Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Temat: Zakup auta niczym "Cierpienia Młodego Wertera"

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Nie mam
    Postów
    17

    Domyślnie Zakup auta niczym "Cierpienia Młodego Wertera"

    Witam.

    Jako nowy user chciałem poruszyć kwestię zakupu swojej pierwszej Alfy Romeo.

    Jako hm... powiedzmy "doświadczony" oblatywacz wielu marek moje oczy przy zakupie kolejnego auta skierowały się w stronę włoskiego klasyka.

    Do tej pory marka ta bez urazy dla wszystkich właścicieli i fanów kojarzyła mi się bardziej z "mega" awaryjności i żartem o witających się właścicielach Alf Romeo.
    Ale jak to mówią jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz.

    Co by nie rozwodzić się nadmiernie, chciałbym zadać kilka pytań, które niejako rozjaśnią mi trochę i przekonają do zakupu auta tej marki.

    Ponieważ ze mną trochę jak z babą mam swoisty problem z wyborem auta już nie chodzi nawet o kolor bo nim się nie jeździ ani silnik.

    Pierwsza Alfa która mi zawróciła to Alfa Romeo 166 z silnikiem 3.2 w wersji TI ale szybko się z niej wyleczyłem jak poznałem koszty jej serwisowania i powiedzmy sobie szczerze jeszcze wydaje mi się że jestem za młody do tak poważnie i dystyngowanie wyglądającego samochodu.

    Tak więc skupiam się na 2 modelach 159 zarówno sedan jak i sport wagon oraz Brera.
    I tu przyznaje Brera bardziej przypada mi do gustu.

    Moje pytanie...

    Czy prawdą jest że wiele części z modelu 159 pasuje do Brery?
    Czy Brera jest awaryjna faktycznie tak jak się słyszy?
    Jakie są koszty aktualizacji nawigacji +/-?
    Jakie faktycznie bolączki nękają Alfy Romeo?

    Kwestia silnika hm... rozważam 3.2 V6 z uwagi na jej dźwięk i 1.8T z uwagi na hm.. bo ja wiem tak jakoś.

    W głowie jeszcze wiele aspektów mam które mnie nurtują ale nie będę was nimi dziś zalewał...

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    166 droższe w serwisowaniu od 159? Żem nie słyszał.
    Pamiętaj, że w 159/Brera silnik 3.2 to już nie jest Busso tylko GM

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sajmon Zobacz post
    1) Czy prawdą jest że wiele części z modelu 159 pasuje do Brery?
    2) Czy Brera jest awaryjna faktycznie tak jak się słyszy?
    3) Jakie są koszty aktualizacji nawigacji +/-?
    4) Jakie faktycznie bolączki nękają Alfy Romeo?

    Kwestia silnika hm... rozważam 3.2 V6 z uwagi na jej dźwięk i 1.8T z uwagi na hm.. bo ja wiem tak jakoś.

    W głowie jeszcze wiele aspektów mam które mnie nurtują ale nie będę was nimi dziś zalewał...
    1- Tak
    2- Jak dobrze traktujesz to nie będzie awaryjna
    3- Rozszerz o jaką aktualizację Ci chodzi (nowe mapy ?, język ?)
    4- http://www.forum.alfaholicy.org/159_...dy_czytaj.html - Zapraszam do lektury
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    No ja też nie rozumiem dlaczego 166 3.2 miała być jakoś znacząco droższa w serwisowaniu niż brera 3.2.
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    No ja też nie rozumiem dlaczego 166 3.2 miała być jakoś znacząco droższa w serwisowaniu niż brera 3.2.

    Bo jest dłuższa o 31cm

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sajmon Zobacz post
    ...moje oczy przy zakupie kolejnego auta skierowały się w stronę włoskiego klasyka...

    ...
    Pierwsza Alfa która mi zawróciła to Alfa Romeo 166 z silnikiem 3.2 w wersji TI ale szybko się z niej wyleczyłem jak poznałem koszty jej serwisowania i powiedzmy sobie szczerze jeszcze wydaje mi się że jestem za młody do tak poważnie i dystyngowanie wyglądającego samochodu.

    Tak więc skupiam się na 2 modelach 159 zarówno sedan jak i sport wagon oraz Brera.
    I tu przyznaje Brera bardziej przypada mi do gustu.
    .....
    Brera czy 159 to żadne klasyki, zwłaszcza ze wzgl na napęd (tamte V6 to kompletnie co innego niż V6 w Gtv, 156, GTA , GT czy 166). Stylistycznie super owszem.

    166 faktycznie, dla młodego chłopaka nie pasuje.

    Natomiast GT z 3.2 V6 Busso - tak.
    O ile taką znajdziesz w stanie przyzwoitym stanie, z przyzwoitą historią poprzednich właścicieli. A jako żeś młody, to pewnie cierpliwości nie masz i nie znajdziesz. Lub znajdziesz jakąś pokejoną taśmą i folią, z oszczędnościami poczynionymi na każdym elemencie, bo przecież "tyyyle pali że trzeba", no i będziesz kolejnym psioczącym na AR.
    Klasyczne to to jeszcze nie jest, ale silnik tam siedzący raczej takim będzie, bo to coś wspaniałego (ten silnik).

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Nie mam
    Postów
    17

    Domyślnie

    W kwestii 166 brałem pod uwagę ceny zawieszenia... i to, że no cóż auto auto do młodych nie należy...

    O spalanie się nie martwię bo z moimi przebiegami rzędu hm... 500 km w miesiącu i może raz w roku trasa na raz 3000 km w zaokrągleniu to mogę sobie pozwolić na znacznie większe silniki...

    Nie bardzo się orientuję w różnicach między silnikiem Busso, a GM w sumie silnik to silnik jeden i drugi może szlak trafić...

    Co do nawigacji to fakt chodzi mi o aktualizacje map i względnie zmianę języka z Włoskiego na Polski bo przyznam szczerze nie wiem czy w standardzie jest możliwe wybranie j. Polskiego w systemie.

    I ok może nie aż tak młody ale prawie 30 lat

    Co do klasyki to bardziej chodziło mi o markę i jej historię niż o konkretny model...

    Cierpliwość mam nie pali mi się do zakupu... dopiero się rozglądam i Alfa Romeo trafiła na listę aut które biorę pod uwagę.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sajmon Zobacz post
    Nie bardzo się orientuję w różnicach między silnikiem Busso, a GM w sumie silnik to silnik jeden i drugi może szlak trafić...
    To proponuję zgłębić swoją wiedzę w tym temacie. Jak już się dokształcisz, to zauważysz ogrom różnic między tymi dwoma konstrukcjami

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Nie mam
    Postów
    17

    Domyślnie

    Busso v6 no cóż w modelu Brera nie występuje tylko silnik GM i jeśli to jest ten który był montowany w Signum i w Vectra to szału nie ma... ale cóż jak pisałem silnik to silnik ma prawo się zepsuć z resztą jak dbasz tak masz...

    Dzięki za pomoc... cokolwiek bym nie kupił dam znać co to będzie

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darus
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 jtd była, 156 fl sw 2.4 JTDm była, 166 FL 2.4 20v, 159 2.4 20v była, Giulietta 1.4 170 je
    Postów
    559

    Domyślnie

    Kolego, jak chcesz fajne auto dla w miarę młodego człowieka polecam 156 GTA.
    Można powiedziec, że klasyk, w naprawach porównywalny do pozostałych z Twojej listy, a osiągi z innej bajki
    Ale tak jak koledzy napisali, pogłęb swoją wiedzę na temat AR, poczytaj kilkanaście tematów i zacznij szukac tej jedynej.

Podobne wątki

  1. "czy radio z aukcji da się podłączyć do auta z 2001 roku i czy to jest 1DIN lub 2DIN"
    Utworzone przez OnanBarbarzynca w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 21:28
  2. [159] Zobaczcie jaka furtka do "zawinięcia" auta.Tylko się głośno nie śmiać.
    Utworzone przez lukas7791 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 11:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory