Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: q2 cena dostępność

  1. #31
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mico Zobacz post
    Tak mysle jakby wsadzic wlasnie Q2 do GT 3.2....jakby to jezdzilo...
    Na pewno trochę lepiej, ciut poprawia się sprint i prowadzenie w zakręcie. I profilaktycznie ograniczysz ryzyko wysypania się dyfra (częsta przypadłość choć Q2 też już zajechali ).............. tylko znajdź 3.2 godne zakupu.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  2. #32
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    I tak będzie wychodzić przodem, płużyć itp. - spora masa nad i przed przednią osią, ale Q2 zawsze coś tam daje.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT (planowane)
    Postów
    95

    Domyślnie

    no wlasnie.....bedzie wychodzic przodem.
    Szkoda ze tego nie przewidzieli konstruktorzy i nie wiem....nie osadzili motoru zaraz za przednia osia i dali q2 fabrycznie

    W sumie to jak nie bede bral jej na tor tylko sobie jezdzil po miescie normalnie (no dobra, raz na jakis czas sprint spod swiatel zrobie) to w sumie plużeniem nie musze sie przejmowac prawda? To tym bardziej dokladanie q2 do 3.2 mijaloby sie z celem (bo to koszt ok 2500 ziko pewnie).
    Chociaz pewnie q2 na mokrej nawierzchni w sprincie na wprost cos by tam dal nie

  4. #34
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mico Zobacz post
    no wlasnie.....bedzie wychodzic przodem.
    Szkoda ze tego nie przewidzieli konstruktorzy i nie wiem....nie osadzili motoru zaraz za przednia osia i dali q2 fabrycznie

    A jak Ty byś sobie wyobrażał w aucie z napędem FWD i silnikiem poprzecznie pod maską osadzenia silnika za osią
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #35
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie q2 cena dostępność

    Nie demonizujecie tego ciężaru i pluzenia. Jak sie daje w pedał w środku zakrętu to przy 200 i więcej koniach bedzie wyciągać.
    Mało tego - auto z tylnym napędem tez może sie tak zachować. Jeździć to trzeba umic a nie tylko pedał w podłogę.
    Tym co narzekają na prowadzenie v6 w zakręcie proponuje popracować nad technika jazdy
    Albo spróbować to samo w volvo no np v40

    Ps - w v6 akurat łatwo o nadsterowność z ujęcia. Przy okazji lepiej skręca - wiec technika to klucz.
    Ostatnio edytowane przez Marcin_M ; 15-02-2016 o 17:44

  6. #36
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mico Zobacz post
    no wlasnie.....bedzie wychodzic przodem.
    Szkoda ze tego nie przewidzieli konstruktorzy i nie wiem....nie osadzili motoru zaraz za przednia osia i dali q2 fabrycznie

    W sumie to jak nie bede bral jej na tor tylko sobie jezdzil po miescie normalnie (no dobra, raz na jakis czas sprint spod swiatel zrobie) to w sumie plużeniem nie musze sie przejmowac prawda? To tym bardziej dokladanie q2 do 3.2 mijaloby sie z celem (bo to koszt ok 2500 ziko pewnie).
    Chociaz pewnie q2 na mokrej nawierzchni w sprincie na wprost cos by tam dal nie
    Nie no, na pewno warto - zamiast szycia nowej tapicerki na przykład. I jak najbardziej pojeździsz i to przyjemnie, chodzi tylko o to , że od sportowej marki ma się większe wymagania . Silnik był pierwszy i pierwotnie historycznie umieszczany wzdłużnie i do napędu tylnej osi, a później modyfikacje i wciśnięcie go w przednionapędowe 147/156/GT i takie efekty - kompromis zawsze coś kosztuje. A, i dzięki temu jest tak "świetny" wrrr (!!!) dostęp do filtra oleju

    Tak ja koledzy Ci mówią, tapicerka to ostatnia rzecz na jaką powinieneś patrzeć szukając 3.2 GT (czy innej 3,2 czy w ogóle Vki) . Bo tapicerkę to można wymienić łatwo, czy pomalować auto itp. Ale z budą/rdzą (ewentualną po ewentualnych dzwonach) , a przede wszystkim silnikiem - sercem to różnie może być. Jak ktoś ma to auto zadbane ,to jeśli bardzo nie musi , to raczej nie sprzedaje - po co ? ceny śmieszne w stosunku do ilości frajdy z tego silnika. Nawet wliczając tendencjędo płużenia i wyjeżdżania przodu.
    Marcin - tak jest jak mówisz z techniką, S. Zasada podobnie mądrze mówił że dobry kierowca wszystkim pojedzie. Ale jednak w porównaniu dwóch identycznych bud - 156sw akurat, nie GT to ta z 1.6TS znacznie przyjemniej skręcała niż 2,5V6, nic nie poradzę , taka fizyka. I jeszcze kwestia masy - nie wiem jak realna masa GT, ale 156SW realnie waży 1460kg - bez kierowcy(!) z pół bakiem paliwa. I duuuuża część tego jest z przodu jednak.
    Rozmawiałem też z użytkownikami (tfu tfu) BMW E30 to chyba i raczej twierdzili podobnie - tnz nie o GT, ale te ich BMW także mają cięższe mocniejsze i lżejsze słabsze silniki i do zakrętów wybierają raczej te słabsze.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 15-02-2016 o 20:38

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar Exocet
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2.4 JTDm TI Q4 '07
    Postów
    160

    Domyślnie

    Ja założyłem zamiennik Q2- mechanizm Quaife ATB- do mojego poprzedniego auta czyli Lancii Lybry 2.4 JTD (skrzynia 5b). Nikt nie umiał mi powiedzieć, czy się da, długo grzebałem w numerach seryjnych i rysunkach i stwierdziłem, że będzie pasować. Sam montaż plug&play. Główny problem to konieczność wyciągnięcia skrzyni, więc dobrze to sobie zgrać z wymianą dwumasy i sprzęgła żeby nie robić tego dwa razy. Potem tylko pozostaje odkręcenie koła zębatego ze starego mechanizmu i przykręcenie na nowy i wprasowanie nowych łożysk. Tak więc jeśli ma pasować to zamontuje kolega prosto. Nie wiem dlaczego tutaj niektórzy straszyli koniecznością grzebania w zawieszeniu jak jedyne części które się zmieniają są w środku obudowy skrzyni biegów.
    Co do wrażeń- bardzo pozytywne odczucia. O wiele lepsze ruszanie, tak na mokro jak i na sucho- kontrola trakcji nie musiała reagować. Na kierownicy nie było też dzięki temu czuć buksowania kół. Bardzo duża zmiana w zakrętach- po dodaniu gazu auto zacieśniało zakręt zamiast wynosić na zewnątrz. I to wszystko w Lancii z zawieszeniem jak ponton. Jeśli są środki- moim zdaniem zdecydowanie warto dołożyć. A czy jest to modyfikacja do zrobienia jako pierwsza w kolejności- tutaj każdy musi zdecydować sam.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Exocet ; 03-03-2016 o 09:27
    Są: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Spider 2.0 TS, Alfa Romeo Spider 2.0 JTS
    Były: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW, Lancia Lybra SW 2.4 JTD x2

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Giulia QV & Stelvio QV
    Postów
    154

    Domyślnie

    nobody want sell for me q2 diff)?

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

Podobne wątki

  1. Dostępność części do Crosswagon
    Utworzone przez kmielo w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-06-2013, 16:05
  2. [155] Łożysko prawa półoś dostępność.
    Utworzone przez GrzesMis w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 23:54
  3. Pytanie o dostępność tulei ale Lancia...
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 16:21
  4. Dostępność soczewek lamp przednich
    Utworzone przez drobiazdzek w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 19:00
  5. GTV6 vs Alfasud sprint dostępność czesci
    Utworzone przez Rudolf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-05-2007, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory