Strona 37 z 48 PierwszyPierwszy ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 471

Temat: 147 1.6 TS Turbo---> 2.0 TS Turbo

  1. #361
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Panowie, przygotowałem pacjenta do przeszczepu i po weekendzie będę miał wyrwane 1.6. Z racji tego, że nie mam co z tym zrobić, to może ktoś coś by chciał z tego żelastwa? Wał i miska coś tam może kosztować. Alternator 105A kilka tysięcy po generalnym remoncie, rozrusznik z 2.4 20V. Szkoda to wyrzucać na złom.

    PS Czy ktoś śledzący wątek ma 147 1.9jtd 8V/16V? Potrzebuję info jak przebiega dolny wąż chłodnicy(prawa strona samochodu). Mniej więcej jaka jest wysokość, odległość między wyjściem z chłodnicy a króćcem na głowicy.

  2. #362
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Srata pierdata widać nie widziałeś jeszcze jak pięknie gruszka potrafi ciec od elektryka, albo jak z chinola elektronika czujnika wyłazi plastikowe wnętrze od temperatury oleju Ori VDO trochę podziała, ale np. taki Autogauge na gruszce pierwsze zgrzanie do 150 stopni i pokazuje wskazania wg faz księżyca zaraz a z czasem szczy olejem na okuciu gruszki.
    Autogauge nie wiem, ale StriX faktycznie pokazywał cuda-skacze przy zmianach obrotów jak szalony, na jałowych realnie pokazuje porównując z warsztatowym, a temp oleju jak piszesz spokojnie mogl mieć bo jeździłem na nim sesje 15 minutowe gdzie po zamontowaniu wsk temp dopiero zobaczyłem ze 140 po kilku kolkach jest i robiłem ze dwa chlodzace. To ile musiało być latem gdy nie wiedziałem jaka ta temp jest i cale sesje bez chłodzenia jezdzila.
    Ciekniecia nie bylo ale zaraz wylecial jak zaczal wariowac robiąc miejsce na vdo zanim przyszlo rozpatrzenie reklamacji (negatywne swoja droga, dwukrotnie...) To kolejne podejrzenie ze stri to to samo co autogauge.
    Vdo jednak dają radę ten sezon 1000 km torowych. W przyszłym będzie chlodnica oleju to powinien miec lżej.

  3. #363
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    - Mam elektroniczne STRI - 4 lata, w tym 3 lata jeździł, łącznie teraz to ok. 80 kkm. To jest spory przebieg, nawet na warunki nie – torowe. Działa i nigdy wycieków nie było. 140st to mój silnik wcześniej normalnie w trasie potrafił osiągnąć na wyższych obrotach przy prawidłowym ECT, a czujniki żyją.
    - mają tą przewagę, nad każdym zegarem mechanicznym, że mają własną kalibrację. Nie trzeba ich oddawać do wzorcowania co rok.
    - ja sprawdzałam mechanicznym na jałowym i na obrotach, zaraz po montażu. 0,2 bara było różnicy, wyżej pokazywał elektroniczny, ale ten mechaniczny nie był nowy. Przy schodzeniu z obrotów tak samo się zachowywały. Może kwestia lokalizacji, ja mam montowany na pompie olejowej. Na bloku, możliwe, że inaczej się zachowuje.
    - prawdą jest, że jak złapie 150st, to czujnik temp. oleju pokazuje świat, wychodzi poza zakres i tak trzyma do kolejnego rozruchu, ale tylko wtedy jeśli narastanie temp. oleju jest b. szybkie. Każdy układ elektroniczny ma swoją logikę działania. Natomiast ten od ciśnienia oleju pracuje poprawnie, nawet przy takich temp. Szczerze mówiąc, silnik nie wytrzymał temp. oleju (przytarł się, zjechał pierścienie olejowe, na jednym cylindrze do 0). Chyba, że czujnik był dodatkowo podgrzewany przez bliskość z za długim filtrem oleju. Tak, czy owak wtedy wszyscy myśleli, że gówniany czujnik fiksuje.
    - czujniki pracują na innym silniku nadal. Co prawda pomiar ciśnienia nie był mierzony na mechanicznym dla porównania. Na tej samej pompie olejowej pokazuję na rozgrzanym max ciśnienie oleju nieco za nisko do fabryki, a o 1 bar niżej niż na poprzednim silniku. To się zmieniło, ale i wcześniej i teraz jest powtarzalny pomiar i odtwarzalny.
    - wszystko ma swoje wady i zalety, sympatie i antypatie, ale dobre wskaźniki elektroniczne nie są chyba aż takie złe.

  4. #364
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    U mnie dwa StriX z InterCarsu - króciutko popracowały, pierwszy uznano reklamację , dostałem drugi (komplet zegar + czujnik , kabelki itd) i ten wariuje. Był 2 x na reklamacji odesłali że dobry, zamontowany teraz do Vki 156 - dalej te same głupoty pokazuje, choć ma dni lub właśnie na jałowych - że stabilnie i dobrze. Jak nie ma zaufania to trudno trwać przy nim
    A o kalibracji to nie wiedziałem że trzeba robić ?

  5. #365
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Ja mam 3 zegary w sumie, 2x autogauge + 1x greddy. Wszystkie śmigają jak na razie OK, pomiary powtarzalne. Aczkolwiek nie śmigam tak ekstremalnie jak wy - temp. oleju miałem max chyba ze 130.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #366
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Ja się nie spotkałem jeszcze z puszczającym olej bokiem czujnikiem. Jedyne co to u kolegi temperatura oleju ałtogałgana się rozpadła, ale wypadł tylko czujnik wklejony we wkręcaną śrubkę. A że jest to wydrążona śrubka to nic nie ma prawa wylecieć... Trzeba tylko dobrze teflonem owinąć, bo teoretycznie samouszczelniający gwint NPT nie zawsze tak działa, nawet jak otwór jest tak nagwintowany(hint: pasuje w otwór na śrubę M6)

  7. #367
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    moje doswiadczenia sa takie ze autogauge to jednak lubi pokazywac cuda
    zakupilem w zamian caly zestaw Innovate... tylko nie mam czasu ani checi go zakladac

    w

  8. #368
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    te steppermotor peak warning działają nawet dobrze... choć przy takim projekcie wolałbym coś lepszego, do jakiegoś auta po małych modach gałgany dadzą radę jest jeszcze coś takiego jak rwd power minidisplay, ale to mniej typowo wyglądający sprzęt... http://driftshop.pl/shop/index.php?7...ry-silnika-ebc choć działa świetnie, szczególnie to ebc - co by się nie podłączyło to i tak działa w nissanie testowaliśmy w multidisplayu podłączony n75 vag zamiast zaworka mac, kilka przejazdów i śmigało bez problemów...

  9. #369
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Wykopalisk ciąg dalszy...Rurki wody do turbo z Lanci 2.0 Turbo
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rurki woda.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	77.9 KB
ID:	238122
    No i komplet chłodnic z wentylatorem od diesla
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0583.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	68.6 KB
ID:	238137Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0585.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	94.8 KB
ID:	238138Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0586.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	160.9 KB
ID:	238139
    Ostatnio edytowane przez imtm ; 23-11-2017 o 21:50

  10. #370
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Panowie, szukam rury ze zdjęcia poniżej. Nie da się tego kupić w serwisie. Rura jest w silnikach 2.0-2.4 20V w Lancii Kappa. Może macie jakieś źródło?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rura głowica.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	85.9 KB
ID:	238140

Podobne wątki

  1. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  2. Turbo do 156
    Utworzone przez bastersebek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 19:56
  3. Gaz w 2.0 V6 TURBO?
    Utworzone przez jarzit w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 17:06
  4. Swap z 2.0 V6 turbo na 2.5 V6 turbo
    Utworzone przez Fred w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory