Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [Brera] 3.2 JTS Q4 kompleksowy tuning

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    101

    Domyślnie [Brera] 3.2 JTS Q4 kompleksowy tuning

    Witam.

    Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje w Polsce ktoś, kto weźmie tą przecudowną V6tkę i wyciśnie z niej absolutne maksimum? Chodzi nie tylko oczywiście o mapę, dolot, kompresję, zawory, ale też i o kolektory, całościowo wydech, zawieszenie. Interesuje mnie, ile z tego silnika można ugrać?

    Wiem, że tego się nie porównuje, ale JTS jako silnik z bezpośrednim wtryskiem jest odpowiednikiem hondowskiego VTEC, jeżeli honda z 2.0L jest wstanie zrobić taką TypeR, która prowadzi się fatalnie i auto wręcz błaga o wymianę na inne, bo komfort jazdy jest bliski zero, jednak daje na prawdę frajdę z operowania gazem bo schodzi na 5.8 sec do 100 i pędzi do 270kmh, to ile można wyciągnąć z 3.2L JTS? (miałem TypeR, już nie chce)

    Moim marzeniem było by sprowadzić tą Brerę do poziomu ~5sec do setki i ok. 275 Vmax, jednocześnie zachowując przynajmniej częściowo komfort zawieszenia Alfy. Czy to w ogóle by przetrwało więcej niż pół roku? Co trzeba by było zrobić?

    Ktoś już próbował?

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nikt Ci w Polsce tego raczej nie zrobi bo to jak rzeźba w g... Autodelta wrzucała do tego doładowanie rotexa i wyciskali 348KM, a i tak sprint do setki to 5,3s a vmax 260KM/h. Brera jest za ciężka ma kiepski rozkład masy, a silnik jest mało rozwojowy. Przeróbka go w Autodelcie to taki koszt, ze za te pieniądze kupisz widelca 4200GT który ma 390KM i schodzi do 4,9s do setki. Warto dłubać w Alfie mogac kupić Maserati?

    Ja bys jednak mocno chciał to > http://www.autodeltashop.com/product...roducts_id=568

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Temat pływak wyczerpał chyba w całości

    Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Ano, robienie tego to bezsens, a porównanie do Hondy co najmniej żałosne.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    101

    Domyślnie

    [MENTION=10735]Pływak[/MENTION]

    Hmmm... ciekawe. Jakkolwiek Brera by nie była "mało" wyścigowa, tak jest tak samo wygodna i bardzo przyjemnie by mi się nią jeździło jak 159 Miałem TypeR, miałem Audi A6 C6, miałem (skasowanego) Jaguara XF i muszę powiedzieć, że jak na razie moja 159 SW (2.4 JTDM 210km) bije te auta na głowę - oczywiście, nie jeśli chodzi o osiągi, a o satysfakcję z prowadzenia - i planuję przerzucić się na Brerę w przyszłym roku. Prawdę mówiąc, myślałem o silniku 3.2 z racji tego, że zawsze wydawało mi się, że z benzyny można więcej ugrać, zawsze i trochę taniej, aniżeli z diesla. Co powiesz nad możliwym wyciśnięciem maksimum z 2.4 JTDM? Autodelta ma tylko upgrady do JTSów z tego co widzę.

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Bo brera to technicznie takie samo auto jak 159. 2.4 jest dobre do jeżdżenia w trasy sam mam takie w Brerze. Do kręcenia się wokół komina średni pomysł, a już w ogóle jako auto do zabawy to tragiczny. Niektórzy z 2.4 ugrywali po 300KM i na pewno mniejszym kosztem niż z 3.2. Jak weekendowo zabawowe i koniecznie musi to być Brera brałbym Tbi z chipem ewentualnie to 3.2 ale bez nastawiania się na rzeźbienie w nim bo to nie ma sensu.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał gziemzik Zobacz post
    Prawdę mówiąc, myślałem o silniku 3.2 z racji tego, że zawsze wydawało mi się, że z benzyny można więcej ugrać, zawsze i trochę taniej, aniżeli z diesla. Co powiesz nad możliwym wyciśnięciem maksimum z 2.4 JTDM? Autodelta ma tylko upgrady do JTSów z tego co widzę.
    Wolnossącego benzynowego silnika nigdy nie zrobisz taniej niż Diesla na odczuwalnym przyrost mocy (teoria, bo widziałem stare Hondy z turbo dołożonym w garażu, gdzie podciągały pod 300 koni za 2 tysiące).
    Do czego ci to auto potrzebne, bo jak masz zamiar stukać tym kilometry i leźć w 100% przyrost mocy (bo wszystko jest możliwe, tylko zasób gotówki się liczy), to sobie strzelisz w kolano

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał gziemzik Zobacz post
    [MENTION=10735]Pływak[/MENTION]

    Hmmm... ciekawe. Jakkolwiek Brera by nie była "mało" wyścigowa, tak jest tak samo wygodna i bardzo przyjemnie by mi się nią jeździło jak 159 Miałem TypeR, miałem Audi A6 C6, miałem (skasowanego) Jaguara XF i muszę powiedzieć, że jak na razie moja 159 SW (2.4 JTDM 210km) bije te auta na głowę - oczywiście, nie jeśli chodzi o osiągi, a o satysfakcję z prowadzenia - i planuję przerzucić się na Brerę w przyszłym roku. Prawdę mówiąc, myślałem o silniku 3.2 z racji tego, że zawsze wydawało mi się, że z benzyny można więcej ugrać, zawsze i trochę taniej, aniżeli z diesla. Co powiesz nad możliwym wyciśnięciem maksimum z 2.4 JTDM? Autodelta ma tylko upgrady do JTSów z tego co widzę.
    W 2.4 spokojnie podejdziesz pod 320-330KM, w kosztach dużo mniejszych niż dłubiąc 3.2 do tej samej mocy.
    SCYZ-GUM , Myślenice , 3-go Maja 22
    Modyfikacje Mechaniczne, Serwis, Sprzedaż AR

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody2788 Zobacz post
    W 2.4 spokojnie podejdziesz pod 320-330KM, w kosztach dużo mniejszych niż dłubiąc 3.2 do tej samej mocy.
    tylko paliwo niekoszerne, smierdzi, i bardziej do traktora pasuje

    aaaaale bedzie hejt...

    w

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Giulia QV & Stelvio QV
    Postów
    154

    Domyślnie

    have one kit for 2000$

Podobne wątki

  1. tuning przodu GT a'la 159/Brera?
    Utworzone przez Romulus w dziale GT
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 05-02-2016, 16:50
  2. [Brera]Alfa Romeo Brera 2.2JTS warto kupić?
    Utworzone przez leon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 14:09
  3. Tuning Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez Dawid w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 10:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory