Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: [156] Obroty zaczeły falować po wyczyszczeniu przepustnicy

  1. #1
    damian_kiszka
    Gość

    Domyślnie [156] Obroty zaczeły falować po wyczyszczeniu przepustnicy

    Witam, koledzy potrzebuje pomocy - zauważyłem dzisiaj pękniecie na rurze dolotowej do przepustnicy. ponieważ było bardzo niewielkich rozmiarów postanowiłem dorażnie zakleić taśma. ale jak miałem juz tą rure odpiętą od przepustnicy to pomyślałem, że odrazu ją wyczyszcze. wyczyściełem nagar po czym szczelną już rurę zakręciłem na swoje miejsce. po zapaleniu samochodu zobaczyłem, że obroty są wyższe niż powinny być - oscylują w granicach 1000/minutę. zauważyłem również że podczaś jazdy gdy nie dodaję gazu rosną do ok. 2000/minutę i spowrotem do tysiąca. byłem u gościa, podpiąl mi pod kompa skasował błędy i powiedział że parametrów adaptacyjnych nie można ruszać i że mi chodziło o skasowanie błedów a nie parametrów adaptacyjnych.
    więc pierwsze pytanie - czy ktoś wie czemu po czyszczeniu przepustnicy zaczęły obroty falować i są wyższe na biegu jałowym ??
    i drugie czy wykasowanie błędów to to samo co reset parametrów adaptacyjnych ??
    Alfiści pomocy :-) mam wrażenie, że ci mechanicy to alfistów nie rozumią :-)

  2. #2
    melek_italia
    Gość

    Domyślnie

    Tylko reset parametrow adapcyjnych ci pomoze.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Siafal89
    Gość

    Domyślnie

    I właśnie dlatego jeżdże z brudną przepustnicą. Kolega Fred ostatnio mówił mi że lepiej się za to nie brać, bo potem obroty świrują jeszcze bardziej i ciężko sobie z tym poradzić. Reset parametrów adaptacyjnych to co innego niż skasowanie błędu (tak się przynajmniej orientuję)

  4. #4
    damian_kiszka
    Gość

    Domyślnie

    czyli mam rozumieć, że wykasowanie błędów to nie to samo ? i jeszcze małe pytanko jak zrobić ten reset ? czy tylko za pomocą kompa da radę ??

  5. #5
    xxx258
    Gość

    Domyślnie

    napisz do kolegi bubu on ci wszystko powie podobno nie we wszystkich rodzajach alf można zrobic reset parametrów adaptacyjnych.

  6. #6
    Siafal89
    Gość

    Domyślnie

    bubu321 to jego nick. On jest magikiem jeśli chodzi o te sprawy

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - ponizsze dotyczy tylko modelu 156 TS, taki jaki ma autor tematu.

    ECu zachowało się poprawnie, powiekszyłeś swiatło przepustnicy i silnik dostał wiekszych obrotów.
    - jednoczesnie ECU ma zapisane że obroty biegu jałowego to około 880 obr/min, dlatego ECU zmniejsza obroty ustawiając silnik krokowy w położenie jakie było podczas adapatacji silnika krokowego.
    - niestety to położenie nie daje dawnego światła na przepustnicy i obroty dalej rosną do momentu zadziałania komparatora obrotów i znowu jest powoływana cała procedura zmniejszania obrotów.

    - kasowanie blędów niczego nie zmieni, ponieważ to nie jest błąd.
    - jest z tego wyjście takie że należy wykonać reset silnika krokowego ( procedura resetu znajdzie wtedy nowe położenia silnika kropkowego , zgodne ze światłem przpustnicy.

    - w zależności od wersji oprogramowania ECU , czasami działa tzw. auto-adaptacja silnika krokowego.
    - Na uruchomionym silniku odpiąć sondę lambda. Wyłączyć silnik na > 90 sekund, wpiąć sondę lambda oraz przekręcić klucz do pozycji zapłonu, wyłączyć kluczyk i ponownie uruchomić silnik.
    Pamietaj że adaptacja to zwykle około 200 km oraz ze auto-adaptacja zwykle nie działa.
    - nie mogłem znależć informacji na ten temat , jaka wersja oprogramowania w ECU jest za to odpowiedzialna.
    Podejrzewam że jest za to odpowiedzialna zwykła procedura diagnostyki jesli nie opacznie cos zostanie odpiete pod napieciem.
    - ECu dekoduje taki stan i przystępuje do diagnostyki wszytkich czujników, w tym także diagnostyki silnika krokowego.
    - Jednak pełną diagnostykę wywołuje tylko zerowanie parametrów adaptacyjnych w ECU.
    - proszę tylko nie mylić pojęć, mamy
    zerowanie silnika krokowego oraz
    zerowanie parametrów adapatacyjnych silnika krokowego i na koncu
    zerowanie parametrów adapatacyjnych ECU.

    --


  8. #8
    damian_kiszka
    Gość

    Domyślnie

    Bubu321 dzięki za pomoc. twoje słowa uspokoiły mnie. jeszcze jedno małe pytanko - zamówiłem dziś kabel na usb i ściągnąłem unidiaga, więc jeżeli zrobie reset parametrów adaptacyjnych to wszystko powinno wrócić do normy ??
    no i wychodzi na to że największy diagnosta w mojej mieścinie nie ma pojęcia o Alfach bo naopowiadał mi bzdur i za nic wziął pieniążki :-/

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    potrzebne : notebook, kabel VAG KKL, unidiag + pliki definicji oraz jak zrobic reset, poniżej.
    - po zrobieniu resetu , 200 km adapatacji i powinno wrócic do normy, pamietaj takze o tych 90 sekundach, to częsty bład przy resecie.
    - na forum gdzieś była cała procedura resetu..
    - spróbuj tego triku z auto-adaptacja , może masz dobrą wersje oprogramowania w ECU i to pomoże.
    - Odpowiem także na dalsze pytania: kabel VAG KKL ma podłączenie tylko do pina 7, czyli tylko się łaczy z ECU.
    - aby także sie połączyć z ABS, airBagiem, Immobilizerem, alarmem, klimatyzacja nalezy dorobić połączenia do pinów: 1, 3, 8, 11, 9.
    - ja mam zrobione to na mikro-przełącznikach.


    Kod:
    For the moment it is already possible to do some of the things
    requested below with UniDiag. In the "Misc and Debug" tab, there is a
    new option "In Out Ctrl LI 30". With the fixed Ctrl Param 0x04, it is
    possible to reset some values depending on the Local ID that is choosen.
    
    For Alfa with a M1.5.5 motronic the following local ID's are usually used:
    0xFD : Reset idle actuator
    0xFE : Reset self-adapt. param. and idle act.

  10. #10
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    U mnie falowały obroty a po wyczyszczeniu przepustnicy jakiś czas ok 1 dzień były trochę wyższe i lekko spadały i nagle wszystko ustało wróciło do normy ok 850 obr. i nie faluje ładnie schodzi z wysokich obrotów. Widać u mnie sam się nastroił Co egzemplarz to inne zachowanie. Pozdrawiam!

Podobne wątki

  1. [146] obroty 2000 po czyszczeniu przepustnicy
    Utworzone przez dymek1000 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 12:05
  2. [145] obroty na jałowym się zawieszają / czyszczenie przepustnicy
    Utworzone przez 8alfa8 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-10-2010, 12:10
  3. Wariują obroty po resecie parametrow przepustnicy 3.0 V6
    Utworzone przez lampart214 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2010, 14:21
  4. Czyszczenie przepustnicy-zawysokie obroty
    Utworzone przez darloss w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-05-2009, 20:47
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 11:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory