Strona 36 z 48 PierwszyPierwszy ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 471

Temat: 147 1.6 TS Turbo---> 2.0 TS Turbo

  1. #351
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Polecam firmę Zelan z Nakla nad Notecią.. Wpisz sobie na Google to znajdziesz ich bez problemu. Junak w oryginale. Tylko zapłon jest przerobiony i iskra jest z cewki od syreny. Nie chciał chodzić na oryginalnym iskrowniku. Strzelał. Kombinowal.

    Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

    Takie foto jeszcze mam. Licznik vdo z początku produkcji. Zwróć uwagę na zbiornik paliwa. Tez jest inny niż od m10. Tez z początku produkcji. To jakby powiększony zbiornik od wfm
    Ostatnio edytowane przez stuntmachine ; 14-11-2017 o 17:20

  2. #352
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Ale dlaczego nie z przewodem ? U mnie taki wskaźnik ciśnienia z jakiegoś MTZ'ta czy innego sprzętu rolniczego ma się już jak najlepiej ładnych parę lat, w tym czasie u znajomych pare zmian było bo pozdychało elektroniczne badziewie
    W sumie to chyba kupię taki zegar a przewód zastąpię przewodem kontrolnym do hydrauliki - ma niewielką średnicę i wytrzymuje 600bar
    Jest jeszcze jedna opcja: jako czujnik można wykorzystać czujnik ciśnienia paliwa(zasilanie pompy CR) z BMW. I wtedy jest pewna elektronika a nie jakaś chińszczyzna.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    Polecam firmę Zelan z Nakla nad Notecią.. Wpisz sobie na Google to znajdziesz ich bez problemu. Junak w oryginale. Tylko zapłon jest przerobiony i iskra jest z cewki od syreny. Nie chciał chodzić na oryginalnym iskrowniku. Strzelał. Kombinowal.

    Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

    Takie foto jeszcze mam. Licznik vdo z początku produkcji. Zwróć uwagę na zbiornik paliwa. Tez jest inny niż od m10. Tez z początku produkcji. To jakby powiększony zbiornik od wfm
    Piękny!!! Ja latałem na iskrowniku. Ale teraz mam chytry plan na zapłon.

  3. #353
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ale chyba nie każda elektronika to chińszczyzna (w złym słowa znaczeniu) , ja po porażkach ze Stri (całkiem możliwe że to autogauge w innym opakowaniu) założyłem VDO (prawdziwe , nie VDO-look) i do ciśnienia i temperatury, i może finezyjne nie są czy migoczące i bajerzaste ale solidnie pokazują co powinny i temat myślę że jest odfajkowany na dłużej niż wóz wytrzyma. STACK ponoć też są solidne, a jedne i drugie w podstawowych wersjach nie zabijają ceną.

  4. #354
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał imtm Zobacz post
    W sumie to chyba kupię taki zegar a przewód zastąpię przewodem kontrolnym do hydrauliki - ma niewielką średnicę i wytrzymuje 600bar
    Ja mam własnie zakute jakieś 3mm PTFE z oplocie stalowym i spokój, cienkie elastyczne.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #355
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Po co tak kombinujecie z tymi zegarami i teoriami o rozlatujących się czujnikach i rozlanym olejem?

  6. #356
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    To nie oni tylko ja , i to nie teoria tylko jak jednoznacznie i bez owijania w bawełnę powiedziałem - _mój osobisty subiektywny dyskomfort_ siedzenia w pobliżu rurki z olejem pod ciśnieniem. Pewnie nieracjonalna ta obawa (?!), ale ona jest w mojej głowie i tyle , a jak to ma być przyjemność, to po co nawet nieracjonalne schody sobie stawiać.
    Natomiast jeśli Ci chodzi o to, że po co zegar ciśnienia oleju w ogóle, to jednak w TS to mus.

  7. #357
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Gdyby ktoś szukał pewnego czujnika ciśnienia do wskaźnika to wynalazłem że można takie coś kupić w Toyota nr kat 8352060051 - minusy:gwint M10x1 zamiast M14x1.5 i brak wyjścia na kontrolkę.
    Druga opcja to nadajnik z Opla. Numer kat 1252563 lub 1252564. Zgadza się gwint i jest wyjście na kontrolkę.

  8. #358
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    To nie oni tylko ja , i to nie teoria tylko jak jednoznacznie i bez owijania w bawełnę powiedziałem - _mój osobisty subiektywny dyskomfort_ siedzenia w pobliżu rurki z olejem pod ciśnieniem. Pewnie nieracjonalna ta obawa (?!), ale ona jest w mojej głowie i tyle , a jak to ma być przyjemność, to po co nawet nieracjonalne schody sobie stawiać.
    Natomiast jeśli Ci chodzi o to, że po co zegar ciśnienia oleju w ogóle, to jednak w TS to mus.
    Nie wychodź z domu. Wszędzie czają się ciężarówki które mogą Cie staranować.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #359
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Tam gdzie jeżdżę ts-em nie ma ciężarówek
    Czyli mam vywalic porządne vdo elektryczne żeby ćwiczyć realne spojrzenie na zagrożenia.
    Omen , po co, powiedz po co gdy sa przyzwoite elektryczne, po prostu po co?
    Kazdy element można podważyć, jego sens itd. Ja mam koncepcje aby nie komplikować auta które obrywa , gdy to nie jest niezbędne bo nawet najmniejsze prawdopodobieństwo jest większe niz zerowe - wycieku bez wypadku czy przy dzwonie. W elektrycznym nie istnieje. Null. Tak jak ciężarówki na torze.

  10. #360
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Kazdy element można podważyć, jego sens itd. Ja mam koncepcje aby nie komplikować auta które obrywa , gdy to nie jest niezbędne bo nawet najmniejsze prawdopodobieństwo jest większe niz zerowe - wycieku bez wypadku czy przy dzwonie. W elektrycznym nie istnieje. Null. Tak jak ciężarówki na torze.

    Srata pierdata widać nie widziałeś jeszcze jak pięknie gruszka potrafi ciec od elektryka, albo jak z chinola elektronika czujnika wyłazi plastikowe wnętrze od temperatury oleju Ori VDO trochę podziała, ale np. taki Autogauge na gruszce pierwsze zgrzanie do 150 stopni i pokazuje wskazania wg faz księżyca zaraz a z czasem szczy olejem na okuciu gruszki.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  2. Turbo do 156
    Utworzone przez bastersebek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 19:56
  3. Gaz w 2.0 V6 TURBO?
    Utworzone przez jarzit w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 17:06
  4. Swap z 2.0 V6 turbo na 2.5 V6 turbo
    Utworzone przez Fred w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory