Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 95

Temat: 159 2.0JTDm(170Ps), co zrobić przed chipem

  1. #81
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    No nie wiem. W moim 1.9 JTDm z 410 Nm komplet Sachsa wytrzymał za mojego użytkowania 30k km, u nowego właściciela 40k i nadal ma się dobrze (stuknęło 4 lata w aucie).

    Zakładałeś u siebie nowe sprzęgło czy same używki? Obijanie tarczy kevlarem i założenie używanego docisku to wciąż nienajlepsze rozwiązanie.

  2. #82
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    I czy kiedykolwiek zalozyl nowy dwumas. Bo to, ze nie stuka i nie ma luzów nie znaczy ze jest dobry i bedzie ok z kolejnym sprzeglem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    159SW 2.0JTDm(2012), 213Ps 420Nm
    Postów
    134

    Domyślnie

    Przy około 100tyś zmienione nowe sprzęgło plus uszczelniacz na wale bo coś się pocił...Trochę pojeździłem i dupa. Następnie moją oryginalną tarczę obiłem kevlarem, ale też długo nie wytrzymało. Okazyjnie kupiłem cały komplet (dwumas, tarczę, docisk i wysprzęglnik ) od znajomego który rozbił swoją z dużo mniejszym przebiegiem, tarczę znów pokryłem kevlarem i miałem nadzieję że po problemie...Teraz podchodzę ostatni raz do tematu, jeśli sytuacja się powtórzy, zmniejszam parametry i sprzedaję...

  4. #84
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Mierzyłeś chociaż raz powierzchnię styku z tarcza na dwumasie czy jest równa i nie odkształcona od przypalania?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #85
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Jak się ma takie problemy, to się idzie do sklepu/hurtowni/warsztatu, kupuje nowy komplet z dwumasem i dopiero wtedy zakłada. Równie dobrze może być źle obita kevlarem tarcza, zła grubość okładziny, szybko się zjedzie i będzie się ślizgać...

  6. #86
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    [MENTION=24352]siewcu[/MENTION] nie wytlumaczysz.. musi byc TANIO


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    159SW 2.0JTDm(2012), 213Ps 420Nm
    Postów
    134

    Domyślnie

    Ludzie przecież piszę że przy około 100tyś nówki były plus uszczelniacz na wale i nie pomogło!!! Później komplet, pewny z niecałymi 50tyś kupiłem od znajomego i wysłałem do firmy zajmującej się sprzęgłami. Gdzie wszystko spasowali pod tarcze z kevlarem itd...Nie jestem tak majętny, żeby co rok zmieniać kompletne przeniesienie napędu. Przecież to kilka tyś zł, jak bym się z tym nie liczył po pierwsze na pewno nie jeździł bym Dieslem po drugie nie Alfą a po trzecie nie siedział bym na Forum...
    Ostatnio edytowane przez Andreus1979 ; 03-01-2018 o 16:39

  8. #88
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Może wrzuć ten wykres po strojeniu.

  9. #89
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andreus1979 Zobacz post
    Ludzie przecież piszę że przy około 100tyś nówki były plus uszczelniacz na wale i nie pomogło!!! Później komplet, pewny z niecałymi 50tyś kupiłem od znajomego i wysłałem do firmy zajmującej się sprzęgłami. Gdzie wszystko spasowali pod tarcze z kevlarem itd...Nie jestem tak majętny, żeby co rok zmieniać kompletne przeniesienie napędu. Przecież to kilka tyś zł, jak bym się z tym nie liczył po pierwsze na pewno nie jeździł bym Dieslem po drugie nie Alfą a po trzecie nie siedział bym na Forum...
    Przeczytaj jeszcze raz co pisałem powyżej. Skuteczność przeniesienia zależy w dużej mierze od jakości powierzchni styku na dwumasie. Jak przypaliłeś sprzęgło to ta powierzchnia nie jest już idealnie płaska przez co połączenie z tarczą sprzegla nie jest 100% a np 80% i przez kolejne tysiące ta skuteczność spada do momentu w którym znów zaczyna puszczać i znów klniesz bo AR to gówno. A problem leży w postępowaniu diagnostycznym i naprawczym mechanika.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #90
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    159SW 2.0JTDm(2012), 213Ps 420Nm
    Postów
    134

    Domyślnie

    Nerwowo się chłopaki zrobiło... Nie piszę że Alfa to gówno itd. Sam sobie taką nowiutką kupiłem, dotarłem, szanowałem, regularnie serwisowałem. Od 22 lat i blisko miliona km jeżdzę autami i nigdy nie miałem takich problemów, coś się zepsuło wymieniałem i problem nie wracał. Jeźdzę może i szybko, ale nie palę gumek, nie ścigam się spod świateł a obroty rzadko schodzą poniżej 2000 i raczej potrafię użytkować nowoczesnego diesla ...Nie jestem mechanikiem, więc problem zlecam odpowiednim ludziom. Pisząc tutaj miałem nadzieję że ktoś miał podobny problem i napisze coś w stylu : załóż graty od Insigni BiCdti, znoszą 500 i idealnie pasują!!! Te części nie należą do najtańszych i nie chcę zaliczyć kolejnej wtopy, wole te pieniądze wydać na np. dzieci...
    Kolego omen, mając większy budżet ; nie jeździł bym dieslem, bo nie musiał bym oszczędzać, nie kupiłbym Alfy, bo wolałbym Maserati a Nie siedział bym na forum, bo bym podróżował...Wiec nie stresuj się. Alfa to nie jest złe auto tylko mało uczciwych mechaników potrafi je naprawiać w naszym zalanym VAGinami kraju
    Ostatnio edytowane przez Andreus1979 ; 04-01-2018 o 06:56

Podobne wątki

  1. Giulietta 1,4 Turbo MultiAir 170PS
    Utworzone przez SirDeav w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 21:23
  2. V6 Gdzie, za ile, co należy zrobić przed zalozeniem gazu
    Utworzone przez jarem19928 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 16:41
  3. Co warto zrobić przed zimą?
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 17:41
  4. Co przed chipem polecacie?JTD m-jet 16V 140km.
    Utworzone przez Andreus1979 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-12-2009, 10:11
  5. Co zrobić przed zimą
    Utworzone przez mrutyś w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2007, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory