Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Remap - przed i po - jakie wymierne różnice?

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barat
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Czerniejewo/Września/Gniezno i czasem Konin
    Auto
    Była [A147 1.9JTD 115KM], jest [E39 530i 231KM]
    Postów
    402

    Domyślnie Remap - przed i po - jakie wymierne różnice?

    Jako, że narzeczona nie widzi przeciwwskazań do zostawienia autka w cinsoft (pod jednym ale - dopiero po weselu więc ta tura u cinka odpada ) zaczynam bardziej zgłębiać temat.
    W wątkach na forum można zobaczyć wykresy z hamowni, albo przeczytać, że auto odżyło ...

    Nie ma natomiast informacji, czy zwiększyła sie vmax, przyspieszenie 0-100, 60-120 ...

    Może warto by było w jakimś wątku pochwalić się tymi wartościami? Można nawet to porównywać do danych katalogowych (bo zapewne przed chipem mało kto sam mierzy przyspieszenie i vmax).

    Mnie bardzo interesuje co się kryje pod słowami "elastyczność", "dostał kopa", "inne auto", "przyspiesza jak szalony" ...

    Mierzył ktoś te wartości po remapie?
    Idealnie dla mnie by było, jakby to tyczyło się JTD 8v 115HP, ale w zasadzie inne silniki też można zaprezentować - każdy skorzysta

    Jeśli to zły pomysł zawsze można ten wątek usunąć lub poczekać aż zniknie w czeluściach (poniżej 5 strony na forum )
    @ Mój ALF

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar jarzyn
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    166 3.0 03, była 156 SW jtd
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał barat Zobacz post
    bo zapewne przed chipem mało kto sam mierzy przyspieszenie i vmax
    Po czipie też nikt tego nie robi, bo najzwyczajniej głupim byłoby porównywanie tych wyników. No chyba, że wszyscy razem na stadionie olimpijskim. Nie no żart;p chodzi mi o to, że każdy musiałby to robić w identycznych warunkach. Na tej samej wysokości n.p.m., przy tym samym ciśnieniu i temperaturze powietrza, na drodze o idealnym wypoziomowaniu.. i do tego z czasomierzem i jego obsługą o minimalnym błędzie pomiarowym.. ciężko.

    Dlatego powstały hamownie, które dają miarodajne rezultaty i na ich podstawie można sobie porównywać.. i chwalić się przed kolegami

  3. #3
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    masz zamiar jeździc vmax ? po co ci to wiedzieć ...

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barat
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Czerniejewo/Września/Gniezno i czasem Konin
    Auto
    Była [A147 1.9JTD 115KM], jest [E39 530i 231KM]
    Postów
    402

    Domyślnie

    Z ciekawości. Raz w życiu sprawdzałem ile pojedzie mój alf - była to 3 w nocy na autobahnie i przez chwilę

    Co do przyspieszenia - wiem, że musiały by być zbliżone warunki. Szukałem też czegoś sensownego do pomiaru ale faktycznie najlepiej wychodzi stoper i z 10 prób + średnia ważona Chodzi o to, że jeśli "Osoba X" na "odcinku Y" przed chipem osiągała "czas Z", a po chipie "Z1 < Z" to dla niej to były zbliżone wartości i uzyskała wzrost przyspieszenia 0-100 ...

    Na wykresach od cinka niestety takich danych nie widzę jak 0-100 czy 60-120 ...
    @ Mój ALF

  5. #5
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    bo na hamowni - hamuje się samochód na 4 biegu od najnizszej wartosci obrotów do najwyższej ... z tego jest wyliczana moc
    a to o co ty pytasz to takie przepychanki kto ma większego

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barat
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Czerniejewo/Września/Gniezno i czasem Konin
    Auto
    Była [A147 1.9JTD 115KM], jest [E39 530i 231KM]
    Postów
    402

    Domyślnie

    Może i macie rację Ne było tematu
    @ Mój ALF

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była:156 20V 210KM i 147 JTD 150KM by Cinek SZUKAM 156 Q4 CROSSWAGON
    Postów
    40

    Domyślnie

    Robilem pomiar czasu na 5 biegu przed i po czopie filmujac predkosciomierz ale tylko dlatego ze bylo to robione po taniosci bez hamowni obciazeniowej. To nie byla alfa tylko francuz z 2,0 hdi pod maska. Jezeli interesuja Cie takie pomiary to moge wrzucic pogladowo. Jedno jest pewne - nic nie zastapi hamowni.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 jtdm, Fc 20vt LE, Punto
    Postów
    73

    Domyślnie

    7o konne polo w dieslu 12sek od 60 do 100 na 4 ce po sofcie 8sek generalnie nikt nei mierzy bo to po prostu czuc

  9. #9
    Przemek12341183
    Gość

    Domyślnie

    To ja dodam coś z mojej strony. Program w mojej Julce został zrobiony u Marcina i jestem z niego bardzo zadowolony. Moc została podniesiona z katalogowych 170 km na 210. Co do pomiarów: Wiem, wiem nie były one z pewnością super dokładne ale jakaś poglądową wizje całokształtu można uzyskać. Testy w obu przypadkach były robione na tym samym odcinku drogi i za pomocą tego samego programu Torque Pro zainstalowanym na telefonie galaxy s3. Temperatura zewnętrzna w obu przypadkach była podobna( 2 dni różnicy pomiędzy pomiarami). Co do ciśnienia, czy wilgotności to nie mam pojęcia aż tak się w to nie zagłębiałem. To może teraz do wyników. Przed programem najlepszy czas uzyskany do 100 km\h to 8,9 sekundy. Średnia z kilku pomiarów wynosiła 9,04 sekund - najgorszy wynik to 9,2 sekundy. Po programie najlepszy uzyskany czas to 6,8 sekundy, najgorszy to 7,1. Średnia to 6,93 sekundy. Wiadomo, nie jestem kierowcą wyścigowym także procedura testowa wymagała by pewnie kilku poprawek ale ogólną poprawę osiągów można zaobserwować
    P.S. Oba testy były przeprowadzane w trybie Dynamic

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 jtdm, Fc 20vt LE, Punto
    Postów
    73

    Domyślnie

    test do 100 to glupi test raz ze kiedy to komu potrzebne, dwa ze nie pokazuje potencjalu softu... bo i 170 koni nie wykorzystasz na 1 szym biegu 210 pewnie i na 2 moze byc problem... wsiadasz bierzesz stoper (kazdy telefon go ma) i mierzysz sobie z luzno jechanego 60 czy 5 i 80 roznice sa duze oczywiscie.. ktos powie malo dokladne i takei tam ...... no malo rozbierznosci mialem od 11,8 do 12,2 orac 7,8 do 8,3 tylko kogo interesuje 0,3 sek przy zmianie rzedu 3-6 sekund

Podobne wątki

  1. Lusterko zewnetrzne przed i po FL - różnice
    Utworzone przez LIHY72 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 20:25
  2. 156 Drzwi - różnice przed i po
    Utworzone przez kotlin w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 11:30
  3. [156] Różnice w wersji przed i po FL
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-08-2011, 20:54
  4. [159] Zawieszenie - różnice przed i po faceliftingu
    Utworzone przez grzdylu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-08-2011, 09:20
  5. [145] 2.0 16v TS przed 97r i po - różnice
    Utworzone przez GrzesiekK. w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-06-2008, 18:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory