Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Temat: q2 cena dostępność

  1. #21
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    daje rade
    nie róbmy z 200 demona mocy
    sie odpycha po prostu sprawnie i tyle
    ale koniec końców warto poprawić jak tylko jest kasa
    :-)








  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    fabryka Q2 jest mocniejsza niż zwykłe GT przed liftem. Inny rozrząd, inne sprzęgło, wyższe ciśnienie na railu. Inny sterownik a co z tym idzie większe mozliwości w poszukiwaniu dodatkowych KM i NM.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    tzn mocniejsze to 170kone ja mam 150rail inny mam tez w sumietu omen racje ma

  4. #24
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    co nie zmienia faktu że jak kolega trafi dobre zwykłe nawet z railem 1400 to brać i dołożyć kilka zł i będzie i 200 i q2
    po prostu brać dobre i tyle








  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    ale sterownik Cie ograniczy i nie pokombinujesz z wtryskami itd
    no chyba, że zrobisz mutacje na cf4

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT (planowane)
    Postów
    95

    Domyślnie

    sterownik, rail 1400, cf4 (co to w ogole jest cf4?) ? Troche sie pogubilem Panowie
    Ale i tak jestem bardzo wdzieczny za cenne rady. Jestem gotowy do zakupu (mam odlozone pieniadze) wiec tylko musze wiedziec co chce (taki jestem ze nie kupuje impulswynie - analizuje, czytam i potem szukam tego na co sie zdecydowalem po racjonalnej analizie).

    Generalnie chce GT bo zawsze mi sie strasznie podobaly - piekne, ponadczasowe. Nie bede robil duzego przebiegu (cos kolo 10 tys rocznie) wiec powininenem raczej wybrac 2.0 jts moze.....tylko ze one wcale nie sa tansze od odpowiednikow z dieslem i do tego pala na miescie pewnie z 13 i wzwyz gdzie diesel wezmie z 8.5. Z kolei w dieslu boje sie tego calego osprzetu (egr, klapy, szpilki, turbo, dwumas itd itp) - a w JTS tego nie ma. To sa tysiace zlotych w naprawach przeciez nie? Sam juz nie wiem i chyba zaloze temat osobny i zapytam ludzi co mysla o GT jtdm vs jts i zobaczymy co mi doradza.

    Jesli jednak zdecydowalbym sie na dizla to: generalnie przynam ze wnetrze przed liftem (kiedy on w ogole byl? koniec 2006? jedni pisza ze byl lift a drudzy na necie ze nie bylo w ogole liftu w Alfie GT) mi sie o wiele bardziej podobalo - ma te zegary w tubach i podswietlone na czerwono. Tyle tylko ze przed liftem nie dostane Q2 ale, jak juz sie dowiedzialem dzieki alfoholikom, moge dolozyc q2 w cenie okolo 3000pln z montazem (troche kosztuje, nie ukrywam). Uwielbiam wnetrze GT - moim kryterium jest to ze musi byc skorzane - czerwony kolor najlepiej (w polaczeniu z Stromboli na zew) albo ciemny niebieski skora w polaczeniu ze srebrnym (Gonzaga) na zew i takich bede szukal. No ale polift jakbym wybral wersje Q2 zeby miec fabryczna szpere to tam byly, jesli jestem dobrze poinformowany, tylko czarne skory (alfatex tez ale to mnie nie interesuje) z czerwonym przeszyciem. W zwiazku z tym mam pytanka:

    1. Czy dobrze mysle ze wersja Q2 (czyli tylko polift) jest dostepna i 150ps i 170ps?

    2. Znalazlem info na angielskiej stronie ze GT Q2 ze 170ps motorem przyspiesza do 100kmh w 8.2. Wiemy tez ze 150ps bez Q2 przyspiesza do 100 w 9.6sek. Czym jest spowodowana az taka roznica? czy to efekt tych 20 koni wiecej czy glownie przez lepsza trakcje przez q2?

    3. Jakbym wybral dizla (zamiast jts) i chcial wydac wiecej (a wiec polift) to wtedy bym sie uparl na wersje Q2 prawda? Zeby potem nie wywalac 3000zl na jego dokladanie tylko np wydac na zrobienie jej na 200ps/400Nm. Zawsze moge zegary wlozyc od przedlifta (chyba? Chociaz wtedy czerwone podswietlenie zegarow nie bedzie pasowac z reszta podswietlenia guzikow i konsotli centralnej? Chociaz czasami widze w ogloszeniach polifty z zegararmi bez tub ale na bialym tle.....juz nic nie rozumiem) a czarne skory juz....przezyje W sumie polift Q2 czerwona ze skora i tymi czerwonymi przeszyciami tez piekna.
    Tylko w takim wypadku sie zastanawiam czy mam sie juz uprzec przy tym Q2 ale w wersji 170ps? Bo tak jak pisze Omen - wtedy wycisne wiecej mocy...
    W sumie to nie zalezy mi zeby to jakos na maxa ukrecic....te 200ps/400Nm mi styka - ale musi byc Q2. Gdzies znalazlem na forum i alfoholik mial 147 Q2 170 tke i zrobil ja wlasnie na 196ps/380Nm chyba i mu to przyspieszalo do 100 w 6.9.....takie przyspieszenie starczyloby mi w zupelnosci.

    Podsumowujac:
    Nie spieszy mi sie w ogole wiec moge czekaz na takie auto na jakie sie upre ale nie wiem ktora droga pojsc:
    1. przedlift - wtedy wybieram sobie auto tylko ze wzgledu na kombinacje kolorystyczna i upragniona czerwona skore. Potem dokladam Q2 i krece na 200ps/400Nm i jestem szczesliwy (chociaz to mi utnie z 5000 zlotych za obie modyfikacje )
    2. polift - upieram sie przy wersji Q2 i musze zyc z czarna skora i nowymi zegarami zeby miec szpere juz 'wbudowana' ale wtedy nie wiem czy czekac tylko na ta 170tka czy 150tka wystarczy (tak zeby w miare latwo uzyskac te 200ps/400Nm) ?

    dzieki max i sorry ze tyle napisalem

  7. #27
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Jak myślisz że JTS nie wydrenuje kieszeni na naprawy to możesz się zdziwić - JTS to loteria jedne dojezdzaja jakis rosadnych przebiegów inne padaja bez ostrzeżęnia, wycierajace sie wałki rozrządu pukajace panewki etc. Te silniki robione są z mielonych butelek - nie polecam. Z małych benzynówek to TS'a i zagazować a 140 koni nawet jakoś napędza ten wóz chociaż temat modyfikacji jest generalnie zamknięty chyba że chcesz wydać 2-3 krotność wartości wozu na modyfikacje.
    Szukaj wozu stanem technicznym i preferencjami co do wyposażenia chyba zdajesz sobie sprawę z tego że kupowanie wozu z rynku wtórnego zwracając uwagę tylko na rocznik to proszenie się o kłopoty. IMO jak idziesz po 200koni to i tak odłóż trochę kasy na modyfikację nie licz na to że seria przyjmie to na klatę. A co ze sprzęgłem ?? 50/30koni przyrostu to już nie mało wcale więc chociażby rewizja przydała by się,uszczelnienie dolotu, likwidacja wycieków przegląd sprężarki itd itd itd.

    Ja bym na to jeszcze inaczej spojrzał - chcesz szybkiego wozu lubisz się grzebać w wozach kupuj JTD. Chcesz szybkiego wozu i nie chcesz się grzebać a i spać spokojnie kup 3.2 i zagazuj 240 koni zdrowo napędza ten wóz a silnik skrzynia sprzęgło dzielnie znosi ciężkie traktowanie, posiada hamulce które nadążają za resztą. A i jedna najważniejsza rzecz GT w 3.2 posiada wszystkie cechy żeby za jakiś czas zostać pożądanym klasykiem na rynku.
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 09-02-2016 o 06:53

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-gt-x...tml#f71c6697b9 ta ma dobrą cene nawet tania powiedzmy jak na q2 )Q2 JEST MAŁO,A 170 To 1 na 100) 170 kona koło recznego ma przycisk cos w stylu sportowt tryb)więc po tym 170 poznasznieraz komisy niewiedzą co mają i ceny niskie mają jak ta npwiadomo cos ta była zawadzona ale 20 tysi za q2 i czerwone to jechac obadac ocenic)

    - - - Updated - - -

    rail cf4 1600,cf3 1400-Bocian na tym 202 konie miałnajmocniejsze jtd chyba 280 koni ma z 1.9 zrobione

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Ja bym na to jeszcze inaczej spojrzał - chcesz szybkiego wozu lubisz się grzebać w wozach kupuj JTD. Chcesz szybkiego wozu i nie chcesz się grzebać a i spać spokojnie kup 3.2 i zagazuj 240 koni zdrowo napędza ten wóz a silnik skrzynia sprzęgło dzielnie znosi ciężkie traktowanie, posiada hamulce które nadążają za resztą. A i jedna najważniejsza rzecz GT w 3.2 posiada wszystkie cechy żeby za jakiś czas zostać pożądanym klasykiem na rynku.
    wybór jak między rzerzączką a cholerą

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT (planowane)
    Postów
    95

    Domyślnie

    dzieki za podpowiedz
    Teddy84 - super sprawa co napisales. Kupie auto stanem tech i wyposazeniem (szukam koloru danego i czerwonej skory) a juz silnik to (niestety) bedzie drugorzedna sprawa - ale z 2.0jts to sobie dam spokoj w ogole. Jak dobrze wiem.....!!!!
    Szkodnik - widzialem te oferte, dzieki. Spoko jest ale nei ma skory a to dla mnie mus. Dzieki rowniez za podpowiedz z guzikiem sport i 170ps - dobrze wiedziec na maxa!

    Sluchajcie....a czy mozna dodac Q2 do 3.2V6? Czy ktos cos takiego zrobil i jak sie wtedy tym jezdzilo?
    Co patrze na testy na sieci to bylo ze ten silnik to jest za duzo mocy na przedniej osi i auto nie jezdzi dobrze tylko wychodzi na zakrecie podsterownoscia - ten sam problem jest w 147GTA, ktora przeciez ma ten sam silnik tylko chyba 10ps mocniejszy prawda?
    Tak mysle jakby wsadzic wlasnie Q2 do GT 3.2....jakby to jezdzilo...

Podobne wątki

  1. Dostępność części do Crosswagon
    Utworzone przez kmielo w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-06-2013, 16:05
  2. [155] Łożysko prawa półoś dostępność.
    Utworzone przez GrzesMis w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 23:54
  3. Pytanie o dostępność tulei ale Lancia...
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 16:21
  4. Dostępność soczewek lamp przednich
    Utworzone przez drobiazdzek w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 19:00
  5. GTV6 vs Alfasud sprint dostępność czesci
    Utworzone przez Rudolf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-05-2007, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory