.
    Po jednym "czipie" Alfy zostawiasz powiedzmy 1500zl max, a sprzeglo/turbo zuzyje sie za kilka lat... wiec jakby nie patrzec- wychodzi albo na jedno, albo nawet taniej.
    Poza tym tak jak bylo powiedziane wczesniej- podniesienie mocy z 200 na ilestam nie powoduje permanentnego wykorzystania mocy maxymalnej (tudziez momentu).
    A dlaczego srednie spalanie spada? Bo silnik (ogolnie) jest sprawniejszy... no chyba ze bedziesz deptac- to wtedy nie ma sily i tu sie z Toba zgodze.

    Przejrzyj tematy- kazdy, po prostu kazdy kto zrobil mapy + dpfy egry i inne cuda zauwazyl nizsze spalanie nawet do litra czy wiecej. Mowia tak mechanicy, wlasciciele aut, inzynierowie...

    I tak jeszcze na koniec- silniki spalinowe w tych czasach sa bardziej ekonomiczne, poniewaz sa sprawniejsze. Mapy usprawniaja silnik jeszcze ciut bardziej.

    Zgadzam sie z toba w 100tu procentach ze silniki sa sprawniejsze itd. Jak widac kazdy ma inne podejscie do tuningu i tego do czego to tak na prawde robi. Po prostu dla mnie motocykl sportowy jest robiony jak sama nazwa mowi- DO SPORTU i anaogicznie auto sportowe do sportu. Tak wiem, nie mowimy tutaj stricte o autach sportowych tylko o takich za jakie my je uwazamy, bo dla mnie trzy litrowa alfa gtv, wazaca 1,5 tony to marne sportowe auto To jesli mapa do alfy kosztuje 1500zł a ewentualne sprzeglo/turbina, co jest normalne ze kiedys i tak padnie (po tuningu troche szybciej ale trzeba sie z tym liczyc) to w sumie masz koszt jakis 2500-3000zł to tyle ja place za pierwszy przeglad motocykla przed sezonem. Nie wspominałem Ci o eksploatacji takiego motocykla, czyli jeszczde regeneracje zawieszen dwa razy w roku, kilka kompletow klockow hamulcowych ktore nie kosztuja 300zł. Dochodzi paliwo a weekend, jakies 400zł i mnóstwo innych kosztow wiec nie masz co porownywac chipa do alfi i konsekwencji jego urzytkowania. Poza tym dodac do motocykla 25 koni to tak jak z auta ktore miało 200 zrobic 350 koni. to taka mala roznica. Jesli chodzi o spalanie to potwierdziles moje slowa, jak dotykasz gazu to spali moze i mniej, ale jak jezdzisz umowmy sie, NORMALNIE, to nie spali mniej. Jesli dla niektorych tuning silnika potrzebny jest do tego zeby go po prostu miec i wyrzej trzymac glowe to gratuluje i zazdrosze ze stac was na takie zachcianki. tuninguje sie chyba po to zeby sie tym bawic i wykorzystywac, a nie chwalic. Jak chcecie szpanu to stane z tymi waszymi stuningowanymi autami moim motocyklem i rusze z 6tego biegu. Gwarantuje ze po 100metrach bedziecie 50metrow za mna. Ale czy to bedzie szpan?? Nie sadze, na pewno nie dla mnie bo nie to mnie w ty wszystkim rajcuje. Rajcuje mnie wykorzystywanie takich maszyn do tego, do czego sa stworzone czyli do wyscigow w miejscach przeznaczonych do tego i widocznie nigdy sie nie dogadamy w tej sprawie. Jeżdzilem ostatnio najnowszym modelem Nissana GT, 550koni i taki moment ze łeb urywa. To jest auto sportowe ktore posiada wszsytko co mozna, co potrzebne do wykorzystania tego auta i na ulicy i na torze. To auto osmiesza ferrali, lamborghini i pare innych wynalazkow. Majac taka fure mozna chodzic z glowa wysoko. Dla sprostowania to nie moje auto, nie mam wolnych 450ciu tysi

  7. #87
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Porównanie gruszek z jabłkami.

    Jak bocian gadał, Szkoda dyskutować bo to jest bez sensu.
    Zamknijcie to w cholere.

  8. #88
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Nie zmieniając stylu jazdy spalimy mniej- co mam na myśli: przyspieszać w takim samym tempie, a nie trzymając gaz w takiej samej pozycji.

    TAK! Chodzi o szpan- "MAM 250 KONI piękna koleżanko, zostaniesz na noc?! " hahahahah

  9. #89
    Użytkownik Ogier Avatar Fisz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Dęblin/Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    151

    Domyślnie

    Kolego romeo69, uczepiłeś się tego motocykla i słowa "sportowy" jak rzep psiego ogona. Myślę, że każdy miłośnik motoryzacji wie, co to jest auto sportowe i raczej nie musisz tego nikomu tłumaczyć, za to oni próbują wytłumaczyć Tobie, że nie chodzi tu o zrobienie ze zwykłego samochodu sportowej wyścigówki, a samochodu, którym się będzie po prostu przyjemniej i bezpieczniej jeździło. A Ty zaczynasz im tu robić wykładnię nt. tunningu i eksploatacji motocykla.

  10. #90
    Użytkownik Rowerzysta Avatar romeo69
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa Romeo GTV 3.0 24V '99
    Postów
    65

    Domyślnie

    Eksloatacje motocykla chciał znac kolega AirAjti i niczego sie nie uczepiłem Mam 250 KONI piekna kolezanko, ogarniesz tyle to zapraszam na noc hehe. A z tym bezpiecznym autem ok, ja to na prawde rozumiem i nikt mi tego nie musi tlumaczyc. Po prostu kazdy ma jakies tam swoje podejscie do tego i jest wielu takich, ktorzy pozniej wsiadaja w swoje stuningowane 1.6 i uwazaja siebie za kroli i wlascicieli szos, o to mi chodzi. Wiem ze moze w swojej klasie beda mocni ale niech tego nie pokazuja z takimi ktorzy maja na prawde DUZE auta i dobrze wiesz kolego co mam konkretnie na mysli. Tuningujcie te auta ile wlezie jak was na to stac i bawcie sie tym. Tak jak mowilem kazdy ma jakies podejscie do tego, ja mam po prostu moze odmienne i stad nieporozumienia Pozdrawiam i zycze bezpiecznej jazdy a co wazniejsze, przedewszystkim rozwaznej!!
    Ostatnio edytowane przez romeo69 ; 16-10-2012 o 22:45

Podobne wątki

  1. Uwaga na tą alfę z allegro - AR 166 !!!!
    Utworzone przez GrzesiuSiedlce w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 12:02
  2. Uwaga na tą alfę z allegro !!!!
    Utworzone przez GrzesiuSiedlce w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-12-2011, 23:21
  3. UWAGA NA TĄ ALFĘ TD z Allegro! ZŁOM
    Utworzone przez h0se166 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 14:15
  4. Głowice GTA z Allegro UWAGA!!!
    Utworzone przez Integralle w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-11-2009, 12:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory