Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Water methanol injection

  1. #11
    alfaMaster
    Gość

    Domyślnie

    Dobre dziadostwo i nieźle zbija EGT.
    Koni Ci to nie da,ale ładować możesz ciśnienie jak oszalały i tylko tak to działa,jeśli ktoś piszę że to podnosi moc,to nic innego jak tylko pisze głupoty
    Dzięki wtrysku "metanolu" czytaj denaturat i woda destylowana , po prostu auto trzyma niskie EGT a i afr nie szalej aż tak bardzo.
    Stosuje się go TYLKO do wyżej wymienionych celów, wiec sam wtrysk tuningiem nie jest.
    Jeśli masz plany dłubać mocno silnik to polecam,jeśli nie to odpuść.

    Tu idąc tokiem myślenia użytkownika KRUSZ czyli "Tylko tutaj jest mowa o wtrysku metanolu z wodą. To też da przyrost - więcej paliwa jest spalane, metanol potrzebuje dużo mniej powietrza " Wystarczyło by podlać paliwem silnik to czym więcej tym lepiej a i moc się podniesie...
    Nic bardzo mylnego
    Ostatnio edytowane przez alfaMaster ; 10-08-2012 o 21:40

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaMaster Zobacz post

    Tu idąc tokiem myślenia użytkownika KRUSZ czyli "Tylko tutaj jest mowa o wtrysku metanolu z wodą. To też da przyrost - więcej paliwa jest spalane, metanol potrzebuje dużo mniej powietrza " Wystarczyło by podlać paliwem silnik to czym więcej tym lepiej a i moc się podniesie...
    Nic bardzo mylnego
    Potrzebujesz i paliwa i powietrza, a mając X paliwa, metanol spala mniej powietrza, więc można go wlać więcej
    Zdaję sobie sprawę z tego, że AFR musi być odpowiedni, chodzi o to, że dla metanolu jest on znacznie niższy...
    Jeśli się mylę, to mnie popraw

  3. #13
    alfaMaster
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    Potrzebujesz i paliwa i powietrza, a mając X paliwa, metanol spala mniej powietrza, więc można go wlać więcej
    Zdaję sobie sprawę z tego, że AFR musi być odpowiedni, chodzi o to, że dla metanolu jest on znacznie niższy...
    Jeśli się mylę, to mnie popraw
    Dokładnie tak jak piszesz,ale tu nie wykręcisz koni a raczej zapobiegniesz stukom i taki jest główny cel stosowania tego wtrysku,również skutecznie zmniejsza EGT.
    Generalnie metanol powoduje większe ciśnienie spalin jak zwykłe paliwo,ale mocy jako tako nie podnosi a przynajmniej nie na tyle żeby opłacało się to montować w silniku wolnossącym.Chociaż pewnie są przypadki w jakich było by to wskazane,choć mi nie przychodzi taki do głowy co nie zmienia faktu że mądrzejsi jakiś przykład na pewno by podali.
    Dla mnie w silniku bez turbo i jakiś dziwnych modów ,to jest to zbędny balast.
    Turbo Diesel lub turbo PB to tak,dla mnie innej opcji niema.

Podobne wątki

  1. Water-methanol injection
    Utworzone przez PewienPan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:45
  2. [Giulietta] 1.4 TB MA - Injection time correction z AlfaOBD
    Utworzone przez wlyszkow w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-04-2014, 11:20
  3. Kontrolka Fuel Injection
    Utworzone przez Al'Pacino w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 09:46
  4. Water in Fuel Filter- co teraz?
    Utworzone przez Paweł24 w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 13:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory