Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Temat: Montaż rury zamiast rezonatora dolotu +stożek. AR147 GTA

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Utwórz w końcu swoje. Nie znam cię osobiście, może jakiś fachman z Ciebie i do tego fajny gość. Ale śledząc Twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie że strasznie na fachowca pozujesz i sęk w tym że "tylko pozujesz". Zawsze zero konkretów, zero rozwiązań, zero pomocy. Wszędzie na zasadzie - nie znacie się bando specjalistów, jest tak jak ja wiem ale nie powiem. Napisz co wiesz może autor weźmie to pod uwagę może nie ale nie sądź że masz monopol na WIEDZE. Twoje czepianie się słówek, drwiny rozkładają każdy temat w którym się pojawisz, wyluzuj, napij się drinka, weź poprawkę że są tu różni ludzie nie rób z Siebie buca na każdym kroku. Pisz jak GrzesiekK np - merytorycznie, pomocnie i nie z "góry" lub wcale. Wtedy zyskasz poważanie i szacun, jak kolega wzmiankowany. Zawsze się cieszę jak widzę jego nick bo wiem że dowiem się ciekawych rzeczy. Zrób Mi przyjemność i nie pisz.
    Sory za OT ale nie mogłem się powstrzymać.
    no i stworzyłeś idiotyzm na samym początku wypowiedzi, więc nawet nie miałem podstaw, żeby to czytać dalej... jak mogę tworzyć swoje prawa fizyki? one są inne dla każdego? fizykiem teoretykiem nie jestem i nie będę, ale widzę ile w praktyce dają takie czy inne zmiany i mam jakąś podstawową wiedzę, ale na tyle dużą, żeby wiedzieć, że w silnikach wolnossących nie można majstrować przy wydechu i dolocie w zależności od humoru, bo ich pojemność nie wzięła się z przypadku... ale widzę, że na tym forum(nie tylko, ale akurat o tym mowa) tworzy się nowe prawa fizyki - nagle długość dolotu wpływa na ilość brudu na przepływomierzu, a założenie filtra nasączonego olejem(który jest cały czas zaciągany przez silnik, czyli zostaje też na przepływomierzu) już wpływu nagle nie ma... magia? czy o co chodzi?

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Ale śledząc Twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie że strasznie na fachowca pozujesz i sęk w tym że "tylko pozujesz". Zawsze zero konkretów, zero rozwiązań, zero pomocy. Wszędzie na zasadzie - nie znacie się bando specjalistów, jest tak jak ja wiem ale nie powiem. Napisz co wiesz może autor weźmie to pod uwagę może nie ale nie sądź że masz monopol na WIEDZE. Twoje czepianie się słówek, drwiny rozkładają każdy temat w którym się pojawisz, wyluzuj, napij się drinka, weź poprawkę że są tu różni ludzie nie rób z Siebie buca na każdym kroku.
    Mały OT: 100 na 100 a siewcu jak to siewcu przekazania nie zrozumiał tylko dalej ,,cfaniakuje" i dalej brnie w swoje ...

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał sołtys Zobacz post
    Chcę zastąpić rezonator dolotu rurą z nierdzewki (główny powód to wygląd) plus montaż filtra stożkowego w celu uzyskania dźwięku silnika który po prostu podoba mi się bardziej niż dźwięk ze standardowym filtrem i dolotem
    Chodzi o meritum sprawy, koledzy i ja się do tego odnieśli, mógłbyś i Ty.


    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Utwórz w końcu swoje
    Sarkazm i skrót myślowy jest tym na czym się znasz ?

    Bądz po prostu pomocny, popraw błędy innych jeśli masz pewność racji, tylko forma której używasz jest...... odpychająca.

    Wypijmy dziś za to. Kończę bo się żona wścieka, za godzinę impreza. Koni i niutków wszystkim życzę. Pozdrawiam.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    fajne teorie tworzysz... ciekawe dlaczego w autach z krótkimi dolotami przepływki żyją, za to zdychają po chwili przy mokrych filtrach... przeczą w takim razie prawom fizyki wszyscy, a nowe prawa fizyki utworzył Belfer. dobrze wiedzieć, na przyszłość będzie.
    Podaj konkrety człowieku i poprzyj to przykładami a nie równaj innych z błotem... Miałem 3 TS'y i jedno V6 ze stożkami mokrymi.
    W 2 TS'ach jeszcze myślałem, że to zbieg okoliczności i przepływki padły, bo tak miało być... Potem przy trzecim stożku w 2,0 TS porobiłem logi, rozebrałem dolot po jakimś czasie ostrzejszej jazdy i zawsze po ponownym montażu serii przepływomierz był czystszy, miał inne (dobre) wskazania niż na stożkach. W V6 efekt był podobny a do tego jeszcze w górnym zakresie obrotów silnik ewidentnie gorzej się wkręcał a logi wskazywały duże wahania wartości przepływu. Dałem sobie z tym siana i jedynie w V6 po FL miałem wkładkę KN. Potem Proxim ją kupił ode mnie i na hamowni pokazała 6-8 KM więcej niż seria. Jaki był moment nie pamiętam ale pewnie w temacie Proxim'a jest wydruk a poza tym wkładem nie było tam żadnych ingerencji w dolot, wydech itp.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 01-01-2016 o 18:36

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    GTA na wkladce K&N i wydechu bez srodkowej puchy wyplula 270KM
    wiec juz nie demonizujmy.
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1363252

    w tym tamcie wrzucalem wykres, tylko nie wiem czemu teraz sie nie chce powiekszyc

    w

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Trójwarstwowy filtr ITG , ktoś coś o tym słyszał??????????
    Lepszy od K&N i całej reszty chłamu w stylu Pipercrossa, czy Simoty
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 31-12-2015 o 21:58

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Trójwarstwowy filtr ITG , ktoś coś o tym słyszał??????????
    Lepszy od K&N i całej reszty chłamu w stylu Pipercrossa, czy Simoty
    ale z tego co pamiętam to ITG jest suchą gąbką, a taka nie szkodzi ani trochę przepływkom...

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Sz.P. siewcu, chętnię zobaczę jak Ty "bawisz się" w wyliczenie dolotu dla silnika 3.2, o który pyta autor tematu.

    Jak tak czynnie bierzesz udział w dyskusji, bądź też uczynny.

    Pozdr.

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    pójdź do tunera, zapytaj o cenę takiej usługi, potem zastanów się i wróć tutaj z odpowiedzią, dlaczego nikt takich danych nie udostępnia.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    hehe...

Podobne wątki

  1. [145] Wymiana rury dolotu 1.4 TS
    Utworzone przez Konrad156 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-10-2015, 15:24
  2. Pomysl na naprawe plastikowej rury dolotu?
    Utworzone przez lisek10 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 11:43
  3. Rury dolotu turbina - intercooler; intercooler - kolektor ssący
    Utworzone przez Gereme w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 08:05
  4. sztywne rury dolotu
    Utworzone przez kinol156 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 16:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory