Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 133

Temat: Chip Box z allegro - UWAGA !!

  1. #71
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Najmocniejszą 136 widziałem zrobioną na 194km ,bodajże u Cinka,także twój wynik raczej optymistyczny,do sprawdzenia na hamownii obciążeniowej i po przyjacielsku radzę,lepiej zrób to.

  2. #72
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    Rozumiem. Mam wiekszy ic , pusty wydech i inne wtryski. Prawdobopobnie masz racje z kucykami. aha pompe też mam inną. Turbo nowe - ponoć wieksze. he he
    Tak czy siak nie nastawiam sie na olbrzymie przebiegi i długa eksploatacje belli. Zapewne wróce do benzyny ale już napewno nie do 156.

    - - - Updated - - -

    Przepraszam. 103kw. Wstyd mi

  3. #73
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomulus Zobacz post
    Przepraszam. 103kw. Wstyd mi
    To zmienia postać rzeczy,ale i tak ja bym sprawdził co mam na hamownii.

  4. #74
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    widze w opisie mr motors. Mam od nich wydech tylni - przelotowy

  5. #75
    Użytkownik Rowerzysta Avatar romeo69
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa Romeo GTV 3.0 24V '99
    Postów
    65

    Domyślnie

    chlopaki, tak na koniec tylko napisze bo nie chce mi sie czytac wszystkiego. Mianowicie, wypowiadacie sie jakby tuning silnika, czyli przyrost mocy i momentu obrotowego, nie miał w ogole wpływu na silnik, podzespoły i ogolny przebieg. Jesli chcecie poprawiac fabryke, pompujac w nie wielkie moce, to musicie sie niestety liczyc z tym ze ta jednostka nie wytrzyma tyle co seryjna i po cholere tu w ogole gadanie czy to szkodzi czy nie szkodzi? Cos za cos!! nie masz kasy jeden z drugim to nie bierz sie za tuning bo to studnia bez dna. Jezdże tuningowanym motocyklem sportowym, scigam sie konkretnie na nim. Za przerobienie motocykla na +25 KM zapłaciłem prawie 10tyś!! Silnik wytrzymał juz drugi sezon bez zadnego tykania sie w niego ale tak, dla przykladu, zawory sa regulowane srednio co 500-700km, a olej co weekend. Poza tym nawet najlepszy tuning mechaniczny gowno da bez zestrojenia wszystkiego na hamowni a uwierzcie mozna siedziec nad tym dluugie dni. Chcecie znac koszty eksploatacji tuningowanych jednostek?? Nie sadze. Jesli powaznie mysli sie o tuningu silnika to niestety nie mozna sie liczyc z kosztami a ryzyko ze dlugo to nie wytrzyma jest ogromne. Powiem jeszcze ze sama elektronika mozna baaaarrdzzooo wiele zdzialac. Tylko ze nie na seryjnym komputerze. Do tego musza byc specjalne moduły pod konkretny model motocykla czy auta, a reszta to juz doswiadczenie tunera i zaznaczam DOBRA HAMOWNIA. Wypowiedzi typu ze to zniszczy twoje wtryski czy cos tam jeszcze sa smieszne, owszem, moze miec wpływ ale nie musi. Tak samo paliwo ktore lejemy do naszych zbiornikow tez moze miec wpływ na nasze wtryski, nowy a gowniany filtr paliwa nawet moze wszystko popsuć. NIKT TEGO NIE UDOWODNI ZE BOXY EWIDENTNIE SZKODZA! Zawsze mozna skontaktowac sie z projektantem tego boxa w celu ustalenia wartosci o jakie sie zmienia dawka paliwa i powietrza i wszystko na temat. Jesli cos wam to podpowie to szacun Nie zrozumcie mnie zle, nie jestem ani zwolennikiem box'ow, ani ich przeciwnikiem. Wyrazam tylko swoje zdanie.
    Ostatnio edytowane przez romeo69 ; 14-10-2012 o 20:27

  6. #76
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Powiedz mi Romeo, ile wydajesz rocznie na utrzymanie tej mocy? Mam na myśli wszelkie obsługi wymagane do prawidłowej pracy silnika. Na ile ten silnik Ci wytrzyma?

  7. #77
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    z tym przykładem to nie trafiłeś silniki w motorach to "kosiarki" stuningowałeś i tak wyżyłowaną jednostkę fabrycznie, które żadko wytrzymuja 100000tys. eśli chodzi o JTD to producent zostawia w wielu przypadkach duży zapas mocy który można spokojnie z głową wykorzystać.

    Cytat Napisał romeo69 Zobacz post
    chlopaki, tak na koniec tylko napisze bo nie chce mi sie czytac wszystkiego. Mianowicie, wypowiadacie sie jakby tuning silnika, czyli przyrost mocy i momentu obrotowego, nie miał w ogole wpływu na silnik, podzespoły i ogolny przebieg. Jesli chcecie poprawiac fabryke, pompujac w nie wielkie moce, to musicie sie niestety liczyc z tym ze ta jednostka nie wytrzyma tyle co seryjna i po cholere tu w ogole gadanie czy to szkodzi czy nie szkodzi? Cos za cos!! nie masz kasy jeden z drugim to nie bierz sie za tuning bo to studnia bez dna. Jezdże tuningowanym motocyklem sportowym, scigam sie konkretnie na nim. Za przerobienie motocykla na +25 KM zapłaciłem prawie 10tyś!! Silnik wytrzymał juz drugi sezon bez zadnego tykania sie w niego ale tak, dla przykladu, zawory sa regulowane srednio co 500-700km, a olej co weekend. Poza tym nawet najlepszy tuning mechaniczny gowno da bez zestrojenia wszystkiego na hamowni a uwierzcie mozna siedziec nad tym dluugie dni. Chcecie znac koszty eksploatacji tuningowanych jednostek?? Nie sadze. Jesli powaznie mysli sie o tuningu silnika to niestety nie mozna sie liczyc z kosztami a ryzyko ze dlugo to nie wytrzyma jest ogromne. Powiem jeszcze ze sama elektronika mozna baaaarrdzzooo wiele zdzialac. Tylko ze nie na seryjnym komputerze. Do tego musza byc specjalne moduły pod konkretny model motocykla czy auta, a reszta to juz doswiadczenie tunera i zaznaczam DOBRA HAMOWNIA. Wypowiedzi typu ze to zniszczy twoje wtryski czy cos tam jeszcze sa smieszne, owszem, moze miec wpływ ale nie musi. Tak samo paliwo ktore lejemy do naszych zbiornikow tez moze miec wpływ na nasze wtryski, nowy a gowniany filtr paliwa nawet moze wszystko popsuć. NIKT TEGO NIE UDOWODNI ZE BOXY EWIDENTNIE SZKODZA! Zawsze mozna skontaktowac sie z projektantem tego boxa w celu ustalenia wartosci o jakie sie zmienia dawka paliwa i powietrza i wszystko na temat. Jesli cos wam to podpowie to szacun Nie zrozumcie mnie zle, nie jestem ani zwolennikiem box'ow, ani ich przeciwnikiem. Wyrazam tylko swoje zdanie.

  8. #78
    Użytkownik Rowerzysta Avatar romeo69
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa Romeo GTV 3.0 24V '99
    Postów
    65

    Domyślnie

    Nie chodzi o zadne wyżyłowanie tylko o obroty na jakich pracuja te silniki a co za tym idzie zmeczenie materiału. Jeśli uda Ci sie jezdzic do 6 tyś obrotów i ni cholery wiecej to pojezdzisz 100lat. Producent motocykla nie żyłuje go na maxa czego dowodem jest to ze moj motocykl przy pojemnosci 1000cm ma seryjnie jakies 155km NA KOLE, z chamowni. Moj obecnie ma jakies 187 i 117Nm majac do dyspozycji 13tys obrotow a spokojnie wytrzyma 220 i 14,5tys obrotow, wiec o czym tu rozmowa. Od przyszlego sezonu przesiadam sie na nową aprilie rsv4 aprc ktora seryjnie ma 180KM w ukladzie V i tez spokojnie wytrzymuje 230KM
    PS to sa motocykle, nie motory

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Powiedz mi Romeo, ile wydajesz rocznie na utrzymanie tej mocy? Mam na myśli wszelkie obsługi wymagane do prawidłowej pracy silnika. Na ile ten silnik Ci wytrzyma?
    W sezonie jezdze srednio jakies 8 weekendow, nie liczac wolnych treningow. po kazdym weekendzie tak jak pisalem wyrzej jest regulacja zaworow i zmiana oleju i filtra oczywiscie. Zajrzyj w cenniki itd bo nie chce tu pisac o takich sprawach To co napisalem to jest tylko podstawa. Do tego dochodza raz na rok przynajmniej swiece, minimum irydowe, łancuch rozrzadu srednio na dwa sezony, ogolne przeglady. Co ciekawe moduły sterowania dawkami paliwa, powietrza, czasami wtrysku potrafia glupiec w terenach wyrzej polozonych, gorzystych. To ile taki silnik wytrzymuje zalezy tylko i wylacznie od tegojak o niego dbasz i przede wszystkim z jaka dokladnoscia sa tuningowane. Mowa tu o wywarzaniach korbowodow, walkow, przerobka glowicy itd. Moj akurat nie chwalac sie byl robiony przez najlepszego mechanika w polsce, pewnie i w europie a i teamy z mistrzostw swiata SBK skladaja mu propozycje pracy u nich. Teamy na swiecie wydaja setki tysiecy euro na tuning swoich motocykli a on to potrafi zrobic za grosze, dlatego walcza o niego Wracajac do tematu, jesli dbasz o silnik to spokojnie 4ry sezony wytrzyma. Mowa tu oczywiscie o wykorzystaniu go na torze. Na ulicy, po pierwsze nie wykorzystasz tej mocy, po drugie zdazy Ci sie znudzic zanim padnie silnik, przynajmniej w suzuki

    - - - Updated - - -

    Ktos tam wczesniej pisal ze zalewanie wtryskow wykonczy silnik i cos tam cos tam. Jak ktoś ma ochote to zapraszam do mnie, odpale swoj motocykl w garazu i dam wam 5 minut... Zobaczymy ktory wytrzyma sliczny zapach niespalonego pliwa unoszacy sie w garazu Panowie, ujmowanie dawki paliwa w mapach waszych sterownikow nie doda wam mocy, nie oszukujmy sie Cos za cos. Nie dostaniesz darmowych 50ciu KM bez wzrostu spalanego paliwa Jesli jest turbo to owszem, cos tam mocy da sie wykrzesac ale jesli chce sie na maxa to standardowa ilosc wtryskiwanego paliwa nada sie ale do kosiarki do trawy Druga sprawa, obok mocy, wazniejszy jest moment obrotowy. Mozesz miec 1000Km a momentu 100 i cie objade wszystkim co ma silnik i jest seryjne Kolejna rzecz, można zaoszczedzic w spalaniu przy wiekszej mocy ale jak bedziesz tylko dotykal gazu ale tu zaraz nasuwa sie pytanie: to po h... nam ten tuning jak chcemy jezdzic do sklepu po bułki i to jeszcze w niedziele po kosciele? Moj motocykl pali obecnie jakies 15 litrow, na torze oczywiscie. Ale niestety, cos za cos. Wiem jedno, nikomu nie wreczyl bym go na przejazdzke bo potrafi zrobic psikusa
    Ostatnio edytowane przez romeo69 ; 14-10-2012 o 23:14

  9. #79
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Tak na marginesie... po co Belle wzmacniać o 5o koni? 30 wg mnie to max... reszta to dużo szybsze zabijanie sprzęgła i turbiny- to fakt.
    Poza tym kolego Romeo- nikt przecież po zrobieniu map w aucie nie będzie jeździł z butem w podłodze- bo w taki sposób to nawet seryjne ustawienia długo nie pociągną!

    Szkoda, że nie podałeś cen- chociażby poglądowych.

  10. #80
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Tak na marginesie... po co Belle wzmacniać o 5o koni?
    o 50 to nie wiem
    ale o 49,9 to chociażby dla tego że jak zajdzie potrzeba na trasie ( droga dwukierunkowa ) to bedę mógł zareagować :-)
    no i czasem ( raz na msc można się pobawić lepiej niż serią )


    romeo cyt. "Nie dostaniesz darmowych 50ciu KM bez wzrostu spalanego paliwa"
    dostałem 49,9 i spalanie spadło o ok 0,2-0,5 ...

    "Kolejna rzecz, można zaoszczedzic w spalaniu przy wiekszej mocy ale jak bedziesz tylko dotykal gazu ale tu zaraz nasuwa sie pytanie: to po h... nam ten tuning jak chcemy jezdzic do sklepu po bułki i to jeszcze w niedziele po kosciele?"
    ano właśnie po to że w razie potrzeby ( nigdy nie wiadomo co się będzie działo po drodze po te bułki w niedzielę ) będzie zapas pod nogą

    bo jeżeli uznamy że 95% kierowców jeździ tylko żeby spokojnie dojechać do sklpeu , pracy itp i nic po drodze się nie dzieje to tym 95 % wystarczyłyby autka z mocą ok 20-30KM - przecież takim też po bułki dojedzie a skoro nie startuje w rajdach to po co mu więcej






    - - - Updated - - -

    człowiek jest człowiek - nie wszystko co robi musi być super mądre , przekalkulowane , policzone , zrobione z zyskiem
    niektórzy jeszcze w czasie swojego życia szukają drobnych przyjemności ...

    - - - Updated - - -

    no i równanie motorów do autek - dla mnie ni uja nie da rady
    więc to że coś tam w motorze to nie znaczy że to samo w aucie i na odwrót

    to jak gadanie z rybakiem o safari
    albo z jakim masajem o kupnie dziczyzny w markecie








Podobne wątki

  1. Uwaga na tą alfę z allegro - AR 166 !!!!
    Utworzone przez GrzesiuSiedlce w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 12:02
  2. Uwaga na tą alfę z allegro !!!!
    Utworzone przez GrzesiuSiedlce w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-12-2011, 23:21
  3. UWAGA NA TĄ ALFĘ TD z Allegro! ZŁOM
    Utworzone przez h0se166 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 14:15
  4. Głowice GTA z Allegro UWAGA!!!
    Utworzone przez Integralle w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-11-2009, 12:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory