Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Chiptuning 166 2,4 jtdm

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Łowicz
    Auto
    Alfa 166 2,4 jtd 20V
    Postów
    10

    Domyślnie Chiptuning 166 2,4 jtdm

    Witam, kilka miesięcy temu przyjechała do mnie z Włoch Alfe 166 2,4 20v i zastanawiam się nad podniesieniem jej mocy. Przeczytałem już wiele tematów, wiem mniej wiecej kto jest polecany na forum, ale niestety do wszystkich mam daleko -co nie znaczy, że przez to sobie odpuszcze. Może ktoś może polecić kogoś pewnego w okolicach Łowicza tj między Łodzią a Warszawą?Potrzebuje kogoś takiego bliżej, ponieważ musze uporać się jeszcze z problemem nadmiernego dymienia na czarno(filtr powietrza wymieniony, egr zaślepiony blaszką z dziurkami, czujnik ciśnienia doładowania wyczyszczony, gruszka turbiny wychyla się swobodnie), a to może kosztować kilka wizyt. Dziś zamierzam jeszcze pojechać na sprawdzenie wtrysków pod komputerem w Boschu.
    Tylko zastanawia mnie jedna rzecz. Bella bez większego pproblemu osiąga na autostradzie licznikowe 230 km/h- opony zgodne z książką tj 225/45 r 17.
    Jak najprościej dowiedzieć się czy ktoś w Italii już czegoś tam nie zadziałał, tak, żeby nie pojechać do jakiegoś tunera, który niewiele zrobi a skasuje mnie za pełną modyfikację?

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    156 2.4 JTD
    Postów
    123

    Domyślnie

    jechać na hamownię na początek, a jak masz automat to lepiej odpuścić sobie temat bo zysk nie warty zachodu.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Zrób logi. Jak samochód jest "niesprawny" to hamownia może nie być wyznacznikiem czy jest soft czy nie.
    A najlepiej to zgrać zawartość.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Łowicz
    Auto
    Alfa 166 2,4 jtd 20V
    Postów
    10

    Domyślnie

    Skrzynia manual. Niestety w moim miasteczku to problem jest nawet z hamownią. Zaproponujcie kogoś uczciwego między Łodzią a Warszawą, bo chyba jedynie tak uda mi się to załatwić. Ewentualnie poczytam jeszcze trochę forum i się zorientuje w kabel i program musze się zaopatrzyć, żeby móc samemu podpiąc się pod auto, bo na ten moment nie mam takiej możliwości.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adrian1115
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ex GT 1.9 JTD/ex 166 FL 2.4 JTDm
    Postów
    312

    Domyślnie

    Jak dymi mocno to w pierwszej kolejnosci zrób logi ale raczej przeplywka już siada powoli. Moja seria na autostradzie prawie 240 licznikowe poszła więc twój też swoją moc ma.


  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Łowicz
    Auto
    Alfa 166 2,4 jtd 20V
    Postów
    10

    Domyślnie

    Byłem dziś u kolegi "maly_777" w Warszawie, żeby podpiąc auto pod komputer. Szczerze śmiało moge wszystkim polecić, bo ma ogromną wiedze i jest bardzo rzeczowy. Okazuje się, że wtryski, przepływka, overboost, egr raczej są ok. Najprawdopodobniej mam zapieczone kierownice turbiny lub ewentualnie gruszką się przycina. Ponadto wygląda na to, że mam w aucie czystą serie. Wracając do domu na autostradzie było bardzo pusto więc postanowiłem sprawdzić jeszcze raz tą prędkość, odpuściłem przy licznikowych 245 bo zbliżały się auta, ale zapas obrotów jeszcze był. Cóż, zostaje zabrać się za turbinke i pomyśleć o jakimś programie, bo najwyraźniej silnik jest jeszcze w fajnym stanie

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    156 2.4 JTD
    Postów
    123

    Domyślnie

    to znaczy, że jest szybka jak 3.2 v6 w co raczej wątpie

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Łowicz
    Auto
    Alfa 166 2,4 jtd 20V
    Postów
    10

    Domyślnie

    Byc może licznik ma jakies przeklamanie większe niż zwykle. W każdym razie opony książkowe tj 225/45 r17. Tez mnie troche zdziwiła ta prędkość ale przeciez nie będę się zbytnio martwil, ze jeździ szybciej niż powinna Auto ma 180 tys km na liczniku i są podstawy do tego żeby twierdzić ze przebieg jest rzeczywisty. Mam nadzieje, ze po prostu mam wyjątkowo udany egzemplarz

Podobne wątki

  1. [159] Chiptuning 2.0 JTDm - wrażenia użytkowników
    Utworzone przez mar0s w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 11-05-2023, 08:38
  2. Chiptuning w 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez plancior w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 322
    Ostatni post / autor: 11-12-2020, 21:18
  3. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  4. Podatność na chiptuning 1.9 JTDm 16v CF3, a CF4.
    Utworzone przez Astin w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 20:41
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory