Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Konwersja sprzęgła z ciągnionego na pchane (pull to push type) Alfa GT 1,9JTD

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Scara73 zrobi dla mnie zestaw za 900e Ja rozumiem kunszt ale to bardzo duzo. Szukam czegoś taniej.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    271

    Domyślnie

    To ja mam pytanie również, planuję zrobienia czegoś w okolicy 220-240KM i momentu w okolicy 400NM. I raczej zostanie tyle już do końca żywota auta, nie planuję dłubać więcej. Według was seryjny dwumas i sprzęgło się podda?

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    To zależy jak będziesz używałZrób to co zamierzasz (220-240KM) moment jesli nie zostanie zdławiony przez tunera bedzie ok 450-480nm. Jak sie sprzęgło podda to sie będziesz martwił

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    271

    Domyślnie

    wolę wiedzieć wcześniej jakie koszta mogą z tego wyniknąć. Czy do takiego momentu, jeśli seria powiedziała by NIE, wystarczyłoby obicie kevlarem tarczy i wzmocnienie docisku? Nie mam doświadczenia ze sprzęgłami, dwumasami w takich modach tak że bez hejtów proszę

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    to ciężko powiedzieć... na tyle ile miałem do czynienia ze sprzęgłami to wiem tyle, że nieraz jest tak, że to co ma wytrzymać więcej wcale więcej nie wytrzyma, a to co więcej wytrzymać nie musi, to wytrzymuje więcej niż to, które miało wytrzymywać więcej. gdzie tu logika? nie wiem, i nie wiem też od czego to zależy. może kwestia użytkownika, może narastania momentu(jak będzie mocny strzał z dołu to sprzęgła się będą szybko kończyć), może kwestia stylu jazdy(na pewno szybciej się skończy przy deptaniu z dołu niż przy jeździe górą), a może wpływu części, które nie działają jak powinny chociaż są sprawne...

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    271

    Domyślnie

    Staram się nie butować od doły tylko jak już mam te 2000 obrotów. Szpili z momentu też do szczęścia nie potrzebuje, co bym gubił trakcje na 4 xD. Gaz u mnie nie działa w pozycji 0-1 tylko płynnie wciskam pedał, no może czasem się zdarzy, jak król ortalionu przystawia się w swoje szalonej 114 konnej becie xD. Siewcu a masz jakiś przykład z własnego doświadczenia, tak żebym się rozeznał mniej więcej w temacie?

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    z alfy nie mam, ale różne sprzęgła w różnych autach widziałem i było różnie. na pewno znaczenie duże ma powierzchnia koła zamachowego i docisku, jeśli wymienia się samą tarczę... czasem działa, czasem nie. do tego dochodzi też to, że zbyt agresywne sprzęgło czy pozbycie się tłumika drgań(czyli np zaspawanie dwumasu, bo tak niektórzy robią, i zostawienie tarczy bez sprężynek) prawie na pewno coś uszkodzi, dlatego kevlar jest tu opcją pośrednią - jak masz zdrowy dwumas, to możesz kupić nowy zestaw sprzęgła, wysłać tarczę do obicia np na skoczylasa w warszawie i wytrzyma więcej niż seria. co dalej? ciężko powiedzieć, trzeba by poszukać jakiegoś wzmocnionego docisku, ale tu np mogę odradzić radzikowskiego, robi się twardo a ostatnio kilku znajomych włożyło i długo to nie podziałało... no i też to, że nie można wkładać byle czego do wzmocnienia, tak też niektórzy myślą, że jak ma być przerobione to można kupić nawet najtańsze, bo nie ma znaczenia. plus zawsze warto poszukać pasującego zestawu z najmocniejszej wersji silnikowej - w tdi na przykład robiło robotę sprzęgło z vr6, kupowało się to w normalnej cenie i znosiło sporo więcej niż seria - więc na przykład jeśli by do 1.9 pasował zestaw z 2.4 210, to warto od tego zacząć, i jak nie wytrzyma to myśleć co dalej.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    271

    Domyślnie

    Jak na razie siedzi u mnie prawie nowy, 7kkm na nim zrobione, zestaw przeniesienia (tarcza, docisk, lozysko, dwumas) + sterowanie (pompa i wysprzeglik) wszystko seryjne bez kombinowania. Z jednej strony chcialbym podlubac na mocy z drugiej strony decyzja zapadla po wymianie gratow na nowe a nie chcialbym ich w moment zajechac bo troche kasy na to poszlo.
    Ostatnio edytowane przez mlody354 ; 06-11-2016 o 10:40

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    jak będzie zrobiony normalnie program to pojeździ pewnie... zresztą zawsze możesz poprosić tunera o zostawienie dołu w okolicach serii i zrobienie parametru górą, wtedy się okaże czy się zna na tym co robi

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    271

    Domyślnie

    Z tunerem tez problem, jestem z krakowa mam problem bo kazdy na kazdego nadaje i suma sumarum nie ma jakiegos 100% pewnego goscia. Ostatnio zastanawialem sie nad autka.pl choc tez ludzie mowia ze kupe potrafia zrobic, cena z hamownia taka jak wszedzie.
    Ostatnio edytowane przez mlody354 ; 06-11-2016 o 11:50

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 1.9JTD pomoc w dopasowaniu sprzęgła i kołą dwumasowego
    Utworzone przez Kubacki w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2016, 07:52
  2. [JTD] Konwersja koła dwumasowego na jednomasowe - sztywne
    Utworzone przez crackers w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 07:46
  3. [159] Konwersja zawieszenia z TI na seryjne
    Utworzone przez krzyh w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-11-2014, 14:10
  4. E85 etanol,czy takie cos zniesie TS?Konwersja realna?
    Utworzone przez darek2116 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 22:27
  5. Gta-kompresor czy konwersja?
    Utworzone przez Tacka w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 20:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory