Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 199

Temat: [156] Projekt 20VT

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    No ja mam nadzieję, że to będzie normalny wóz. Ten silnik w kappie urywa d..ę. Szczerze mówiąc jakiekolwiek modyfikowanie to sztuka dla samej sztuki. Nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji, w której na drodze potrzeba by więcej mocy.
    Ale ja stary jestem i mnie moje (teoretyczne) 144 KM dają frajdę.
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    novitec jak novitec, lepiej to po prostu wystroic mysle no ale to plany na potem

    sledze temat
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  3. #23
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Przy takiej robocie nie pakowałbym ori wiązki i sterownika silnika i nie bawił się potem w chipsy itp. Pchać od razu StandAlone dobrze kasowo i z dużymi możliwościami wychodzi obecnie wyrób chłopaków od Ecumastera tj. ich standalone EMU - dobry support, ciągle rozwijane, od zawsze sobie chwalę z nimi współpracę. I nic cię wtedy nie ogranicza, robisz cuda wianki ;]



    Szczerze trzymam kciuki abyś doprowadził temat do końca i wyjechał na ulicę, będzie fajne auto ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar Mask
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Lex IS200 SC
    Postów
    678

    Domyślnie

    Ah, miałem okazję pojeździć troszeczkę bardzo zdrowym 20VT i od tego czasu po prostu zmienił mi się cały światopogląd na motoryzację Piękna kultura pracy, niesamowita elastyczność i ogień!
    Od tego czasu właśnie chorowałem na coś mocniejszego i dlatego, jako namiastka 20VT, kupiłem JTD 20V Chociaż to zupełnie inna jazda.

  5. #25
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Przy takiej robocie nie pakowałbym ori wiązki i sterownika silnika i nie bawił się potem w chipsy itp. Pchać od razu StandAlone dobrze kasowo i z dużymi możliwościami wychodzi obecnie wyrób chłopaków od Ecumastera tj. ich standalone EMU - dobry support, ciągle rozwijane, od zawsze sobie chwalę z nimi współpracę. I nic cię wtedy nie ogranicza, robisz cuda wianki ;]



    Szczerze trzymam kciuki abyś doprowadził temat do końca i wyjechał na ulicę, będzie fajne auto ;]
    Przeszła mi taka myśl przez głowę znam ten sprzęt i jego możliwości (niestety tylko z tego co wyczytałem, sledze wątek o nim na racingforum i podziwiam Jadziwna za fachowość i głowe do tego) o ile kabelkologi wogóle się nie boje(na codzień jako automatyk elektronik żyje z łączenia kabelków) to mam obawy czy dam rade to odpalić samodzielnie - nie wiem może ten pomysł nim silnik będzie gotów do włożenia nabierze jakichś realnych wymiarów a ja zdążę posiąść trochę więcej wiedzy w tym temacie.Włożenie chipa (noviteca,gtec'a evo czy cotam jeszcze na rynku dostępne) to nie dość ze tania spraw to jeszcze zajmuje parę minut więc generalnie to żaden problem i napewno mi nie sprawi problemów. Narazie nie zmieniam planów wytargam Ori wiązke z kompem z fiata i pożenię ją z wiązką mojego Alfonsa. Szczęśliwie po schematach widać że 20VT to nie żaden cud technologiczny z mnóstwem elektryki tylko stosunkowo prosta konstrukcja. Kolejna sprawa to czas czas i czas - praca zawodowa mocno mi go ogranicza a nie chciałbym żeby auto stało rozbebeszone miesiącami więc wymyślanie sobie kolejnych rzeczy do zrobienia rozciągnie wszystko w czasie. Zdrowa seria i wszystko zrobione dobrze, bez pośpiechu i maksymalnie profesjonalnie to mój cel. W ten weekend uczelnia a za tydzień na pewno silnik wyląduje już poza autem co pewnie udokumentuje i tu wrzuce.

  6. #26
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bastersebek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Krynica-Zdrój
    Auto
    156 2.0 T.S.
    Postów
    228

    Domyślnie

    hehe robie to samo tylko ze odrazu wrzucam wiekszy intercooler dolot i wydech wieksze wtryski i podkrece troche ecumasterem zgodnie z planami w grudniu ok 20 powinno kilowac wszystkie wiestuningiPP

  7. #27
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Niestety nie mogę edytować 1 postu wiec pisze kolejny. Dzis auto zostało wybebeszone na jutro zostało tylko wyjąc silnik z ramy.
    Ogólnie sporo roboty wykonanej nie łatwo wszystko rozpiąć.




    Przy okazji prawdopodobnie ujawnil się powód problemu z "marchewą" po odpalniu na ciepłym silniku, typowa angielska flegmatyczność objawiła się w sposobie naprawy wiązki idącej do cewek.



    Widać że ktoś tu grzebal i coś tam łatał - napewno trzeba będzie to poprawić a resztę wiązki przejrzeć w poszukiwaniu innych takich niespodzianek.
    Za to miła niespodzianką okazał się stan sprężarki - żadnego luzu osiowego ani promieniowego. A samo wnętrze czyste wolne od oleju z tego co wyczytałem to jak na ten przebieg to w 20VT niezbyt spotykana rzecz. Ślad z foto to mój brudny paluch zostawił sprawdzający sprężarkę. Dobra to wiadomość bo mam nadzieje że turbo zostanie tylko sprawdzone a nie bedzie musiało być regenerowane .


    -------UPDATE 11.listopad-------

    Mission success




    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 11-11-2012 o 18:23

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar osecik
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    156 1.9 TI & FC 16VT
    Postów
    65

    Domyślnie

    Powodzenia w składaniu wszystkiego do kupy

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    sam z tym walczysz ?
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar osecik
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    156 1.9 TI & FC 16VT
    Postów
    65

    Domyślnie

    nie, ale od 6 lat mam FC

Podobne wątki

  1. swap na 2.0 20vt
    Utworzone przez Nielat w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 23:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory