Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 180

Temat: [159] Automatyczne podnoszenie i zamykanie klapy bagażnika

  1. #131
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Jak nie będzie to
    Tak jest, najpierw się zastrzelę, potem się powieszę w potem jeszcze raz się zastrzelę.

    Jeśli nie będą miały tłumienia to będę musiał dorobić jakiś amortyzator bo klapa mi w końcu urwie zawiasy. Już po ostatnich kombinacjach z siłownikami się przestawiła i przy zamykaniu zerwało mi lakier na lewym rancie klapy, koło lampy A cała klapa była malowana ledwo miesiąc temu

    Czekam na przesyłkę.

  2. #132
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    AR 159 1.9 JDTm 16V
    Postów
    57

    Domyślnie

    Z tego co widziałem u siebie całą energię hamowania skupia na sobie silownik. Po prostu rozpręża się na maxa i sam łapie klapę/blokuje. Dlatego zostawiłem 1 oryginał i jestem póki co zadowolony. Też czekam na sprężyny.. kupiłem jedne ale okazały się za grube.

  3. #133
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Zamontowałem przed chwilą otrzymane od italtechnik siłowniki Magneti Marelli. I dupa, nie hamują klapy.
    Założone po jednej sprężynie 2S26025 na stronę powoduje całkowite otwarcie klapy (szkoda, że nie hamuje, byłoby idealnie!) ale takie płynne, nie gwałtowne.
    Ostatecznie dałem z jednej strony 2S (niebieską) a z drugiej 1S (zieloną) i klapa otwiera się tak gdzieś do 1/3, w szczękę nie dostanę ani zawiasów nie wyrwie...

    Duży minus - ze sprężynami klapa mocno odstaje i słabo to wygląda, nie licuje się w okolicy lamp ani po obrysie szyby. Obawiam się też w tym momencie o jej szczelność, ale za ciemno żeby teraz się temu przyglądać.

  4. #134
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    AR 159 1.9 JDTm 16V
    Postów
    57

    Domyślnie

    Przykro to stwierdzić ale trochę się cieszę z twoich obserwacji MM. To dowodzi, że moje są takie jak trzeba. Polecam zostawić 1 oryginalny silownik do hamowania u góry. A co dotyczy sprężyn. Ile kosztowała Cię ta zabawa?

  5. #135
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Nie mam "oryginalnego" siłownika. Miałem dwa jakiejś firmy na T z innym systemem montażu (zawleczki z drucika), bez hamowania. Te MM to niby miały właśnie być oryginalne a tu taki ch**.
    Sprężyny są tanie, wychodzi około 10zł za sztukę wraz z przesyłką. Ja zamówiłem trzy sztuki, wyniki zabaw poniżej:
    Zielona: 1S26025
    Niebieska: 2S26025
    Niebieska jest twardsza od zielonej, co daje jej większą siłę otwarcia klapy, ale też wymaga większej siły, aby zamknąć klapę.
    Nie polecam montowania tylko jednej sprężyny na jedną stronę - powoduje to przekoszenie klapy i u mnie doprowadziło do uszkodzenia rantu klapy po stronie bez sprężyny, w okolicy lampy (zerwało lakier).

    Siłowniki posiadam takie:
    https://drive.google.com/file/d/0B7M...hMbTIxbVE/view

    Działanie klapy z zestawem 1x niebieska + 1x zielona:
    https://drive.google.com/file/d/0B7M...pEUE5JUDg/view
    https://drive.google.com/file/d/0B7M...RNeEhYc0U/view

    Działanie klapy z zestawem 2x niebieska:
    https://drive.google.com/file/d/0B7M...dLVUJHczA/view
    https://drive.google.com/file/d/0B7M...NJSkpCX00/view

    Dwie niebieskie wymagają już sporej siły do domknięcia klapy. Na którymś filmie pokazałem również jak u mnie klapa odstaje ze sprężynami - bez sprężyn ładnie się licuje.

  6. #136
    Użytkownik Pasjonat Avatar Proxim@Ar
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Opole, Piła
    Auto
    Brera Tbi
    Postów
    3,572

    Domyślnie

    No kiepsko to wygląda. Chodzi mi o to odstawanie. Ciekawe jak to się ma w sedanie. Nie musi być tam hamowania, jak w SW

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
    147 2001, 1.6 105 KM- była
    156 2003, 2.0 JTS 166 KM- była
    156 2003, 2.5 V6 192 KM- była... ehh..
    156 2005 1.9 JTD~`160 KM była
    159 2006 1.9 JTD- była
    159 2005 1.9 Distinictive- była..
    156 2003 2.0 TS+LPG- była
    156 2003 2,5 V6- była..
    156 FL 2005 1.9 jtd- była
    166 FL 2005 2,4 jtd - była
    Alfa Romeo Crosswagon - był..
    156 FL 3.0 V6 - jest
    Najlepsze auto na świecie - służbowe - jest

  7. #137
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Mam już pomysł jak temu zaradzić, jutro hycam na giełdę po części i zobaczymy co się uda wymodzić
    Mam też pomysł jak rozwiązać brak hamowania w siłownikach, zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 16-09-2015 o 21:18

  8. #138
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    AR 159 1.9 JDTm 16V
    Postów
    57

    Domyślnie

    Mam dokładnie takie same MM. Czy faktycznie ma to znaczenie w którą stronę są zamontowane siłowniki? Masz założone obydwa siłowniki MM na wideo? U mnie o wiele mocniej kołysze autem na górze. Jako że nie mieszkam w PL ze sprężynami jestem skazany na jakieś chińczyki z ebaya. Okazało się że muszę mieć "niebieskie" o długości 20mm - jak zamówiłem 25mm to max ściśnięta sprężyna była wciąż za długa. Bardzo mi się podoba efekt niebieskiej + zielonej. Zauważyłem też że Twój zamek o wiele łatwiej łapie klapę niż mój (trzaskam jak drzwiami w maluchu). Dzięki za wideo - dzięki temu wiem dokładnie czego potrzeba.

  9. #139
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał hjuba Zobacz post
    Czy faktycznie ma to znaczenie w którą stronę są zamontowane siłowniki?
    Przypuszczam, że ma. W środku może być mała ilość oleju, smarująca uszczelniacze tłoka. Jeśli dasz "grubym w dół" o olej spłynie na denko i cześć. "Grubym do góry" powoduje spływanie oleju na uszczelniacze, które rozmazują go z powrotem po cylindrze. Czyli na moje "grubym do góry" da dłuższą żywotność siłownika. Chociaż w sumie jak przy otwartej klapie jest "grube do góry" to przy zamkniętej jest "grube w dół", a tak spędza znakomitą większość czasu. No ale tak kazali montować, to Kali tak montuje

    Cytat Napisał hjuba Zobacz post
    Masz założone obydwa siłowniki MM na wideo?
    Tak, dwie identyczne nówki sztuki wczoraj założone. Wcześniej miałem takie coś:
    https://drive.google.com/file/d/0B7M...NScDhGelU/view
    I w zasadzie ta wymiana nic mi nie dała (tylko portfel o 120zł chudszy).

    Cytat Napisał hjuba Zobacz post
    U mnie o wiele mocniej kołysze autem na górze.
    Na poprzednich siłownikach również mocniej waliło klapą u góry, na tych też potrafi pizgnąć czasem (patrz pierwszy filmik z dwiema niebieskimi).
    Poza tym mam wyjechaną prawą dolną kulkę, do której montuje się siłownik - na filmiku zresztą słychać jak stuka gdy klapa dochodzi na górny koniec. Przez to też jest to takie odbicie klapy na górze.

    Cytat Napisał hjuba Zobacz post
    Zauważyłem też że Twój zamek o wiele łatwiej łapie klapę niż mój (trzaskam jak drzwiami w maluchu)
    Może to zasługa tego, że jakieś 3 miesiące temu próbowałem naprawić podświetlenie bagażnika i wypłukałem sporo syfu z zamka przy pomocy WD-40. Podświetlenie nadal nie działa

    Cytat Napisał hjuba Zobacz post
    Jako że nie mieszkam w PL ze sprężynami jestem skazany na jakieś chińczyki z ebaya.
    Impex nie wyśle Ci za granicę? Te ich sprężyny są fajne dlatego, że są z drutu o przekroju prostokąta, przez co "lepiej się składa". Znaczy ich - to nie są ich, tylko firmy Bordignon. Może znajdziesz gdzieś u siebie jakiegoś dystrybutora.

  10. #140
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Aktualizacja, wczoraj i dziś mimo założonych dwóch niebieskich sprężyn, klapa otwiera się tak jak na filmikach wyżej z zestawem zielona+niebieska, tj. tylko kawałek. Nie wiem czy to kwestia temperatury (sprężyny powietrzne inaczej pracują) czy któryś siłownik szlag już trafił.

Podobne wątki

  1. [159] [159] Automatyczne podnoszenie i zamykanie klapy bagażnika
    Utworzone przez wino-w2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 147
    Ostatni post / autor: 05-03-2020, 19:06
  2. Elektryczne otwieranie i zamykanie klapy bagażnika
    Utworzone przez Artur75 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 04:26
  3. [159] Automatyczne zamykanie szyb
    Utworzone przez spdr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 22:43
  4. Podnoszenie klapy bagażnika z pilota
    Utworzone przez Dawidos w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:29
  5. [155] Automatyczne podnoszenie szyby
    Utworzone przez Negro w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 21:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory