Strona 1 z 48 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 471

Temat: 147 1.6 TS Turbo---> 2.0 TS Turbo

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie 147 1.6 TS Turbo---> 2.0 TS Turbo

    Jeżdżę już swoją Alfa 3 lata i niestety odczuwa się brak momentu i mocy w silniku 1.6 (miał być 2.0 ale akurat nic ciekawego nie mogłem znaleźć). Miał to być typowy dupowóz na miasto ale apetyt urósł. Była chwila zawahania żeby zmienić na Clio III RS lub inne tego typu maleństwo, ale zauroczenie Alfą zrobiło swoje i wpadłem na pomysł(głupi? ) żeby dołożyć turbo
    Krótko o projekcie (z założenia budżetowym):
    -turbo KP39 z Ford Kuga 1.6 180KM
    -kolektor wydechowy hybryda z 1.9JTD i przejściówka zrobiona przeze mnie
    -down pipe spawany z nierdzewki
    -katalizator z Forda Kugi
    -większa przepustnica z 2.0 TS (już jakiś czas siedzi i silnik bardziej żywiołowo reaguje na gaz, P&P)
    -intercooler do wybrania, ale chyba wejdzie z Giulietty
    -wystrojenie na oryginalnym sterowniku (są duże rezerwy na MAF więc tylko zdjąć kagańce z mapy)
    -docelowe doładowanie 0.45 bara max
    -wtryskiwacze siedzą już ciut większe (17% wydajności) i to powinno wystarczyć, sprawdzę po uruchomieniu jaki jest PWM na pełnym obciążeniu, jakby co korekta
    -wymiennik ciepła woda olej i magistrala wodna z 1.6 TS 120KM
    Poniżej kilka zdjęć:

    Muszę tylko zamienić zawór DV z elektrycznego na pneumatyczny. Regulacja ciśnienia doładowania tylko na waste gate. Z braku czasu projekt zajmie jeszcze ze dwa, trzy tygodnie.

    Czy mogę prosić właściciela 147 1.9 JTD żeby zrobił zdjęcia puszki filtra i jej zamocowania w samochodzie? Muszę wrzucić inny airbox i zdaje się że od JTD będzie OK.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a5.jpg
Wyświetleń:	1350
Rozmiar:	92.0 KB
ID:	168597   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a4.jpg
Wyświetleń:	1352
Rozmiar:	105.1 KB
ID:	168598   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a3.jpg
Wyświetleń:	1349
Rozmiar:	100.3 KB
ID:	168599   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a2.jpg
Wyświetleń:	1329
Rozmiar:	107.5 KB
ID:	168600   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a1.jpg
Wyświetleń:	1384
Rozmiar:	112.5 KB
ID:	168601  

    Ostatnio edytowane przez imtm ; 02-06-2015 o 08:33 Powód: Dodanie zdjęć

  2. #2
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Jak spawasz wydech i ma byc budzetowo to na co CI katalizator wogóle ?? Dwa - jakie przyrosty planujesz?? Coś koło 30-40 koni bez odprężania ?? Nie wiem czy nie wygodniej swapować na 2.0 ewentualnie odrazu na 3.0 czy 3.2 jak zrobił Lesiu.z i to jest budżetowo bo silnik tani nikomu nie trzeba oddawać do strojenia etc. Chyba że chcesz się w czymś sprawdzić i upierasz się na Turbo - IMO w 1.6 nie warto.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Też myślałem o swapie na 3.2 ale jednak koszty dobrego silnika plus cały konieczny osprzęt to pewnie około 6000-7000PLN. Dojdzie jeszcze nowy rozrząd, uszczelki, sprzęgło i masa innych pierdół więc temat skończy się na 10 000PLN lub więcej. Na razie wydałem na wszystkie graty 1700PLN a zostało do zrobienia tylko orurowanie dolotu, czyli pewnie w okolicach 2500 temat będzie zamknięty.

    Katalizator będzie, bo kupiony był cały zestaw z turbo więc grzech go nie włożyć. Nie idę na rekordy mocy tylko na poprawienie osiągów.

    Na 0,45 bara powinno przybyć około 50KM. Turbo jest fajne, bo ford na niej ma pełny moment od 1800 rpm, a o to mi głównie chodzi żeby miał zdrowy dół.
    Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak wyjdzie jak chcę, to biorąc pod uwagę nakłady będzie bardzo warto

  4. #4
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Tylko uważaj żeby się nie skończyło jak u Krusza http://www.forum.alfaholicy.org/proj...ml#post1641742

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał imtm Zobacz post
    Też myślałem o swapie na 3.2 ale jednak koszty dobrego silnika plus cały konieczny osprzęt to pewnie około 6000-7000PLN.
    Swap na 3.0 jest znacznie tańszy bo silnik nie jest tak drogi. Ale jak już masz graty to trzeba iść dalej.

    Nie wyświetlają się zdjęcia.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Teddy84, dzięki za ostrzeżenie Nie chcę dokładać żadnych świnek tylko wszystko zrobić na oryginalnym ECU,żeby nie było takich niespodzianek jak w Alfie z tematu.
    Nie miałem czasu jeździć za silnikem, rozbierać i sprawdzać czy silnik jest OK. W mojej jest zdrowy silnik z małym przebiegiem, więc wiem na czym stoję.
    Będe informował jak idą prace.

  7. #7
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Jak widze foto i widze że stadium zaawansowania już całkiem całkiem a nie tylko bajanie o tym zeby się chciało - to Ci doradzę żebyś kończył to Panie jak najszybciej i niech jeździ to jak najmniej awaryjnie. . Co do strojenia na ori ECU - dobra myśl tylko kto Ci to ogarnia ?? Pytam bo za dużo chętnych do grzebia w Ori ECU nie ma.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    No właśnie, zamist dużo mysleć, postanowiłem zrobić. I to szybko żeby nie przekonać się że się nie da Oczywiście myślenie jest nadal włączone.
    Dzisiaj zebrało się konsylium i jednak down pipe będzie wykorzystany z forda. Nie ma jak zmieścić kolana 86 mm przy chłodnicy. Będzie stopniwa redukcja 86 wyjście, kilka cyntemetrów dalej 70 i pózniej 55. Słabo z miejscem w Alfie.
    Znalazłem gościa który ogarnie zmianę map w ME7.3.1. Głównie chodzi o zdjęcie ograniczeń na przepływomierzu, wpisanie charakterystyki innych wtrysków, delikatna korekta zapłonu przy większym obcoiążeniu i zmiana docelowego AFR na wyższym obciążeniu. Dostanę w prezencie wskaźnik AFR na LSU4.9 więc będzie widać jak to działa.
    Macie moze foto filtra powietrza w 147 1.9 JTD, oczywiście zamontowanego w aucie? Ta puszka chyba najlepiej mi podejdzie i będzie pasowała na ori miejsca.

  9. #9
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał imtm Zobacz post
    No właśnie, zamist dużo mysleć, postanowiłem zrobić. I to szybko żeby nie przekonać się że się nie da Oczywiście myślenie jest nadal włączone.
    Dzisiaj zebrało się konsylium i jednak down pipe będzie wykorzystany z forda. Nie ma jak zmieścić kolana 86 mm przy chłodnicy. Będzie stopniwa redukcja 86 wyjście, kilka cyntemetrów dalej 70 i pózniej 55. Słabo z miejscem w Alfie.
    Znalazłem gościa który ogarnie zmianę map w ME7.3.1. Głównie chodzi o zdjęcie ograniczeń na przepływomierzu, wpisanie charakterystyki innych wtrysków, delikatna korekta zapłonu przy większym obcoiążeniu i zmiana docelowego AFR na wyższym obciążeniu. Dostanę w prezencie wskaźnik AFR na LSU4.9 więc będzie widać jak to działa.
    Macie moze foto filtra powietrza w 147 1.9 JTD, oczywiście zamontowanego w aucie? Ta puszka chyba najlepiej mi podejdzie i będzie pasowała na ori miejsca.
    A na co CI ori pucha ?? Wrzuć stożek jakiś porządny w zderzak i tyle.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    A na co CI ori pucha ?? Wrzuć stożek jakiś porządny w zderzak i tyle.
    Mam awersję do wszelakich stożków. Kiedyś obsługiwałem N grupowe Polo GTI i gładzie cylindrów nawet na wkładce K&N nie wyglądają miło. Przy tym co chcę osiągnąć pucha z diesla zrobi robotę.
    Ostatnio edytowane przez imtm ; 02-06-2015 o 12:17 Powód: Literówka

Podobne wątki

  1. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  2. Turbo do 156
    Utworzone przez bastersebek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 19:56
  3. Gaz w 2.0 V6 TURBO?
    Utworzone przez jarzit w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 17:06
  4. Swap z 2.0 V6 turbo na 2.5 V6 turbo
    Utworzone przez Fred w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory