Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: [156] 2.4 jtd sprzęgło po chipie

  1. #1
    btt
    Gość

    Domyślnie [156] 2.4 jtd sprzęgło po chipie

    Witam

    Czy ktoś może próbował do 166 2.4 jtd 136km w serii montowac inne niż fabryczne sprzęgło? Chodzi mi głównie czy będzie pasowało sprzęgło z 20v 175km
    Mam chipa i juz 2 sprzęgło zajechałem w przeciągu 30tys km

    Pozdrawiam
    Bogusław Tabasz

  2. #2
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał btt
    Mam chipa i juz 2 sprzęgło zajechałem w przeciągu 30tys km
    wszystkie Jtd Tdi etc. mają raczej mocne sprzęgła z uwagi na moment obrotowy. Moze twoja technika jazdy pali sprzęgło a chip w tym pomaga. :?:

  3. #3
    btt
    Gość

    Domyślnie

    w porównaniu z benzyniakami to mają mocne sprzęgła. jednak przeznaczone do fabrycznych momentów obrotowych, po dobrym chipie mają dośc, niezależnie od techniki jazdy. no chyba że się chipuje dla dobrego samopoczucia..... a nie korzystania.

    pozdrawiam
    bogusław tabasz

  4. #4
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał btt
    no chyba że się chipuje dla dobrego samopoczucia..... a nie korzystania.
    no racja, nie szukałeś na allegro wzmocnionych ?

    http://allegro.pl/item513191989_sprz...2_0t_2_4j.html

    W skoro pasuje do 220konnej Lanci to będziesz miał problem zajechać to sprzęgło :mrgreen: :mrgreen:
    pozdro.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Również obstawiałbym technikę jazdy. ;-) W ośmiocylindrowych beemkach również szybko zdycha sprzęgło (szczególnie m5 e39 - wystarczy posłuchac na youtube, jak latwo zamordowac w nim sprzęgło), ale jest to kwestia przyzwyczajenia się do deptania gazu po pełnym puszczeniu sprzęgła. Wystarczy potrenowac. Wymieniasz cały komplet, tj. docisk i tarczę?
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  6. #6
    btt
    Gość

    Domyślnie

    tak, wymieniałem komplet. nawet na nowym, seryjnym sprzęgle potrafi ślizgac po wdepnięciu gazu w podłoge (nie podczas zmiany biegu, już na zmienionym)

    pozdr

  7. #7
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    coś masz mocno nie tak z autem ... nie powinno tak byc, moze wina docisku ?

  8. #8
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    Jakie parametry ma teraz Twój silnik? Bo seryjne sprzęgło dużo może znieść przy sprawnych podzespołach, przy bardzo dużym momencie. Przetestowane w wielu warunkach, nie sprawia problemu po 30 tsiącach, nawet przy bardzo ostrej jeździe. Jeżeli ślizga sie coś po wymianie sprzęgła na nowe, to chyba tylko opona
    Sprzęglo pokazane na aukcji allegro jest zwykłym fabrycznym sprzegłem. To że pasuje do benzynowego 220 konnego silnikia nie znaczy że jest mocne. Przy doborze sprzęgła raczej ważniejszy jest moment A silnik benzynowy, turbodołaowany nie będzie miał takiego jak diesel po chipie.

  9. #9
    hajper
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cromik
    Jakie parametry ma teraz Twój silnik? Bo seryjne sprzęgło dużo może znieść przy sprawnych podzespołach, przy bardzo dużym momencie. Przetestowane w wielu warunkach, nie sprawia problemu po 30 tsiącach, nawet przy bardzo ostrej jeździe. Jeżeli ślizga sie coś po wymianie sprzęgła na nowe, to chyba tylko opona
    Sprzęglo pokazane na aukcji allegro jest zwykłym fabrycznym sprzegłem. To że pasuje do benzynowego 220 konnego silnikia nie znaczy że jest mocne. Przy doborze sprzęgła raczej ważniejszy jest moment A silnik benzynowy, turbodołaowany nie będzie miał takiego jak diesel po chipie.
    Że tak zapytam - Ty masz w swojej 155PS - gdzie robiłeś czipsa? Jak się właśnie sprzęgło sprawuje? Olej co ile zmieniasz?

    170PS ze 140 to będzie dobrze czy za dużo? (mowa o żywotności gratów).

    Pozdro.

  10. #10
    btt
    Gość

    Domyślnie

    moja strojona jest indywidualnie na hamowni. rezultat to 178km, 450nm. co ciekawe jak przyjechalem to seria nie miala nawet 130km. podkręcone jest doładownie na turbinie z tego co pamietam do ok 1 bar. faet co to robil mowil że powyżej 160km jest na moją odpowiedzialnośc, normy dymienia nie spełnione

    przeguby poleciały doś szybko ale miała wtedy przebieg około 140kkm. teraz mam 210kkm i problemy tylko ze sprzęgłem.

    o do moich wcześniejszyh wymian sprzęgła, to całkiem możliwe, że mechanik nie wymienił docisku choc powiedział, że wymienił.....

    czyli nikt nie porównywał sprzęgieł z wersji 236km i 175km?????

    odnośnie do uwag n/t techniki jazdy. nie zakładajcie od razu, że jest zła. po chipie NOWE SERYJNE sprzęgło potrafi ślizgac nawet w sytuacji bez zmiany biegu - tzn bieg już dawno wrzucony, jazda spokojna, 2000 obrotów i wtedy wciśnięcie gazu powiedzmy do 1/2 - 2/3. ślizga jak cholera.


    pozdr bt

Podobne wątki

  1. Bład przeładowanie po chipie
    Utworzone przez matisssek w dziale GT
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 15:12
  2. [159] Czy po wywaleniu DPF, EGR zaślepieniu i chipie - dymi?
    Utworzone przez whitefunk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 07-07-2014, 08:07
  3. 156 jtd po seryjnym chipie?
    Utworzone przez Bartol w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 20:27
  4. Mam Alfe po chipie- co teraz??
    Utworzone przez george11 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 21:34
  5. Elastyczność Po chipie 2.4 JTD (156 & 166)
    Utworzone przez Matt21 w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 20:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory