Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [145] swap 1.9TD => 2.5 TD

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pio84
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Piaseczno, Poland
    Postów
    65

    Domyślnie [145] swap 1.9TD => 2.5 TD

    Witam

    Czy ktoś sie zastanwiał czy jest taka możliwosc???
    Przekładka 1.9 TD na 2.5 TD z AR 155

    Widziałem kiedys na jakims forum taki opis ze ktos zrobil i fajnie to podobno jezdzilo....
    Czy ktoś cos slyszał o takim rozwiazaniu ???


    Pozdr

    Pio84
    "Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi."
    Albert Einstein

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    2,5 litra o oszałamiającej mocy 125km - kiedyś to był jeden z mocnieszych diesli w klasie, ale teraz robienie czegoś takiego to sztuka dla sztuki, poza tym to już wiekowa konstrukcja, i skomplikowana w serwisowaniu. Ciekawe też jak z wagą, bo diesle do lekkich nie należą. Najlepiej będzie chyba wrzucić dwuiltrowego TS'a
    1984 GTV6 3.2 24V

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pio84
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Piaseczno, Poland
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    2,5 litra o oszałamiającej mocy 125km - kiedyś to był jeden z mocnieszych diesli w klasie, ale teraz robienie czegoś takiego to sztuka dla sztuki, poza tym to już wiekowa konstrukcja, i skomplikowana w serwisowaniu. Ciekawe też jak z wagą, bo diesle do lekkich nie należą. Najlepiej będzie chyba wrzucić dwuiltrowego TS'a
    1) od strony prawnej przerobka diesla na benzyniaka jest nie mozliwa to raz
    2) nie chodzi o oszalamiajace osiagi czy cos takiego generalnie chodzi o poprawe przyjemnosci z jazdy, a i tak w najblizszym czasie bede musial zmienic silnik wiec myslalem aby zmienic na wiekszy.
    3) tak samo wiekowa konstukcja jak i 1.9TD a co do skomplikkowania obslugi to nie wiem o czym mowisz bo z tego co wiem stare diesle sa wszystkie bardzo podobne.
    4) roznica w wadze 1.9TD a 2.5 TD nie jest jakas powalajaca.

    Tak wieć pytanie brzmi czy sie da i co ewentualnie bedzie dodatkowo potrzebne , a nie czy to ma sens.... takze nie dyskutujemy o wyzszosci benzynowych jednotk nad jednostkami diesla.

    Pozdr

    Pio84
    "Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi."
    Albert Einstein

  4. #4
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    rzeźbić i tak będzie trzeba, może zastanów się nad 2.4 JTD... Wsadzić pod maskę da się absolutne wszystko, kwestia obsługi, tu myślę, że chodzi ilość miejsca pod maską, poza tym potrzebujesz wszystkie graty od 2.5 TD, najłatwiej i najtaniej będzie Ci zakupić jakąś Alfę z tym silnikiem, po czym po prostu zrobić przekładkę-popatrz po szrotach, poszukaj rozbitej ze sprawnym silnikiem, coś w tym stylu bym Ci radził..

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pio84

    1) od strony prawnej przerobka diesla na benzyniaka jest nie mozliwa to raz
    Pio84
    Jesteś pewien? Widziałem wiele swapów z diesla na benzynę i vice versa. Chociażby tutaj, pierwszy lepszy. http://www.racingforum.pl/E30-330d-3...r5-t35873.html
    Może coś się zmieniło, ręki sobie nie dam uciąć.
    Cytat Napisał Pio84
    2) nie chodzi o oszalamiajace osiagi czy cos takiego generalnie chodzi o poprawe przyjemnosci z jazdy, a i tak w najblizszym czasie bede musial zmienic silnik wiec myslalem aby zmienic na wiekszy.
    3) tak samo wiekowa konstukcja jak i 1.9TD a co do skomplikkowania obslugi to nie wiem o czym mowisz bo z tego co wiem stare diesle sa wszystkie bardzo podobne.
    Pio84
    Proponowałbym zrobić lepsze rozeznanie o jakich silnikach tu mowa, zanim zacznie się myśleć o swapowaniu. diesel w 145/6 to świeższa konstrukcja fiata, Diesel 2,5 z 155, 164, czy alfy 75 to diesel VM, i jest nieporównywalnie bardziej skomplikowany niż taki 1,6 d z golfa 2 czy inne "stare diesle". Zaczynając chociażby od rozrządu (silnik który chcesz swapować ma oddzielne głowice), i jest to konstrukcja z lat 80 - stara. Piszesz że zmieniasz silnik, kolejny argument żeby kupić coś nowszego - z mniejszym przebiegiem, i do czego będziesz miał dostęp części.
    Cytat Napisał Pio84
    4) roznica w wadze 1.9TD a 2.5 TD nie jest jakas powalajaca.

    Tak wieć pytanie brzmi czy sie da i co ewentualnie bedzie dodatkowo potrzebne , a nie czy to ma sens.... takze nie dyskutujemy o wyzszosci benzynowych jednotk nad jednostkami diesla.

    Pozdr

    Pio84
    Właśnie odnośnie wagi, masz jakieś dokładne dane, czy tylko "raczej nie ma tragedii"?
    Nikt tu nie dyskutuje nad wyższością paliw (choć tu mowa o alfie sic!) ale weź pod uwagę, że małe auto z ciężkim przodem prowadzi się gówiennie. Stąd sugestia o TS'ie. A jeśli ma jeździć na tylko na wprost to równie dobrze można wrzucić 403 calowego Duramaxa - też się da.
    Reasumując chcesz pakować się w stary skomplikowany silnik - droga wolna. Jak koniecznie diesel, to lepiej coś nowszego i z potencjałem - np. JTD
    tzw. food for thought
    pzdr.

  6. #6
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Zgadzam się z PietereQ'iem. Montowanie tego molocha średnio Ci się może opłacic. Rozejrzyj się też po opiniach o tym silniku, a montowali te cudo w Oplach i Chryslerach.

    Jeśli tak bardzo zależy Ci na dieslu to JTD.

    A tu temat o VM 2.5TD
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar rekwir
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Myszków
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    192

    Domyślnie

    tak z ciekawości jak by się miała zmiana z 2,5 td na 2,4 jtd tu juz można zyskać kilkadziesiąt koników, czy trzeba by dużo kombinować
    Amor patriae nostra lex
    Była 155 1,8 TS
    Była 156 SW 1,8 TS
    Jest 166 2,0 TS

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3.2V6 Q2 (1999r)
    Postów
    37

    Domyślnie

    Silnik 2,5 TD i 2.4 JTD są ciężkie. Dane fabryczne są trochę oszukane. W porównaniu z 1.9 to jest nieduża różnica, ale jest na tyle duża że niszczy przednie zawieszenie w tępie błyskawicznym po zamianie. Wiem co mówię. 2.4 jest nowocześniejszy a pozatym nie wiem czy wiesz ale 1.9 i 2.4 mają dużo wspólnego. Różnią się ilością cylindrów o jeden (4 i 5) i skokiem tłoka. Tłoki mają tą samą średnicę.
    moim zdaniem najkorzystniejszy byłby nowoczesny silniczek 1.9 JTD ze 156 z mocą nominalną 115KM i dodatkowo wzmocniony chipem. Wtedy będziesz miał radość z jazdy. 2,5 TD odradzam ze względu na to że to przestarzała konstrukcja-trochę klekot ;//
    Pzdr :wink:
    Z ostatniej chwili...
    Nadal nie ma skutecznej metody leczenia Virusa Alfa. Objawy paranoidalno schizofreniczne, które mogą się nasilać. W pobliżu torów wyścigowych u pacjenta może występować gorączka

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar rekwir
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Myszków
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    192

    Domyślnie

    w 155 byl 2,5 TD 125KM a 2,4 JTDm ma 200KM czyli 75km roznicy a to duzo, mam nadzieje ze talo by sie wrzaucic silniczek bedzi emnei to kosztowalo troche ale z czasem wszystko das sie zrobic
    Amor patriae nostra lex
    Była 155 1,8 TS
    Była 156 SW 1,8 TS
    Jest 166 2,0 TS

  10. #10
    pikero
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rekwir
    w 155 byl 2,5 TD 125KM a 2,4 JTDm ma 200KM czyli 75km roznicy a to duzo, mam nadzieje ze talo by sie wrzaucic silniczek bedzi emnei to kosztowalo troche ale z czasem wszystko das sie zrobic
    wydaje mnie się że troszkę to za duże koszty są najlepiej kupić uszkodzoną alfę (tył, bok) która i tak nie jest tania przełożyć instalację (wysokiej klasy elektronik samochodowy), dopasować resztę (super mechanik myślący twórczo - taki Picasso wśród mechaników)... przepraszam za stwierdzenie ale wy czasami chyba za bardzo bujacie w obłokach i niezdajecie sobie sprawy że w takiej konstrukcji auta takie swapy to masakra jeżeli chodzi o wykonalność. Efekt w stosunku do kasy, pracy, czasu i tak będzie niewspółmierny. Nie twierdzę że nie da się zrobić bo dziś nie ma rzeczy niemożliwych kwestia jest tylko "za ile" ...

Podobne wątki

  1. SWAP z 2,5 na 3,0/3,2
    Utworzone przez markus w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-12-2019, 21:12
  2. [GTV Spider] Swap 3.0 24v
    Utworzone przez ar4me w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 11:53
  3. SWAP 156 1.6 TS na 2.5 V6
    Utworzone przez chudydegie w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31-10-2014, 11:58
  4. Swap v6 do 147
    Utworzone przez sabotagepl w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 19:56
  5. SWAP z 2.5 na 3.0 24V
    Utworzone przez h0se166 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 09:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory