Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Wzmacnianie koła dwumasowego w AR 159 1.9JTDm

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie Wzmacnianie koła dwumasowego w AR 159 1.9JTDm

    Koledzy czy ktoś zna dobrą firmę która potrafi wzmocnić oryginalne koło dwumasowe. Jakiś czas temu wymieniałem u siebie kpl. sprzegło bo się ślizgało. Dwumas też wymieniłem przy okazji. Nie był jeszcze mocno zmęczony, ale w mroźne dni na zimnym silniku postukiwał. Nowe koło dwumasowe VALEO zaczęło stukać po około 35tyś km, stuka nawet na ciepłym silniku. Biorąc pod uwagę opinie o aftermarketowych dwumasach nie jestem tym faktem zaskoczony. Chyba nie ma sensu kolejny raz pakować do auta badziew z Valeo. Mam jeszcze ten oryginalny dwumas z pierwszego montażu i pomyślałem żeby go dać do jakiegoś warsztatu który zajmuje się wzmacnianiem sprzęgieł. Radzikowski podobno nie wzmacnia kół dwumasowych z powodu braku plastikowych elementów tłumiących uginanie sprężyn. Podobna sytuacja co regeneracją sprężarek garretta, też nie ma dostępu do oryginalnych części zamiennych. Jest dużo firm które oferują regenerację kół, ale skoro nie ma dostępu do części to pewnie nie wymieniają wszystkiego co trzeba. Mnie interesuje wzmocnienie koła dwumasowego, czyli chciałbym aby było mocniejsze niż fabryczne. Może ktoś już działał w tym temacie i może kogoś polecić?

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Myślę, że taką rzeźbę mogliby zrobić Ci, którzy mają za sobą udaną zmianę z dwumasy na zwykły zamach w JTD. Nie pamiętam teraz ich nazwy, ale jak pogooglujesz to znajdziesz. Na forum też ktoś o nich pisał.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Myślę, że taką rzeźbę mogliby zrobić Ci, którzy mają za sobą udaną zmianę z dwumasy na zwykły zamach w JTD. Nie pamiętam teraz ich nazwy, ale jak pogooglujesz to znajdziesz. Na forum też ktoś o nich pisał.

    Oj nie polecam tego zabiegu. Drgania, jakie wtedy generuje napęd są na dłuższą metę nie do wytrzymania a już na pewno pomagają w szybszym zużyciu innych podzespołów.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Belfer, nie przesadzasz trochę? Mam Focusa który od 130kkm jeździ na sztywnym kole i owszem, jest trochę bardziej "dziki" że tak powiem ale nie demonizował bym, jeździ nim moja matka i nie narzeka. Podzespołów też jeszcze żadnych nie wymieniałem i póki co się nie zapowiada. Chyba że skrzynia w JTDm jest z gównolitu jak w Peżocie.

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    to nie materiały, to konstrukcja przystosowana do pracy z dwumasem. z dwumasem wytrzyma potrojenie fabrycznej mocy i momentu, z jednomasem zdechnie przy seryjnej.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Belfer, nie przesadzasz trochę? Mam Focusa który od 130kkm jeździ na sztywnym kole i owszem, jest trochę bardziej "dziki" że tak powiem ale nie demonizował bym, jeździ nim moja matka i nie narzeka. Podzespołów też jeszcze żadnych nie wymieniałem i póki co się nie zapowiada. Chyba że skrzynia w JTDm jest z gównolitu jak w Peżocie.
    Zobacz ile waży focus, jaki ma moment i jaką ma ogólnie kulturę pracy. W serii nie zachwyca. Swoją drogą dwumasy padają tam, jak muchy.
    Już pisałem na forum o co dokładnie chodzi i nie chce mi się powtarzać. Patent nie sprawdza się i potwierdzają to nawet jego dystrybutorzy.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Panowie ale trochę za bardzo odchodzimy od tematu, nie chcę zmieniać dwumasy w jednomas. Aby rozwiązać swój problem albo znajdę sposób na wzmocnienie oryginalnego koła, albo po prostu kupię nowy oryginał w ASO (na 100tyś km wystarczy na pewno).

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał sickboy Zobacz post
    Panowie ale trochę za bardzo odchodzimy od tematu, nie chcę zmieniać dwumasy w jednomas. Aby rozwiązać swój problem albo znajdę sposób na wzmocnienie oryginalnego koła, albo po prostu kupię nowy oryginał w ASO (na 100tyś km wystarczy na pewno).
    Ciężko jest wzmocnić już istniejącą konstrukcję, jeśli nie ma do tego zestawów dedykowanych lub takie modele trafiają się zbyt rzadko, żeby dorabiać coś "custom'owego". Tym bardziej, że one nie należą do tak awaryjnych, jak w TDI, TDCI, czy CDI.
    Jaki masz tam moment? Serię czy coś grzebnięte?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Jaki masz tam moment? Serię czy coś grzebnięte?
    Chodzi mi o dwumas dla seryjnego momentu i mocy.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Swiderek
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Mszana Górna
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm powered by conmir :D
    Postów
    51

    Domyślnie

    Odezwij się na racingforum do tego użytkownika http://www.racingforum.pl/Zobacz-profil-m66940.html
    Za wzmocnienie dwumasy grubszymi sprężynami itp. bierze ~ 1200

Podobne wątki

  1. Regeneracja dwumasy, koła dwumasowego
    Utworzone przez mlody354 w dziale GT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-10-2015, 20:18
  2. Dzwięk padniętego koła dwumasowego ?
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 09-06-2015, 20:21
  3. Proszę o oględziny koła dwumasowego
    Utworzone przez Łobuz w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 12:22
  4. Zamiana koła dwumasowego na jednomasowe
    Utworzone przez Kastner w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 14:49
  5. Wymian koła dwumasowego w 2.4
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 21:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory