Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 54

Temat: AR159 Chiptuning a Q-tronic? Fakty i mity.

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pirat159
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Finlandia
    Auto
    Alfa Romeo SW 2.4 JTDm q-troniq
    Postów
    306

    Domyślnie

    No właśnie ja też nie widzę zbytniej różnicy w trybie zwykłym a sport. Jedyne co mogę wnioskować to sport nie jest do wyrywania spod świateł (tu akurat w 2.4 momentu nie brakuje i można ładnie odskoczyć by zaraz zmienić pas, ale nie do scigania :p) bardziej tryb sport w 2.4 moim zdaniem jest dedykowany do fajnej dynamicznej jazdy po krętych drogach, bo tak się zachowuje utrzymuje niższy bieg w zakresie wyższych obrotów (tak samo panowie robicie z manualem jak macie kilka zakrętów to na odcinku 100m nie wbijacie 4 i zaraz redukujecie do 3 bo to bezsensu, tylko płynnie lecicie na jednym biegu) taka moja opinia po doświadczeniach z Qt.
    I zastanawiam się nad chipem.

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 2.4 Q-Tronic 2009
    Postów
    326

    Domyślnie

    Mam bardzo podobne obserwacje, duzo więcej przy starcie zależy od tego w jaki sposób operuje się gazem. No może w trybie sport trochę później zmienia bieg chociaż to raczej bez znaczenia bo na wysokich obrotach już tak ładnie nie idzie. W zwykłym trybie przy bucie też późno zmienia bieg. Może redukuje szybciej w S? Tego nie sprawdziłem.

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pirat159
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Finlandia
    Auto
    Alfa Romeo SW 2.4 JTDm q-troniq
    Postów
    306

    Domyślnie

    No właśnie a w zasadzie to jaka to jest skrzynia w 2.4? Czy taka? TF-80SC

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 2.4 Q-Tronic 2009
    Postów
    326

    Domyślnie

    Tak, zwana inaczej AF40.

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Czy w przypadku chipowania silnika warto zastanowić się nad ewentualną modyfikacją softu skrzyni? Może ktoś już o tym wspominał i nie doczytałem ale na logikę biorąc byłoby to chyba korzystne rozwiązanie, które może poprawiłoby jeszcze osiągi. Czy ktoś już coś takiego robił? Pzdr.

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Wydaje się mi że jeszcze nikt tego nie robił w przypadku qtronica. A była by to interesująca opcja. Ja bardzo chętnie zmieniłbym żeby lock-up zapinał się już przy 30km/h.

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Odświeżę trochę temat Jak sprawują się wam Qtroniki po chipie (1.9 JTDm 150 KM) z punktu widzenia czasu/dłuższej eksploatacji ? Jakieś awarie z półośkami, konwerterem, czy szarpaniem skrzyni? Także ciekawią mnie wrażenie po chipie w automacie - jak przyspieszenia miasto, trasa przy prędkościach autostradowych, ewentualnie jaki Vmax Ktoś jeździ po remapie i z DPF'em na pokładzie ? Jestem świadomym użytkownikiem i wiem że nawet serię idzie zarżnąć, dlatego studzenie turbiny, brak piłowania na zimnym itd. mam we krwi Czekam na info jakie są wasze wrażenia/odczucia po dłuższym czasie Pozdrawiam Paweł

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    WWA
    Auto
    156 GTA SW 2004 // 159 2.4 SW q-tronic 2009
    Postów
    29

    Domyślnie

    Czesc,
    sam jestem posiadaczem 2.4 q-tronica dlatego konkretnie sprawdzam siec pod katem takiego zestawu i tuningu - plotki o skrzyni powstrzymywaly mnie od poczatku.
    Trafilem na goscia Jabawok na AO, ktory tworzyl project q:
    https://www.alfaowner.com/Forum/tuni...rs-thread.html

    Jesli ktokolwiek chce krecic 2.4 z q-troniciem to polecam zapoznac sie z calym watkiem: od remap skrzyni po ojej chłodzenie. Projekt jezdzi nadal na 330KM i 800NM... (wiecej szczegolow moge zdradzic z korespondencji z Jabawok).

    Pisalem do Jabawok mailowo, okazuje się, ze informacje na WIKI o skrzynie Aisin AF40 (https://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC) sa nieprawdziwe.
    WIKI podaje ze producent ogranicza moment skrzyni do 440NM.
    Jak zapewnia Jabawok, po zgraniu oprogramowania skrzyni, mozna znalezc fabryczne ustawienia programowe na 510NM (ale jeszcze zalezy jakie przelozenie i ile obrotów - o szczegóły rowniez odsylam do korespondencji na zyczenie).
    Oczywiscie mozna przeprogramowac ustawienia przelozen. Oprocz przegrzewania sie skrzyni (dodatkowe chlodzenie, mechaniczne, wlasnej roboty) wszytstko jest okay - jedne z najwytrzymalszych sprzetow (swoja droga, gdyby automaty byly słabe to caly rynek tuningu w stanach nie mialby sensu ).

    PS. Project Q do kupienia za 5000 funtow - gdyby ktos byl zainteresowany. Szczegoly projektu jeszcze tutaj oraz kontakt do wlasciciela: https://jabawoki.com/2014/07/07/alfa-159-ti/

    Pozdr!

  9. #49
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał _dave Zobacz post
    Czesc,
    sam jestem posiadaczem 2.4 q-tronica dlatego konkretnie sprawdzam siec pod katem takiego zestawu i tuningu - plotki o skrzyni powstrzymywaly mnie od poczatku.
    Trafilem na goscia Jabawok na AO, ktory tworzyl project q:
    https://www.alfaowner.com/Forum/tuni...rs-thread.html

    Jesli ktokolwiek chce krecic 2.4 z q-troniciem to polecam zapoznac sie z calym watkiem: od remap skrzyni po ojej chłodzenie. Projekt jezdzi nadal na 330KM i 800NM... (wiecej szczegolow moge zdradzic z korespondencji z Jabawok).

    Pisalem do Jabawok mailowo, okazuje się, ze informacje na WIKI o skrzynie Aisin AF40 (https://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC) sa nieprawdziwe.
    WIKI podaje ze producent ogranicza moment skrzyni do 440NM.
    Jak zapewnia Jabawok, po zgraniu oprogramowania skrzyni, mozna znalezc fabryczne ustawienia programowe na 510NM (ale jeszcze zalezy jakie przelozenie i ile obrotów - o szczegóły rowniez odsylam do korespondencji na zyczenie).
    Oczywiscie mozna przeprogramowac ustawienia przelozen. Oprocz przegrzewania sie skrzyni (dodatkowe chlodzenie, mechaniczne, wlasnej roboty) wszytstko jest okay - jedne z najwytrzymalszych sprzetow (swoja droga, gdyby automaty byly słabe to caly rynek tuningu w stanach nie mialby sensu ).

    PS. Project Q do kupienia za 5000 funtow - gdyby ktos byl zainteresowany. Szczegoly projektu jeszcze tutaj oraz kontakt do wlasciciela: https://jabawoki.com/2014/07/07/alfa-159-ti/

    Pozdr!
    Ten moment, to niezła ściema jest.
    Ostatnio edytowane przez mlody2788 ; 04-10-2018 o 21:36
    SCYZ-GUM , Myślenice , 3-go Maja 22
    Modyfikacje Mechaniczne, Serwis, Sprzedaż AR

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    WWA
    Auto
    156 GTA SW 2004 // 159 2.4 SW q-tronic 2009
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody2788 Zobacz post
    Ten moment, to niezła ściema jest.
    Możesz rozwinąć?

Podobne wątki

  1. Selesped fakty i mity
    Utworzone przez Andy1970 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-03-2012, 19:37
  2. [159] 159 ....Servis FAKTY i MITY
    Utworzone przez Babos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-12-2010, 15:02
  3. Pb95 a 98 fakty mity
    Utworzone przez Colin w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-09-2009, 20:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory