Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: AR Gtv rwd

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    a może dorobić koło zamachowe? na racingforum jest człowiek o nicku ALI23, wykonuje takie różne rzeczy i może coś Ci doradzi i powie, czy i za ile da się wykonać customowe koło zamachowe zostaje też kwestia dobrania skrzyni, zrobienia adaptera, dopasowania jakiejś tarczy sprzęgła, docisku, adaptera...

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kubus1616
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Gtv 16 VT
    Postów
    34

    Domyślnie

    przyszedl mi do glowy pomysl ze kolo zamachowe,tarcza sprzegla i docisk moze byc przy silniku. Teraz popisze sie zdolnościami w paincie i narysuje jak bym to widział. mam nadzieje ze narysowałem i opisalem do dośc jasno
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa rwd.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	22.0 KB
ID:	149618  

  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    transaxle chcesz robić? bezsens, poza tym pomyśl o tym, że przy jakiejś mocnej turbobenzynie wszystkie "wały" będziesz musiał wyważyć do jakichś minimum 8k rpm.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kubus1616
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Gtv 16 VT
    Postów
    34

    Domyślnie

    No coś na podobe transaxle. Myślę że to chyba nie jakiś wielki problem wyważyć wał to takich obrotów przecież na 5/6 biegu wał w zwykłym układzie osiąga prędkość obrotowa jak silnik chyba że coś pokręciłem. A czy to bezsens to nie wiem taki układ stosuje teraz ferrari poza tym wpływa to korzystnie na rozkład masy ;-)

  5. #25
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    a skąd weźmiesz skrzynię transaxle?

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kubus1616
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Gtv 16 VT
    Postów
    34

    Domyślnie

    Myślałem o skrzyni od fiata coupe z szpera seryjna bo taka mam na stanie trzeba by tylko wałek przerobić aby było można założyć mocowanie walu.

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubus1616 Zobacz post
    Myślałem o skrzyni od fiata coupe z szpera seryjna bo taka mam na stanie trzeba by tylko wałek przerobić aby było można założyć mocowanie walu.
    Bez sensu. Jak już rzeźbić, to w gotowych rozwiązaniach, choć skrzynia z 75 nie należy do najbardziej pancernych. Wtedy masz dwa koła zamachowe - jedno na silniku, drugie wraz ze sprzęgłem na skrzyni biegów.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Reggie4ever
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 SW 1.9 JTD 16V TI
    Postów
    331

    Domyślnie

    Transaxle miały też Porsche 924. Był tam też chyba jakiś silnik z Audi ale słaby. Żeby zmieścić skrzynię z tyłu podłoga bagażnika musi pójść mocno w górę.

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Nie ma co się bawić w półśrodki - wrzuć Haldexa z VW, sterowniki do tego są rozkminione, części w miarę dostępne - spore szanse na powodzenie. Ludzie latają z tymi napiędami z mocami o których na tym forum nikt nie mówi głośno

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 20V
    Postów
    34

    Domyślnie

    Wszystko co napisane moim zdaniem jest totalnie bez sensu. Piszesz że masz igła bude a i tak nie obejdzie się bez krojenia i spawania. Moje zdanie jest takie:
    Kup Gtv z Niemiec za psie pieniądze i moduj do woli tak aby nie było ci żal wyciąć podłogi i wstawić inne bebechy/ Wtedy efekt będzie. Ale jak Napisał Teddy. Worek Kasy.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory